0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    emilia.k

njkaoj da e pil klostibelgit?
« -: Май 17, 2004, 00:31:57 am »
pichete mi dali njakoj ot vas e pil KlostibelgiT?Ili Klomid?I dvata preparata sa s edno i susto deistvie. Interesuva mi merili li ste si bazalnata temperatura po vreme na priemaneto na lekarstvoto.Az go pih minalijta mesez i ot 18 den temperaturata mi stoi mezdu 37 37,1 37,2.Giveja v chuzbina, kudeto lekarite sa dosta neprofesionalisti i ne mogat da mi kazat kakvoto me vulnuva.Blagodarja.
Emilia
*

    бубенцето

да!
« Отговор #1 -: Юли 19, 2004, 00:50:10 am »
Аз вземах клостил в слонска доза 3х1 на ден, това е максимумът. При ПКЯ е безусловно необходимо при фоликул да се бие прегнил, нещо което при мен не беше казано, както и след това да се взема 5 дена дуфастон, също спестено ми от д-р Н.Генов. Обърка ми стимулацията, така че много внимавай и УСПЕХ!
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #2 -: Септември 07, 2004, 13:01:58 pm »
Аз го пия вече 1 година. В началото от 5 до 10 ден по 1 на ден,след което на 14 ден ми биеха Прегнил. После от 3 до 8 ден и на 12 Прегнил, но освен че пълнея от него, не забелязвам да ми помага с нещо. Миналия месец си правих 5 теста за овулация, но все отрицателни. А попринцип той се дава за стимулация на овулацията. Аз пиех само по 1 на ден, защото яйчниците ми са много чувствителни и при предозирване получавам кисти с размер 4-5 см. Не знам какво да ти кажа, но ми се струва, че трябва да се опита с други хапчета, поне при мен е така. Желая ти успех.
Clostylbegit
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2004, 16:27:39 pm »
Аз пия Clostylbegit от 4 месеца и си меря температурата от 6 месеца, като ходих и на ултразвук за да видим дали ми влияе лечението и дали се появява овлация. Овулация се появи сега чакам другото.
Относно температурата при жените с редовна овулация и при тези, които им е успешно лечението би трябвало от 1 ден на цикъла до овулацията температурата да е до 36,3 - 37,0 градуса и при овулация рязко да се покачи над 37,0 - 37,4 градуса и малко преди да ти дойде да падне пак под 37,0 градуса температурата. Тази схема означава, че има овулация при повечето жени е около 14 ден - при мен е 19-20 ден.
Така че успех!  :crossfingers:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2004, 17:24:44 pm »
Мила,
не съм пила Клостилбегит, но относно базалната температура бих могла да споделя с теб следното. Мерила съм я многократно, но никога не съм имала нормална крива, т.е. явяваха се две точки на повишение, но те не надминаваха 37,1. Бях сигурна, че нямам овулация и затова направих няколко месеца фоликулометрии /ехографско изсладване, което проследява развитието на водещ фоликул/. Точно това е оказа моето спасение - имах си прекрасни овулации всеки месец, само, че се оказа, че щастливото събитие настъпва съвсем рано - на 6-7 ден от моя иначе доста дълъг цикъл /32 дни/. Така че не приемай метода на базалната температура за 100 процентов критерии за наличие или липса на овулация. За да си сигурна направи си фоликулометрия, но при доказан специалист.
Успех
Re: Clostylbegit
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2004, 09:36:57 am »
Цитат на: wassilena
Аз пия Clostylbegit от 4 месеца и си меря температурата от 6 месеца, като ходих и на ултразвук за да видим дали ми влияе лечението и дали се появява овлация. Овулация се появи сега чакам другото.
Относно температурата при жените с редовна овулация и при тези, които им е успешно лечението би трябвало от 1 ден на цикъла до овулацията температурата да е до 36,3 - 37,0 градуса и при овулация рязко да се покачи над 37,0 - 37,4 градуса и малко преди да ти дойде да падне пак под 37,0 градуса температурата. Тази схема означава, че има овулация при повечето жени е около 14 ден - при мен е 19-20 ден.
Така че успех!  :crossfingers:

- Пия Clostilbegyt х 1 табл. от м.юни 2004, а по 2 табл. от юли. Вчера се теглих /на 5 месец/ и съм 60 кг. Аз никога през живота си не съм била повече от 58 кг, като допреди година поддържах 50-53 кг. Сега се чувствам като слон, вече не ми стават дрехите, та трябва да си купувам нови /ако останат пари от лекарствата, които пия/.
Толкова искам да дебелея от друго. Това, което пожелавам на всички във форума - Дебелеене от бременност.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Дона

Клостилбегит
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2004, 11:55:04 am »
Аз пия 3-ти месец клостилбегит, първия по 1т. 5 дни, след това по 2 а на третия по 3. Но сега съм в дилема дали да продължа да го пия защото повръщам и ми се замайва главата. Някой има ли подобни симптоми? А температуирата ми не се вдига повече от 37,2.
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2004, 19:10:15 pm »
Аз два месеца го пия по 1 таблетка 5 дни, имам леко главоболие и липса на апетит или по-скоро ме дразнят миризите. Вторият месец се чувствах по-добре от предния.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Дона

Клостилбегит и косопад?
« Отговор #8 -: Декември 01, 2004, 13:20:59 pm »
Момичета как ви се отразява клостилбегита на косата? На мен взе доста да ми пада докато се къпя. Незнам дали е от него или от сезона.
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #9 -: Декември 01, 2004, 19:11:57 pm »
Погледни си листовката на хапчетата дали го пише като страничен ефект, щото аз нямам сега при мен и немога да ти кажа, но едва ли ще го пиеш прекалено дълго така че и от него да е..., все пак ако си притеснена, посъветвай се с твоя лекар.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Дона

клостилбегит и косопад
« Отговор #10 -: Декември 02, 2004, 11:17:57 am »
В противопокаанията пише, че може да се получи временнен косопад. Питах доктора и той ми каза, че не бил чувал да се отразява така и че се застраховали. Не знам дали да му вярвам :roll:
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #11 -: Декември 02, 2004, 17:49:13 pm »
Ти трябва да решиш, може да питаш за следващият месец да ти ги смени, но другите са доста скъпи.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #12 -: Декември 02, 2004, 18:39:36 pm »
И тук да ви насоча към статията за Клостилбегита.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #13 -: Декември 10, 2004, 01:56:25 am »
Dona,

az pih Klomifen 2 mesetza i poluchih kosopad. V nachaloto misleh che si vyobrazjavam, no posle zapochnah da sybiram kosmi iz cjalata kyshta. I kakto kazvash beshe strashno kogato si mieh kosata. 2 mesetza sled kato go sprjah kosopadyt mi sprja i sega kogato se mija absoljutno nishto ne pada, javno sym se vyzstanovila. No mnogo se bjah uplashila. I az chetoh che tova bil rjadyk stranichen efekt, no az izstradah vsichki redki stranichni efekti na tova lekarstvo, tyj che sym ubedena che ne si vyobrazjavah i che beshe ot Klomifena. SEga mi raste nova kosa i imam kysi kosmi v nachaloto na cheloto, kydeto zapochva britona. Goljama smeshka sym s tija 2 cm kosmi, styrchat i ne mogat na nikyde da se sreshat, no sym dovolna che pone se izbavih ot kosopada.
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #14 -: Декември 10, 2004, 10:58:29 am »
Аз пия Клостилбегит и на мени ми капи косата, но аз си мислих че е от сезона.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #15 -: Декември 10, 2004, 16:52:41 pm »
Цитат на: wassilena
Аз пия Клостилбегит и на мени ми капи косата, но аз си мислих че е от сезона.


