0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« -: Септември 19, 2006, 14:31:04 pm »
Здравейте!
Ето ги и новостите при нас:
Мъжа ми приключи 3-месечното лечение с Прегнил 5000Е и оксибор и направихме нова спермограма. До сега сме правили общо 4 читави спермограми. Една преди операцията от варикоцеле, една 6 месеца след операцията, една 1 година след операцията и тази е последната. В скобите са от предишните пъти:

период на полово въздържание : 3 дни
материалът е :      отделен в лабораторията
обем на еякулата   4,6  .мл
рН:   7,8 (7.5)
цвят:  нормален
вискозитет:    нормален         
време на втечняване (мин.):  30  (37ºС)
концентрация на сперматозоидите:  0,5млн/мл (5,02млн) (4млн) (1млн)
общ брой на сперматозоидите в еякулата: 2,5млн (23,092млн) (24млн) (6.6млн)
обща подвижност на сперматозоидите (%) : 54   (55) (66) (22)
% сперматозоиди с нормокинеза   38%   (42) (39) (0)
% сперматозоиди с хипокинеза     16%   (13) (27) (22)
% сперматозоиди с акинеза          46%   (45) (34) (78)
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :   190 000 (2 108 400) (1 560 000)
общ брой нормокинетични сперматозоиди :  950 000 (9 698 640) (9 360  000)
аглутинация на сперматозоидите (тип):  не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
• левкоцити    2 - 3
• епителни клетки < 1
• еритроцити и др   не
желатинови конгломерати   не

Заключение :   Оlygoashtezoospermia.
Заключението до сега винаги е било едно и също, но понеже сега за първи път пуснахме и морфология (излезе 4%), заключението е Olygoasthenoteratozoospermia.

Според вас възможно ли е такова влошаване на резултатите без да има конкретна причина? Ние очаквахе подобрение, защото все пак 3 месеца са му били Прегнил 5000Е...
Според мен има някаква грешка. В смисъл - защо трябваше въобще да прави операция, да чакаме 1 година да се оправи, да пие какви ли не лекарства и сега положението да е по-лошо от преди операцията? Не ми го побира акъла как е възможно. Ние при всички случаи ще повторим изследването, но този път мисля да отидем в клиниката на д-р Шерев. До сега все при д-р Владимиров сме ходили.
Според вас може ли да ни лъжат и манипулират от тези клиники като ни дават погрешни резултати? Можем ли да им имаме доверие? Тези резултати са извън всякаква логика...


Очаквам вашите компетентни коментари.
Благодаря ви!

