0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, мили момичета, приятелят ми си направи хормонално изследване на нивата на LH, FSH, Testosteron и Prolactin. Оказа се, че FSH е много завишен, около пет или шест пъти, а тестостеронът е под нормата - 8.56. Четох из статиите, че високият ФСХ е симптом за нарушено производството на сперматозоиди от тестисите... Никъде обаче не намерих информация за това - лекува ли се това състояние, с хормонална терапия или по някакъв друг начин??? Изобщо обратим ли е процесът??? Все си мисля, че не е безсмислено поне да се опита някаква терапия? Кажете ми нещо повече, ако знаете, моля ви :cry: ?! Незнам каква надежда ни остава?! :cry:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #1 -: Март 30, 2005, 11:41:29 am »
Според мен тези изследвания трябва да ги види андролог и да прецени! На нас ни бяха изписали лечение, което обаче не даде резултат. В момента няма нищо от тези лекарства по аптечната мрежа! Спрени са от производство! Идете при добър специалист - това е моята препоръка! УСПЕХ!
*

    Anonymous

Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #2 -: Март 30, 2005, 12:58:38 pm »
Според мен трябва де се консултиране не с андролог, а с ендокринолог - тези хормони са индикация за нарушене функция на щитовидната жлеза и се лекуват с лекарства. Не се притеснявайте, правете секс и УСПЕХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #3 -: Март 30, 2005, 13:05:52 pm »
Цитат на: Anonymous
Според мен трябва де се консултиране не с андролог, а с ендокринолог - тези хормони са индикация за нарушене функция на щитовидната жлеза и се лекуват с лекарства. Не се притеснявайте, правете секс и УСПЕХ!!!


айде да не даваме мнения, когато не сме наясно!  :x

1. тия хормони баш не се секретират от щитовидната жлеза!
2. ендокринологът далеч не се занимава само с щитовидна жлеза, а с всички жлези с вътрешна секреция - те са повече от една :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #4 -: Март 30, 2005, 13:49:02 pm »
Госте, бъркаш FSH с TSH, който е на щитовидната жлеза.
Матей - 1.04.2006 г
*
Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #5 -: Март 30, 2005, 17:08:02 pm »
Отидете при добър андролог да погледне изследванията и да прегледа мъжа ти! Ние ходихме при д-р Милен Кацаров. Пиши ми лично съобщение и ще ти пратя мобилния му ако искаш. Той изписа на мъжа ми за 3 месеца да пие УНДЕСТОР. Доколкото знам обаче почти не се намира вече по аптеките.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #6 -: Март 30, 2005, 17:26:25 pm »
Няма никакъв тестостерон на пазара, ужасна работа. Не знам омнандрен дали не се намира тук - там.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #7 -: Март 30, 2005, 23:52:18 pm »
Мели,
първо поздрави :)
второ - прочетох темата и се вкл. и аз със  въпросче.
Защо на моя любим :)  при положение че при всички ср-ми направени в Де, тестостерона е доста под нормата /останалите хормони, като ФСХ и т. н. са в норма/ и диагноза лека астенозооспермия не му изписват д-рите съответно тестостеронов медикамент И ще вреди ли ако ние на собствена глава си купим такзв /ако разбира се ми разрешат в аптеката, щото гадовете тука без рецепта дават само аспирин и витаминчета :) /
Поздрави
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хормонална терапия - ще помогне ли???
« Отговор #8 -: Март 31, 2005, 00:13:09 am »
Не знам защо не му изписват, не можеш ли да ги попиташ?  
Самолечението може да навреди. Дали има нужда от тестостерон, по колко и по каква схема трябва да прецени ендокринолог.
Колкото до аспирина, и него не бива да дават без рецепта! :D


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу