0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

винаги са ми казвали, че имам нормална матка. но в петък при преглед лекаря ми каза, че моята е обърната. понеже го питах, възможно ли е да се обърне в последствие, а не да съм се родила с такава, отговора е ДА! на мен това ми звучи малко странно, та моля за вашето мнение.
@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #1 -: Май 16, 2005, 09:17:04 am »
Мила, цитирам ти пасаж от една книга ("Женското тяло- практическо ръководство" на изд. Кибея)- "... При около 10 % от жените матката е винаги обърната. ... .Обръщането на матката може също да започне след раждане. Други причини за изместване може да включат тазови тумори ( напр. кисти на яйчниците) и съединителна тъкан, свързваща се към други структури. Хирургията се справя с тях."
Ако имаш "Хеликон" наблизо мини и я потърси, аз съм си я купувала от там. А иначе имам приятелка с обърната матка, забременяла от първия път в който не са се пазили.
Късмет и целувки!!! :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #2 -: Май 16, 2005, 13:35:29 pm »
Според моята лекарка обърнатата матка си остава такава, но дали може обратното...Според това което знам обърнатата матка се дължи на по слаби връзки, но за да се разхлабят трябва нещо да се случи, нали така.
Матей - 1.04.2006 г
*
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #3 -: Май 16, 2005, 17:12:39 pm »
На мен са ми казвали, че обърнатата матка застава в нормално положение около 3-4 месец от бремеността. Понеже натежава и затова.
*

    Anonymous

да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #4 -: Май 16, 2005, 19:49:07 pm »
Мен ако питаш прегледай се и при друг лекар. На мен в рамките на месец един лекар ми каза, че имам обърната матка, а друг каза, че си ми е нормална. В крайна сметка се оказа, че си ми е нормална
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #5 -: Май 17, 2005, 12:14:55 pm »
Да,наистина направи още един преглед.При мен също беше обърната допреди две година,сега всички лекари ,при които съм ходила ми казват,че ми е съвсем нормална.Освен това обърнатата матка не пречи на забременяване,факт
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #6 -: Май 17, 2005, 15:24:54 pm »
Ако прегледа с ехограф - направо си направи преглед и при друг лекар, например АГ специалист с много опит. На мен ми казаха толкова различни размери на маточното тяло при ехографски преглед, а някъде четох че това изселдване се води в лекарските среди като субективно - т.е. зависи от лекаря какво се вижда....
Така че няколко прегледа и това е решението - при различни специалисти, разбира се. :cry:
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #7 -: Май 17, 2005, 16:35:32 pm »
Не се притеснявай!

На мен от всичките 100 (примерно) гинекологични прегледа, включително 2 операции и две абразио, се намериха 3-4 да ми кажат, че имам обърната матка, или пък силно прегъната напред, ей така, най-произволно в годините съм го чувала. Със сигурност на операциите е доказано, че такова нещо няма. Не бързай да се доверяваш на едно мнение, щом досега никой не е твърдял такова нещо.

Ето при мен примерно преди лапарото на два УЗ ми казаха, че десният яйчник е малко назад, пък при лапарото си беше на място, където си беше и преди 5 години на коремната операция. Доцентът каза: ами това са подвижни органи, няма нищо обезпокоително.

Поздрави :)
Благодаря ти, Бени!







*

    Feia

Preganata matka
« Отговор #8 -: Март 27, 2006, 16:54:03 pm »
Predstoi mi abort, a sa mi kazvali, che imam preganata matka. Na pregleda pri ginekolojkata, koiato ostanovi bremennostta, ne se ostanovi nishto podobno...Vse pak - dali bi moglo da sazdade niakakvi uslojnenia pri aborta, ako naistina e preganata...Za zabremeniavaneto se vidia, che izobshto ne e prechka.....
*
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #9 -: Март 27, 2006, 17:23:06 pm »
Не е пречка за аборт, предполагам по желание.
*
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #10 -: Март 27, 2006, 17:46:55 pm »
на мен в продължение на години различни гинколози ми казваха че имам обърната матка.
тази есен при ехография на коремни органи ми казаха: матка в нормално положение и аз много се учудих, разпитвах доцентката, която я прави и тя подорбно ми обясни какви са различните положения ( не че помня, де...)
После това се потвъри и при гинекологични прегледи. ДОколкото знам връзките са подвижни и е възможно да стане такова обръщане. При мен се получи след доста натоварващи йога упражнения, след които имах силни прерязващи болки ( тогава бях съвсем начинаеща и не спазвах правилото, че йогата се прави до степента на приятната болка)
та затова си мисля че може би при разтяганията съм повлияла на връзките, съответно на положението на матката

Мели, сори, сигурно няма да се съгласиш, ма наистина си го мисля :?
The impossible is often the untried [/i]
*
да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #11 -: Март 28, 2006, 17:31:11 pm »
и на мен различни лекари ми казваха че ми е обърната матката напред и че за да забременея трябва да съм по корем , да улесня плувците, 1-2 пъти ми казаха , че е придърпана на дясно (от неизлекувано възпаление), последните три лекари - не споменаха такова нещо, а цветната снимка показа че нямам сраствания, запушвания и възпаления, а при един от последните прегледи с вагинален УЗ - левия яйчник упорито се криеше-много трудно го изловихме  :lol:  Така че явно тези неща се променят ;)
Re: да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #12 -: Септември 29, 2006, 16:17:04 pm »
Мила, цитирам ти пасаж от една книга ("Женското тяло- практическо ръководство" на изд. Кибея)- "... При около 10 % от жените матката е винаги обърната. ... .Обръщането на матката може също да започне след раждане. Други причини за изместване може да включат тазови тумори ( напр. кисти на яйчниците) и съединителна тъкан, свързваща се към други структури. Хирургията се справя с тях."
Ако имаш "Хеликон" наблизо мини и я потърси, аз съм си я купувала от там. А иначе имам приятелка с обърната матка, забременяла от първия път в който не са се пазили.
Късмет и целувки!!! :D


мога да кажа че влизам в това число забременелите от раз,въпреки обърнатата матка :D


Да обичаш е не да забравяш,а да прощаваш,
не да слушаш,а да разбираш,
не да гледаш,а да чувстваш,
не да си тръгваш,а да оставаш!
*
Re: да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #13 -: Септември 30, 2006, 08:39:40 am »
аз съм също с обърната матка- по рождение.И майка ми и баба ми са били така, но са забременели. При мен не забременяването не е от нея, а от тръбите.
*
Re: да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2006, 15:28:05 pm »
Аз също съм с обърната матка и според моя доктор няма нищо обезпокоително в това, просто факт и толкова. И аз съм чувала,че се препоръчва кучешката поза за забременяване (в което няма нищо лошо... :balk_602:
*
Re: да сте чули, матката да се обърне от самосебе си?
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2006, 18:24:35 pm »
ДОколкото знам връзките са подвижни и е възможно да стане такова обръщане.

И аз ще се опитам да се включа:-))

Миналата седмица ходих на преглед /отново :x/ -винаги ходя при една лекарка. тя се учуди, че матката ми е обърната. Попита ме дали до сега ми е казвала подобно нещо - все пак не може да помни всички пациенти... И аз й казах, че досега не го е споменавала. Това беше след като ме прегледа с УЗ. После ми направи мануален преглед и тогава след обстоен преглед на матката ми каза, че е подвижна, т.е. понякга е нормална, а понякога е обърната. Което според нея също не е пречка за забременяване.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!