УСПЕХ!
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #1 -: Септември 19, 2006, 15:36:39 pm »
    Здравей, Нелката! Нашите спермограми много варират- от 3млн/мл до 43млн/мл. Имали сме много неприятни изненади.Когато сме питали от какво зависи това влошаване на резултатите, сме получавали два отговора:
     -от който брои
     -в резултат на варикоцелето показателите варират
     Обаче как може такова влошаване след лечение?Според мен нещо не е както трябва.И аз малко се съмнявам, че в центровете по стерилитет лекичко намаляват показателите като резултат от престараване да са точни или пък от нещо друго???.Дано не съм права.И ние минахме тримесечно лечение с Прегнил, но още не сме правили нова спермограма.
     Все пак в другите лаборатории дори да не се справят добре с морфологията и процента подвижност, не могат ли толкова да преброят правилно общия брой.Те нямат интерес да завишават бройката.А сме правили спермограми при лекари, ползващи се с добро име.
      Последните спермограми преди прегнила направихме при Александров и Владимиров през две седмици.
      За разликите в бройката и процента подвижност няма да говоря, но морфологията  по Крюгер ме озадачи:
      При Владимиров 6% нормални-лошо.При Александров-60%нормални, не ни каза, че имаме проблем.Е, на кого от двамата да вярваме.Писна ни вече да даваме пари за глупости и спермограми и нищо точно.
       Та и аз бих искала да знам доколко можем да вярваме на спермограмите на Владимировата клиника. :?
        А ти не се притеснявай, мисля че резултатът не е точен.Стискам палци следващата да е много добра!Успех!
« Последна редакция: Септември 19, 2006, 15:40:57 pm от Lilit »
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #2 -: Септември 19, 2006, 15:42:32 pm »
Нелката, съжалявам за лошите резултати  :(
При нас също има голямо вариране, но в резултатите след обработка на материала /а е обработван все в една и съща клиника, от едни и същи ембриолози/. Не знам на какво се дължи това, андролозите също не знаят.
Откровено, не ми се вярва резултатите ви да са преиначени, но за твое успокоение наистина идете в друга клиника по стерилитет и направете още една спермограма.
След тази последната спермограма консултирахте ли се с андролога, който ви е предписал прегнила, и какво беше неговото обяснение?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #3 -: Септември 19, 2006, 16:16:01 pm »
За клиниката на Владимиров - нямат повод да бъжат и монипулират, мисля че умисъл е изключена. А влошаване на резултатите въпреки прегнила не е невъзможно, имаше и други описани случаи тук - на влошаване след лечение. Повторете за ваше успокоение, лабораторни грешки са възможни.
Лилит - 6% по Крюгер е различно от 60% /при Александров/ Просто това е друга система, ако мога да нарека така.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #4 -: Септември 19, 2006, 16:25:39 pm »
   Миники, при Александров също пише по Крюгер, но явно има различни системи "Крюгер".Но той не ни обърна внимание, останахме с впечатление, че морфологията е добре.Това 60% добре ли е или лошо?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #5 -: Септември 19, 2006, 17:21:00 pm »
След като съобщихме на андролога, той ни каза да направим още една спермограма след 1 месец. Това е.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #6 -: Септември 19, 2006, 17:36:45 pm »
   Миники, при Александров също пише по Крюгер, но явно има различни системи "Крюгер".Но той не ни обърна внимание, останахме с впечатление, че морфологията е добре.Това 60% добре ли е или лошо?

Лилитче, бе тва 60% по Крюгер е няква космическа величина, сигурна ли си че пише по Крюгер: при норма за морфология по Крюгер над 14,5% е странно че вашата е 60%???
« Последна редакция: Септември 19, 2006, 17:46:46 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #7 -: Септември 19, 2006, 18:04:33 pm »
   Миники, при Александров също пише по Крюгер, но явно има различни системи "Крюгер".Но той не ни обърна внимание, останахме с впечатление, че морфологията е добре.Това 60% добре ли е или лошо?

Лилитче, бе тва 60% по Крюгер е няква космическа величина, сигурна ли си че пише по Крюгер: при норма за морфология по Крюгер над 14,5% е странно че вашата е 60%???
      Ами да, Миники, поне на бланката така пише:Морфология(Krugers strict criteria). :ask: Оф, отказвам се да мисля, щото няма смисъл....Ще се наложи да пия жълт кантарион да се успокоявам, пък той влияел на фертилността :D.А спермограма ще направим след месец, ако има някакво влошаване след прегнила,  да има време да се подобри.Успех, момичета!Целувки!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #8 -: Септември 19, 2006, 20:10:30 pm »
Тези 60% според мен може да са по СЗО.
Цитат
Морфологогия на сперматозоидите (норма над 14% по Kruger или над 30% по СЗО)
http://zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=202
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #9 -: Септември 20, 2006, 09:18:36 am »
Нелката, тогава направете спермограма след един месец наистина. Някой път по-късно се явява подобрение, поне при варикоцелето знам, че е така. Дано и вашият случай да е такъв  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #10 -: Септември 20, 2006, 09:22:32 am »
Лилитче, та там където пише 60%, насреща има ли референтна стойност?? Защото на нашите спермограми си пише, каква е нормата :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #11 -: Септември 20, 2006, 10:47:44 am »
АБСУРД - да лъжат или манипулират.... просто не виждам смисъл. Ако целта е да карат всички към ин витро, това ще мине един , два пъти и ще тръгне лоша слава на клиниката.....

Нелка, напълно е възможно мъжът ти просто да не се е повлиял от Прегнила.
Когато мъжът ми пи клостилбегит (по мое предписание  :oops: :oops: ), док яко ми се накара и каза, че е напълно възможно, резултатите да се влошат след пиене на такива препарати, особено когато се самолекуваш както беше в нашия случай.
Ясно, че вие не сте се лекували сами, но си мисля, че все пак е възможно Прегнила да е повлиял отрицателно.....

