0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #20 -: Август 29, 2006, 13:54:46 pm »
Мариетка, много съжелявам, мила, но го гледай и от тази страна - щом е станало веднъж пак ще стане. Вярвай на лекаря си, но защо не се консултираш и с някоя дрга клиника. За всеки случай, не е лошо и едно вливане да си направиш на имуновенин. Успех ти желая!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #21 -: Август 30, 2006, 10:09:26 am »
  Имам въпрос каква е разликата от имуноглобулина  и имуновенин ако може да ми кажете ?
 

Ами струва ми се имуновенин е търгавска марка на имуноглобулина, който се произвежда в БГ - от Националния център по заразни и паразитни болести.
Благодаря ти, Бени!







*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #22 -: Август 30, 2006, 12:37:33 pm »
 :( Благодария за отговора на Мариета 77-.
   Момичета много се вълнувам ,за поредния си опит ин-витро . :balk_136:
 Чувствам се хем развълнувана хем притеснена ,знам че така не си помагам , но ....ако това ще успокои всички на които им предстои АРТ -аз все едно ще го правя за първи път . Искам съвет от вас ! :balk_144: :balk_113: Какво ви е мнението за евентуален трансфер на 3-ден както го правят почти на всякъде и последващ 5-ден ако  евентуално имам ембриони за този ден ? Да ..... :balk_132: :balk_24: изчела съм почти всички теми за това и на много места у нас и чужбина е  оправдан този вариант ...но Вие какво ще кажете ?
  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО И УСПЕХ НА ВСИЧКИ САМО ПОЛОЖИТЕЛНИ РЕЗУЛТАТИ ДА ИМАМЕ .. :balk_602:
« Последна редакция: Август 30, 2006, 13:33:33 pm от jimn »
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #23 -: Август 30, 2006, 15:58:09 pm »
момичета,кога се влива имуновенина
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #24 -: Август 30, 2006, 16:30:03 pm »
момичета,кога се влива имуновенина

От 7 до 10 дни преди ембриотрансфер, ако става въпрос за ин-витро, иначе - по аналогия.
Благодаря ти, Бени!







Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #25 -: Август 31, 2006, 10:48:24 am »
момичета,на мен при и при 3те опита икси не са ми предлагали вливане на имуновенин,защо ли?
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #26 -: Август 31, 2006, 11:42:23 am »
Ами то не е стандартна част от АРТ (засега?) - така че нужни са имунологични изследвания, или може да се приложи при три имплантационни неуспеха при след трансфер на бластоцисти с добро качество (това било определението за имплантационни неудачи, ми каза Док)
Благодаря ти, Бени!







*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #27 -: Август 31, 2006, 13:13:42 pm »
 И аз да се вмъкна с две думи  :lol: :
 И при мен след 3-те опита чак сега ми направиха имунолугични иследвания . Единственото което, не исъм имала това е трансфер на бластост. -т.е 5-ден ,но сега се надявам да го приложат Д-рите при малко повече късмет разбира се . Както вече писах  ,че ще влеят 30-ампули имуноглобулин , и точно така както са ти писали момичетата от 7 до 10-дни преди трансфер!  Дано това ни подпомогне с Божия помощ ?
 Скъпа ,ще стискам палци дано всички момичета на които им предстои ин-витро  или ик-си ,да имаме успех.
 Много целувки  :D :) :P
*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #28 -: Август 31, 2006, 14:07:00 pm »
Следи си и за лигавицата, добре е да е над 9 ммр тип Еср успех!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #29 -: Август 31, 2006, 14:08:23 pm »
Тип Ес(S) исках да напишар сажелявам за лошия правопис :lol:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #30 -: Септември 07, 2006, 10:22:40 am »
на мен ми предстои първо инвитро. Направих имунологични и се оказа че имам малки отклонения. Съветът на доц. Конова е аспирин всяка вечер и преливане 10 дни преди ЕТ. Надявам се това да помогне до известна степен
пожелавам успех на теб, на мен и на всички момичета :D



Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2006, 16:06:44 pm »
здравейте момичета,направих имунологични при доц.Балева в александровска,но никой нищо не ми обясни дали има или няма отклонения.Стойностите са:антикардиолипинови антитела
IgG 2
IgM 2
антив2GP I
IgG 21
IgM 7.4
някой може ли да ми ги разясни,имах желание да ходя до Плевен,но не успях и можеби ще съжалявам.Сега чакам резултатите от генетичните и ще започвам 4тия си пореден опит икси
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2006, 23:58:35 pm »
Възхищавам се на всички ви!! Какъв кураж и сила!! Аз съм се тръшнала с две неуспешни инсета, а вие....!!!??? Желая ви от сърце да успеете при следващите си опити, защото го заслужавате. Пръгръщам ви и ви поздравявам за куража!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #33 -: Октомври 06, 2006, 09:36:32 am »
Мариета, аз ходих веднъж при Балева и тя ми каза, че не разбира от репродуктивна имунология. Може би ще е добре да се разходиш до Плевен все пак, за да си направиш повечко изследваия, а тези ще ти ги коментира Конова.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #34 -: Октомври 06, 2006, 10:14:23 am »
Хора дайте ми съвет! Да направя ли такива имонологични. Предстои ми първото инвитро- матурация. И аз понеже съм "малко" дълече от Плевен има ли начин да се пратят по куриер кръвните проби?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #35 -: Октомври 06, 2006, 12:09:33 pm »
Да, възможно е, прочети в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6169.0;

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #36 -: Октомври 06, 2006, 20:33:21 pm »
Благодаря ти за отговора Лита :D. Ще я видим тая работа.
*

    kpo

  • **
  • 92
  • кога ако не СЕГА!
Re: как да се "захване" плода след инвитро
« Отговор #37 -: Октомври 10, 2006, 09:20:31 am »
Мариета 77 аз също съм правила имунологични при Балева и мога да ти кажа само за IgG 21-високо ти е-нормата е до 20! Запомнила съм го, защото моето беше 19.9, но Док каза, че не е голям проблем.
На самите изсл. си пишекаква е мах.норма!Прегледай си ги внимателно и ще се ориентираш :lol:Успех!