0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,

След като аз направих редица изледвания и лечения  :( дойде време и за втора спемограма на мъжа ми. Държа да подчертая,ч е първата не е хубава:-)))
Искам да отбележа че няма посочени референтни стойности???? Не знам защо?Правена е в Бургас в частна лаборатория. Ако някой може да ми препоръча мястов Б-с където да правят свестни /с реални данни спермограми - да казва, защото ще ходим в София/
                             23.10.2006                       10.05.2006
 Цвят                     Белезникав                      Белезникав
 Втечняване            14 минути                       14 минути
 Вискозитет            Повишен                       Нормален
 Обем                     3.4 ml                            2.8 мл.
 pH                        7.9                                7.7
 Общ брой в 1 ml      68 040 000                     73 180 000
 Общ брой             231 336 000                      204 904 000
 Нормокинезис       35 %                               45 %
 Хипокинезис        40 %                                40 %
 Акинезис             25 %                                15 %
 Нормални форми   95 %                                96 %

на 23.10.2006
Патологични форми 5 % шийни  и  главични форми . Находка 15 - 19 левкоцита на зрително поле , чести простатни телца , аглутинати и детритни материи ;
   
на 10.05.2006
Патологични форми 4 % шийни  и  главични форми . Находка 8-11 левкоцита на зрително поле , единични простатни телца , аглутинати

Аз като гледам има много левкоцити, спада % на подвижност и защо е повишен вискозитета???. Предния път с тази спермограма док каза "вие сте между инвитро и инсеминация", т.е. много зле  :?

Моля Ви за коментар  :help:
Според вас със такава спермограма  :sperm: :sperm:имаме ли шанс за бебе  :babyflips:- по някой начин - инсе или инвитро ? Какво ще ме посъветвате?
Извинявам се че стана много дълго  :?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2006, 23:01:32 pm »
Котанче, първото което се набива на очи, са 95%-те процента нормални форми. Ако разровиш форума, сама ще се увериш че това е невъзможно. Така че това вече е знак, че трябва да се направи нова, читава спермограма!!! Успех!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2006, 10:12:56 am »
И аз съм на същото мнение.
След като ще ходите в София - нарпавете там.
И този лекар, защо така ви стресира?
Много пък са му високи критериите  :lol:
Аз ако му покажа нашата спермограма ще каже че и с икси няма да стане.  :D
Ако това са реални показатели - не са чак толкова зле.
Тези левкоцити, който се забелязват....да няма някаква инфекция, възпаление нещо?
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2006, 11:41:11 am »
Да бе, Рози, хем първата спермограма анатемосал тоя дофтор, с 45% нормокинеза пратил хората на ИКСИ. И изобщо как да ти кажа :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2006, 18:38:52 pm »
Котана здравей,
аз изобщо не сам от компетентните в този форум,но пък съм от редовните читатели и най - вече една от тези които се борят с мъжкия стерилитет!Така, че: НЕ си губете времето и парите в правене на спермограми в Бургас.НИКЪДЕ не ги правят "читави", а и тези нормални 95% - това е невизможно!
кой е тоя дофтор - както правилно го е нарекла Миники дето не е обърнал внимание на огромното количество левкоцити, а ви е наплашил така?
Моя съвет е, щом ще ходите до София там да си направите хубава спермограма + микробиология+хламидия = с един коршум 3 заека.
Не се шашкай! Сигурна съм,че ще се справите!
УСПЕХ!
*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2006, 19:32:01 pm »

И този лекар, защо така ви стресира?
Много пък са му високи критериите  :lol:
- - - - - -
Тези левкоцити, който се забелязват....да няма някаква инфекция, възпаление нещо?


Ами той ходи днес на уролог - от няколко дни го болят бъбреците. Назначили са му лечение. А иначе коментара беше на моята док - гинеколожка. Все пак тя едва ли е специалист по мъжките проблеми  :lol:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2006, 19:43:40 pm »
Моя съвет е, щом ще ходите до София там да си направите хубава спермограма + микробиология+хламидия = с един коршум 3 заека.
Не се шашкай! Сигурна съм,че ще се справите!
УСПЕХ!

Извинявам се, че не съм ви отговорила по-рано - денем не съм на линия /на работа съм  officespace/, но преди малко се върнах и веднага се захванах да чета отговорите Ви.
Благодаря ВИ  :wave: че ме успокоявате - бях се много притеснила.
А иначе аз съм виновна, че не обясних по-рано, че той не е ходил до сега на лекар. Просто моя док я погледна /и тя има малко вина, че не ми каза - да си търси специалист и той и да ни прати някъде/. Иначе до сега лекувахме хламидия - но интересно само аз бях заразена, той нямаше /но и той се лекува/. После изкара сериозна настинка  :( .
И сега чак направи нова спермограма. Всички ме съветваха да не я правя в лаборатория Лина - Бургас, но той пак там е отипъл. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем - да има сериозно различия м/у лаборатория Лина  и лаборатория - Военна болница??? Питам всички бургаски двойки, които са имали такъв проблем? РИТА правили ли сте на двете места - какво мислиш /видях че си от Бс/?

