0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, ако е безглутенова. Както и виждам че е.
Мнението ми бе за цяла царевична каша от цяла царевица (брашно), необработено.
Това, което давате са специални и подходящи детски каши.

Избягвайте да давате цели порции каши!
Слагайте плодове вътре за да намалите обема на кашата.
Тези каши са калорични и пълнеят много ако ги оставите като самостоятелна храна.
Не давайте каши сутрин или в часове за обедно хранене.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 20:59:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Danni74, не се тревожи (колкото и безумно и тривиално да ти звучи като успокоение) - ще прояде :) дъщеря ми беше на стачка до годинката почти. захраних я на 5м 2седм, ядеше само пюрета на гербер (не всички и не винаги :)най - много обичаше за 4-ти месец, макс 5 - 6-ти) и така до след годинка. после изведнъж започна да яде и моите манджи. голям тормоз беше, предимно за мен де :) предлагала съм по 5-6 храни на едно хранене - бурканчета, кухня и мои ... е, сега яде съвсем пълноценна храна, но я прояде след годинката. без да те отчайвам. късмет :)
п.с. много малко съм я кърмила, яде си АМ и досега преди заспиване, а имаше период, беше около 7 - 8 месеца, преживяваше само на фризо ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Злате, количеството пюре трябва да е колкото АМ според месеците.
Няма такива "норми", простете.
Няма "стандартни количества", а приблизителни, на база калорийно съдържание на порцията.

Предвид това че съм давала едно-дву макс. трикомпонентни пюрета съм била доволна от изяденото количество приблизително (естествено) равно на количеството АМ за месеците. Не съм насилвала за повече или пък ограничавала при случай че на детето му се е усладило.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
   Доктор Birdie ,още веднъж ще ви ангажирам с мнение.Тъй като момченцето ни не иска да консумира само пюре,аз го смесвам с каша,била тя оризова или царевична.Което означава,че на обяд имаме каша,но разредена с пюре...и следобед сме така.Имаме общо 5 хранения за деня,като останалите 3 са от порядъка на 150-180 мл АМ.Значи на обед давам царевична каша(60 мл H2O + 2 мезурки АМ + 2 мезурки каша + 2 мезурки пюре),като я изяжда с лъжичка и дохранвам със 120 мл АМ.Следобед-същото,но с оризова каша.Старая се постепенно да увеличавам пюрето,за сметка на кашата,но прави физиономии и не иска,та съм зациклила на тази формула...иначе изобщо няма да яде пюре.Що се отнася за килограмите,за сега не се безпокоя,защото сме в долните граници,но това е защото малкия се роди едва 2450 г ,а ни изписаха 2340г...но това е друга тема.Сигурно страшно много-греша с тези каши,но съм принудена от предпочитанията на детето.Ако прецените,дайте съвет.Хубава вечер!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Детето е на 5 1/2 месеца САМО.
По принцип от тази възраст ЗАПОЧВАМЕ захранването.

Защо Ви са сладки каши в обедно време? как после ще му дадете там неутрални зеленчуци и месо щом свикне за обяд да хапва сладко? не е редно това... . Не грешите- бързате. Не е нужно това!!!

Оставете всичко само АМ, а за следобяд оставете ябълка+круша+ 1-2-3 мезурки от любимата каша.
След като навърши 6м възраст ще поговорим пак... .

Имате хиперболични очаквания какво и колко се яде на 5 1/2м възраст.
Води до принуда за хранене->> нежелание за хранене>> лошо хранене->> още по-голяма принуда ->> пълен блокаж по темата.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 22:11:05 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
...Защо Ви са сладки каши в обедно време? как после ще му дадете там неутрални плодове и зеленчуци щом свикне за обяд да хапва сладко? не е редно това... . Не грешите- бързате. Не е нужно това!!!
...Имате хиперболични очаквания какво и колко се яде на 5 1/2м възраст.
Води до принуда за хранене->> нежелание за хранене>> лошо хранене->> още по-голяма принуда ->> пълен блокаж по темата.

 :D :D :D Ето това е добър съвет!Благодаря ви сърдечно!Ще пиша след време пак.
*
Докторе,сега и аз ще помоля отново за мнението ви.Бебето ми е на 7 месеца-5 хранения.Три пъти АМ,обяд-зеленчуково пюре,следобяд каша разредена с плод.От всичко си е направил дозировка от 150мл.,което според мен не е много.Притеснява ме откъде тогава качва толкова-в момента 9кг.и 75см.Роди се 3,500.То е ясно,че няма да го сложа на диета,но педиатърката ми каза че е много-вие как мислите?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
...Защо Ви са сладки каши в обедно време? как после ще му дадете там неутрални зеленчуци и месо щом свикне за обяд да хапва сладко? не е редно това... . Не грешите- бързате. Не е нужно това!!!
...Имате хиперболични очаквания какво и колко се яде на 5 1/2м възраст.
Води до принуда за хранене->> нежелание за хранене>> лошо хранене->> още по-голяма принуда ->> пълен блокаж по темата.