I az taka se uspokojavah che e ot sezona, no kato sprjah stimulacijata i sezona se smeni.  :lol:
*

    TianA

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #16 -: Декември 14, 2004, 00:48:14 am »
Az go piq ve4e treti mesec po 50mg a ot drugiq po 100mg.Kosata ne mi kape ,ama me boli po4ti non stop korema nisko dolu. Neznam dali tova e znak 4e raboti ili pak nedai si boje obrazuvam kisti. Ina4e osven bolkata drugi strani4ni efecti nqmam.Ovulacia po princip si imah i predi da go po4na,no spored obqsneniqta na lekarkata mi pomaga za obrazuvaneto na pove4e i po ka4estveni qicekletki. Ne mislq 4e ot Klomid-a 6te zabremeneq ,v smisal daje i ne se nadqvam,no pone  se uspokoqvam 4e ne6to sam se opitala da napravq prez tezi meseci.
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #17 -: Декември 14, 2004, 02:17:27 am »
Цитат на: TianA
Az go piq ve4e treti mesec po 50mg a ot drugiq po 100mg.Kosata ne mi kape ,ama me boli po4ti non stop korema nisko dolu. Neznam dali tova e znak 4e raboti ili pak nedai si boje obrazuvam kisti. Ina4e osven bolkata drugi strani4ni efecti nqmam.Ovulacia po princip si imah i predi da go po4na,no spored obqsneniqta na lekarkata mi pomaga za obrazuvaneto na pove4e i po ka4estveni qicekletki. Ne mislq 4e ot Klomid-a 6te zabremeneq ,v smisal daje i ne se nadqvam,no pone  se uspokoqvam 4e ne6to sam se opitala da napravq prez tezi meseci.


Ami i pri men beshe podobno polojenieto. Az syshto imam spontanna ovulacia no go pieh s idejata che moje neshto da ne i nared na estestvenata mi ovulacia. Edinija mesetz imah mnogo silni bolki okolo ovuto, edva hodeh. Na sledvashtija bolkata beshe typa, no gore-dolu se zadyrja prez celija mesetz. I v dvata sluchaja ovulirah s po 1 jatzkletka. Kato stranichen efekt na tova lekarstvo e vyzmojno da obrazuvash cisti. Zatova e nalojitelno da hodish na monitoring i da ti nabljudavat jachnitzite redovno dokato go piesh. I ne trjabva da se zapochva nova stimulacija bez pregled. Na men mi kazaha che dozata se uvelichava do 100 mg samo ako pri 50 mg njamash ovu. Tyj kato az reagirah na 50 mg i ovu beshe registrirano, mojat lekar reshi che sledvashta stimulacija trjabva da se pravi s drugi medikamenti.
*

    TianA

njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #18 -: Декември 14, 2004, 16:37:48 pm »
Kakvi sa sledvashtite medikamenti koito se davat za simulacia ? A tvoya doctor kakvo kaza za bolkata ? Normalno li e da q ima?[/quote]
*
njkaoj da e pil klostibelgit?
« Отговор #19 -: Декември 14, 2004, 18:25:18 pm »
Za bolkata mi kaza che ne e zadyljitelno da ja imam, no e vyzmojno i normalno. No az hodeh na folikumetria i toj vijdashe che tazi bolka ne idva ot cisti.
Ostanalite nachini za stimulacia sa s hormoni, koito si injektirash po njakakva shema. Mislja che pyrvo e FSH i sled tova neshto drugo, no za momenta ne se interesuvam ot tova i ne cheta po toja vypros. Sega iskam da opitam njakoi drugi neshta, koito ne vkljuchvat stimulacia, zashtoto sled moja tragichen opit s Klomifena samo kato chuja za stimulacia i kosata mi se izpravja. No ako v krajna smetka mi se naloji otnovo da pravja stimulacii, njama da e poveche s Klomifen. Prosto ne e moeto lekarstvo, az imah samo stranichni efekti ot nego i njama smisyl da opitvam bezkraj. Bih se nasochila kym stimulacijata s hormoni, w sluchaj che trjabva da pravja stimulacia.

A pri teb praveni li sa njakakvi hormonalni izsledvanija? Kak sa rezultatite ot spermatogramata? Tija neshta trjabva da gi znaesh predi da zapochnesh sys stimulacia.