И още нещо- имам следното питане: има ли период през който се правят спермограмите /изключвам 3-5 дни въздаржание/. Просто дали може да направим нова или пък /така чух/ правели са не моного често /по 1 - макс.2 в месец???? Чувал ли е някой подобно нещо?

 :bighug:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2006, 18:23:36 pm »
Котана здрасти,
правилно си разбрала,че сме от Бургас.По отношение на въпроса за Военна болница нищо не мога да кажа.НО сме правили с-ма в лаб. на др.Тошкина,а резултатите бяха 2 пъти почти по-лоши.И във Варна сме ходили - там пък резултата беше още по -лош.Правихме и още една /за съжаление не можах да разбера каде точно е ходил мъжа ми/,но резултатите бяха почти като на предпоследната и доста близки до тези от лаб. на др.Тошкина - Бургас.
По отношение на интервала между две с- ми док. препоръчват поне 20 дни - не знам защо.От това,което съм чела в някои статии във форума обаче за сперматогенезата трябват около 2 месеца но не си спомням точно колко май беше 64дни ама не съм сигурна.Така,че според мен не бързайте да повтаряте, оставете да мине малко повече време.
Извинявам се че стана малко объркано и че отговарям чак сега.Дано сам ти била полезна!
Повече тарпение и успех!
*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2006, 13:11:42 pm »
здравей,котана!!!
не мога да разчитам спермограми,но...ние също сме правили в продължение вече на 8г стерилитет може би 5 спермограми в  лаб.лина  и още 2-3 в ел масри и съм на мнение,че нищо не разбират.последната я правихме по повод програмата за ин-витро във варна при док.александров.няма нищо общо с тези от бургас.освен това във варна изсл.и аглутинати и още куп др.неща
по повод военна болница-личната ми лекарка ми я препоръча горещо,след като на мъжа й в лаб.лина му откриват хепатит.грешка!!!
по 2-рия въпрос за периода-мисля,че по-достоверно ще е ако има разлика поне 1месец между 2 спермограми и въждържание поне 5-7 дни.лично във варна ни казаха да има такова въздържание.

Предния път с тази спермограма док каза "вие сте между инвитро и инсеминация", т.е. много зле  при кой гинеколог ходиш?такива изказвания може да направи само андролог.
моят съвет е да посетите такава специализирана клиника-софия,варна или пловдив-там са по-наясно с всички тия нещица.

успех и дано съм била полезна с нещо!!!! :balk_21:
*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2006, 14:04:37 pm »
   Котана, ние от три години правим спермограми в Б-с и най-близки до тези от Варна и София са спермограмите, правени в Окръжна и Транспортна болница.След това идва Лината, а най-недостоверна се оказа спермограмата във Военна болница при Нейчев.
 Сравни-Варна-7млн/мл, Транспортна-9мл/мл, Лина 14 млн/мл,Военна-36млн/мл.

Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2006, 08:49:22 am »
Привет! Хайде и аз да споделя! И ние сме правили спермограми, ама все не им вярваха. Накрая ни пратиха в София, при Кацаров, казаха, че той е най-добрия, направихме разширена спермограма и на нея вече повярваха лекарите. Телефона е 02/8525852, ул. "Ш. Петьофи" 39.
*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2006, 20:25:53 pm »
Привет! Хайде и аз да споделя! И ние сме правили спермограми, ама все не им вярваха. Накрая ни пратиха в София, при Кацаров, казаха, че той е най-добрия, направихме разширена спермограма и на нея вече повярваха лекарите. Телефона е 02/8525852, ул. "Ш. Петьофи" 39.

Благодаря ви на всички:-)))

Май Бъргазлии сме ощетени от към липсата на свястна лаборатория - не стига че няма специалисти в областта ами и лабораториите едни  :lol:

Ще ходим до София - то се е видяло. Надявам се там нещата да са по достоверни.
Всъщност аз не знам ама тези хора да не ги отделят сперматозоид по сперматозоид и да ги броят  :sperm: :sperm: :sperm:, че да стават чзк такива големи грешки - аз не мога да си го обясня???

 :bighug:
Пожелавам Ви скоро всички да се нареедим с по една количка и да се пуснем по главната ..... Ще бъде весело, а?  :stroller: :stroller: :stroller:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2006, 20:50:57 pm »


 :bighug:
Пожелавам Ви скоро всички да се нареедим с по една количка и да се пуснем по главната ..... Ще бъде весело, а?  :stroller: :stroller: :stroller:
   ОК!Отлична идея! Значи горе-долу към септември,нали? :DУспех! :bighug:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля Ви за коментар - спермограма - май не е добре?
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2006, 20:53:17 pm »
Всъщност аз не знам ама тези хора да не ги отделят сперматозоид по сперматозоид и да ги броят  :sperm: :sperm: :sperm:, че да стават чзк такива големи грешки - аз не мога да си го обясня?

Абе чак така не е, но си има методика. Трябва да се спазва, иначе стават грешки. А първо трябва да се изучи, разбира се.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу