0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #80 -: Октомври 13, 2006, 07:53:34 am »
И при мен е много леко подритването.Бебето е седалищно,ама има време да се обърне,нали?
Искам да питам която девойка знае да ми каже защо бебетата могат да се родят в 7мия месец и да оживеят,а в 8мия -не?
За кръвното-мойто е ниско и съм много доволна,качила съм само 2 кила досега и то ,като приспаднем от 10те,които свалих,значи съм свалила 8 без да кача нищо 8O.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #81 -: Октомври 13, 2006, 09:23:07 am »
Искам да питам която девойка знае да ми каже защо бебетата могат да се родят в 7мия месец и да оживеят,а в 8мия -не?


няма такова нещо! всеки ден в повече в корема на майката дава по-голям шанс за оцеляване на бебето!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #82 -: Октомври 13, 2006, 09:32:08 am »
Аз съм осмаче, родена съм 1,800 кг и 38 санта, ама все пак съм жива и здрава  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #83 -: Октомври 13, 2006, 09:37:51 am »
Искам да питам която девойка знае да ми каже защо бебетата могат да се родят в 7мия месец и да оживеят,а в 8мия -не?


няма такова нещо! всеки ден в повече в корема на майката дава по-голям шанс за оцеляване на бебето!
А, душата, тва е при идеални условия. Обаче има случаи, в които всяко отлагане може да е опасно (било причина в майката или в бебето). Най-добре е редовни посещения при док и той да взима решенията.



*
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #84 -: Октомври 13, 2006, 09:51:06 am »
Абе аз не се оплаквам, не ми е тежко, тя и моята госпожица не е от най-големите, та не ми тежи де. Но вчера на ЖК-то ново двайсе, кръвното ми е супер ниско, не че някога е било високо де, ама от няколко дена ме цепи глава (а мен ме е боляла сигурно 5 пъти в живота), а то защо било. Та сега сутрин пия кафе :? Уш ниското кръвно не е опасно, ама някой знае ли нещо по въпроса?
Морки, това че е седалищно сега няма никакво значение, много е рано още, така че споко :)
А това за 7 и 8 месец и аз съм се чудила и не намирам обяснение, защоказват че в 8 дробчетата не са се разгърнали, каква е логиката в 7 да са, а в 8 не 8O
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #85 -: Октомври 13, 2006, 10:20:32 am »
 Това за 7 и 8 месец са меко казано глупости :lol: Всеки ден повече в майката е от полза за детето и за това, разбира се,  би се сетил всеки интелигентен човек...Всичко останало са просто суеверия и бабини девитини
Как си перете количките?
« Отговор #86 -: Октомври 13, 2006, 10:24:25 am »
Моята количка е нова, но като махнах опаковките мирише на найлони и какво ли още не.Оставих я малко да се проветри, но пак има някаква специфична миризма.По тоя повод подкарах на пране и чантата и дъждобрана и порт бебето, сега гледам коша и се чудя и него да мина.
Вие как сте процедирали?
Знам че все пак не бива човек да се престарава много със стерилизации и пранета, понеже бебо няма да живее в скафандър, но все пак.
*
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #87 -: Октомври 13, 2006, 10:26:25 am »
Чефи и аз винаги съм била със супер ниско кръвно 90/50 или 80/60. По време на бременността ми се задържа почти същото, ако го измеря сутрин. Аз обаче си пия по едно кафе всяка сутрин и вече към обяд и ранния следобяд кръвното ми става 110/70 и 120/80. С таково кръвно се помня цял живот. Що се отнася за главоболието, мен често ме боли глава, но това е от промяната на атмосферното налягане. Винаги след главобол времето се разваля.
Джам Да д-р Даскалов ми е казвал, че няма как от ритане да излезе бебчо, но успоредно с това вече имам и контракции. Верно съвсем леки пробождания имам, но все пак ги имам, а те се появяват когато рита силно бебешока, та затова се притеснявам. Моя приятелка така с ритник роди бебешората си преждевременно, в края на 8-ми месец. Е верно може да е имало друга причина за това , но така или иначе тя незнае защо...
За седмачета и осмачета съм чувала, но също така съм чувала, че сърфактанта (субстанция, която подпомага издуването на въздушните мехурчета на белите дробове) може да не е узрял в 8-ми месец и затова да има фатален край. Не съм лекар, може би Мели ще го обясни по добре.
Отоците ми по краката се появявнат кога стоя седнала, права или дълго ходя. Когато съм легнала и почивам, се оправята горе долу. Док каза че всичко е ОК и е нормално, все пак природата си знае работата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Как си перете количките?
« Отговор #88 -: Октомври 13, 2006, 10:28:14 am »
Моята количка е нова, но като махнах опаковките мирише на найлони и какво ли още не.Оставих я малко да се проветри, но пак има някаква специфична миризма.По тоя повод подкарах на пране и чантата и дъждобрана и порт бебето, сега гледам коша и се чудя и него да мина.
Вие как сте процедирали?
Знам че все пак не бива човек да се престарава много със стерилизации и пранета, понеже бебо няма да живее в скафандър, но все пак.

Оооооооооо Силви и аз го имам този миризлив проблем. Надявам се другите мами да кажат  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #89 -: Октомври 13, 2006, 10:32:10 am »
Аз специално - не съм я прала. Така или иначе като стои по-дълго време да се проветрява и миризмата се маха. Все пак бебето е облечено в прани дрехи и не се допира до количката :lol: Няма нужда да се престаравате толкова ;) И добро проветряване е достатъчно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #90 -: Октомври 13, 2006, 12:02:09 pm »
сърфактанта като го няма в 8-ми месец, още по-малко го има в 7-мия.
пак повтарям, това са градски легенди.
всеки грам в повече на бебето му дава допълнителен шанс за оцеляване.
единственият проблем, който може да има при по-доносените бебета, както беше моето, а да го няма при недоносените (ама това е ако имат други проблеми!) е, че зрелите дробчета са по-склонни към пневмоторакс, докато незрелите не са така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #91 -: Октомври 13, 2006, 15:03:14 pm »
Стефи, стискам палци!Всичко ще мине добре!
*
Re: седмична тема 09-15.10.2006г.
« Отговор #92 -: Октомври 15, 2006, 15:00:12 pm »
Jam, късмет и много кураж! Някой беше казал, че изпитанията се падат на този, който има силата да премине през тях! Знам, че ти ще се справиш.

Стефи, стискам палци и на теб!

Silwi, аз си носех таблетки за студена стерилизация, за да стерилизирам биберона, защото го сменях. Този, който даваха в болницата течеше ужасно много. Въпреки това, не успях да науча госпожицата да суче. Сега го прави само сутрих като я гони голям глад след нощната пауза. То не стига, че кърмата идва малко по-късно след секцио, ама и  моята беше съвсем малко. Сега вече се увеличи малко, ама няма кой да суче. Така че съвет от патило: Вземи си помпата и веднага почвай да се цедиш за да ти дойде по-бързо и повече кърма и слагай бебето да засуче. Не се притеснявай ако трябва да изхвърлиш кърмата от помпата. На бебето 1ия ден му трябва по 10 мл на ядене, на 2ия - 20 и т.н. Важното е да се научи да суче, а не на биберона, че после е много трудно.