 :D :D :D Ето това е добър съвет!Благодаря ви сърдечно!Ще пиша след време пак.

Да се чете "неутрални зеленчуци и месо"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе,сега и аз ще помоля отново за мнението ви.Бебето ми е на 7 месеца-5 хранения.Три пъти АМ,обяд-зеленчуково пюре,следобяд каша разредена с плод.От всичко си е направил дозировка от 150мл.,което според мен не е много.Притеснява ме откъде тогава качва толкова-в момента 9кг.и 75см.Роди се 3,500.То е ясно,че няма да го сложа на диета,но педиатърката ми каза че е много-вие как мислите?
Не е много- но качва.
Значи си е много...  :wink:
Качва и от това че има 1 или две хранения в повече.

Но все пак актуалното тегло се съпоставя с ръста на детето ( в кривите, имам пред вид) преди да се решите да "орязвате" храненията.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 22:19:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Бари, както д-р Birdie ти е написал няма от какво да се притесняваш и да бързаш.Не претендирам, че съм най-добрата майка,аз започнах захранване на 4м и 21 дни с плодово пюре следобяд.После на 5м. и 5 дни заленчуци и ми отне 20 дни да заместя хранене.Дълго време не изяждаше цяла доза според мен месно и зеленчуково пюре.Горе-долу миналия месец прояде.На 9 месеца беше 8кг. и 200 , но пък кипи от енергия и не се спира.
Parsi, имате манекенски мерки :wink:
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 23:04:18 pm от _Elfita_ »
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Да се чете "неутрални зеленчуци и месо"... .

   :D Чета,чета, дори много чета.Благодаря ви много!

Бари, както д-р Birdie ти е написал няма от какво да се притесняваш и да бързаш...На 9 месеца беше 8кг. и 200 , но пък кипи от енергия и не се спира.

_Elfita_ , съвсем не мислете че съм някаква луда и си изтезавам детенцето като го тъпча на всяка цена и препирам.И ние започнахме захранването по-рано,но детето се адаптира бързо към лъжичката и му харесва,не съм го насилвала изобщо.До сега сме минали морков,круша,ябълка,кайсия,царевична и оризова каши...не е много.Хи,хи и нашият бандит е много-активен.Бъдете здрави!  :D
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Ами в никакъв случай не мисля такива неща, трябва да се съобразиш с детето.То ще ти покаже най-правилния за него подход.
Малко извън темата, вие кърмите ли се, че нещо много бързо кг. вървят надолу, при мен не се получава.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
...Малко извън темата, вие кърмите ли се, че нещо много бързо кг. вървят надолу, при мен не се получава.

    Извинявай,но малко не ти разбрах въпроса.Иначе от деня на изписването сме на Аптамил-Имунофортис.За сега килограмите ни са в прогрес,но не се вписваме в стандартите за съответните месеци.Имам предвид,че за 5 месечна възраст би трябвало да сме ориентировъчно 7200г и 66 см ,а ние бяхме 5200г и 60 см.Но детето си изглежда нормално,моториката му е както трябва...просто е по-мъничък,което въобще не ме притеснява...не се сравнявам с никакви таблици.Важното е да са ни здравички! :oops:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
 :oops: Ха,ха... :lol: :lol: :lol: ей голяма съм патка!За моите килограми ставало въпрос!Е,не се сравнявай с никой! :wink: Аз винаги съм била слаба,но по време на бременността напълнях много.После бързо свалих до 55 кг,ама тук запецнах,диета не спазвам,но съм много-динамичен човек.А и малкия го разнасям на ръце по цял ден,нямам много време да се нахраня.А и всичко е до метаболизъм...ще отслабнеш...зависи от мотивацията.

П.П.Извинявайте за спама.
  :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Тая надежди  :wink:, спирам със спама.
Здравейте, ние сме мънички още - на 2 месеца, но отсега чета, за да бъда информирана. Малко се пообърках, защото информацията е много и различна и не само в тази тема, но наистина явно трябва да си избереш само един дето да слушаш относно захранването и май това трябва да е детенцето  :D. Имам въпрос: Всички педиатри ли са детски гастроентеролози /защото на визитката на моята педи пише така/ или имат и други специалности, пак детски, но други..И ако е детски гастроентеролог, явно разбира от детски стомахчета и май трябва нея да слушам, знам ли.. :oops:
Извинявам се, ако не е точно по темата, но съм любопитна.
Всички педиатри ли са детски гастроентеролози /защото на визитката на моята педи пише така/ или имат и други специалности, пак детски, но други..

Не, не всички. Моята, например е педиатър, с втора специалност неонатология.
Някои са само педиатри, а други имати още една специалност.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Мерси за отговора, Синьо кокиче,!Значи бих могла да й се доверя относно захранването..
мерси за отговорите ще си продължим на кърмене предимно