Какво казва Док? С тези резултати ми се струва, че можете да опитате 2, 3 инсета?
« Последна редакция: Септември 20, 2006, 10:50:38 am от Fussii »
В очакване ....
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #12 -: Септември 20, 2006, 11:29:40 am »
Нелка,
преди да ви назначат прегнила, прави ли мъжа ти хормонални изследвания? Как бяха те?
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #13 -: Септември 20, 2006, 12:16:23 pm »
Fussii,
Док каза да направим нова спермограма след 1 месец и нищо друго. Fussii, мислиш ли че с 0,5млн./мл може да се прави инсеминация? От това, което съм чела до сега, за инсеминация препоръчват да имаш 10млн./мл преди обрабитката, или да останат 5млн./мл след обработката. Или аз нещо не съм разбрала?


Julito,
Мъжа ми прави хормонални изследвания и са ОК. Малко повишен пролактин, но Док каза, че може да се повлиял от много неща, така че не му обърна внимание.

*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #14 -: Септември 20, 2006, 12:46:29 pm »
Нелка, тези показатели са ниски за инсеминация. Аз правих веднъж с 8 млн. СЛЕД обработка и ембриолозите не ми дадоха почти никакъв шанс за успех.
За прегнила и изобщо за хормоналното лечение при мъжете съм чувала доста противоречиви изказвания и крайно различни мнения. Един андролог ни предложи такова лечение, другият, когото посетихме след това, тотално го отрече. Не зная какъв щеше да бъде резултата, но ние в крайна сметка се отказахме.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #15 -: Септември 20, 2006, 12:49:24 pm »
Нашата спермограма е подобна на вашата и всички лекари, които сме посещавали са категорични - ИКСИ.
Можеш напълно да се довериш на спермограмите, които се правят в клиниката на Владимиров. Относно колебанията в стойностите смятам, че може да се дължат на всичко, дори ако мъжа ти е бил леко неразположен това също би могло да даде отражение.
Ние правихме контролна спермограма 2-3 месеца след тримесечния курс с Прегнил и имаше повишение. Изчакайте още известно време и повторете изследването. Дано нещата се оправят!
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #16 -: Септември 20, 2006, 12:51:54 pm »
Лилитче, та там където пише 60%, насреща има ли референтна стойност?? Защото на нашите спермограми си пише, каква е нормата :?
  Ми няма референтни.
   Абе, много съм ядосана! :balk_153: :balk_154: Бахти влошаването след прегнил-от 5 милиона да паднат на 500 000???И това влошаване само временно ли е или може да бъде трайно....Щото ми настръхва косата какво ще видя и аз след месец. Защо Кацаров не предупреждава, че може да има такъв ефект.Щяхме мноооого хубавичко да си помислим, преди да си дадем паричките и загубим времето.Ами станахме на опитни зайчета.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #17 -: Септември 20, 2006, 13:02:40 pm »
Lilit, за морфологията се довери на 6-те %.Морфологията по Крюгер струва още 35 към основната цена на спермограмата. направи си сметка при кой лекар колко си дала и ще ти стане ясно къде наистина са направили морфологията по Крюгер. 
*
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #18 -: Септември 20, 2006, 13:29:46 pm »
Ох, извинявай!
Не съм догледала бройката.

Защо не попитате вашия андролог за лечение с клостил? Въпреки караниците на Док за нашето самолечение, резултатите на мъжът ми бяха значително подобрени след него.

В очакване ....
Re: Възможно ли е? /много влошена спермограма/
« Отговор #19 -: Септември 21, 2006, 16:59:14 pm »
Незнам Фуси, може и с Клостил да пробваме в бъдеще, но Лилит е права, че започваме да ставаме като опитни зайчета ...

Действително мъжа ми беше болен в седмицата преди спермограмата, но не е пил никакви лекарства (освен аспирин и витамини), защото беше леко настинал, не е имал вискока температура.
Незнам дали е възможно такова огромно вариране на резултата само от една обикновена настинка. Нали сперматогенезата трае 3 месеца, тогава как само последната седмица може да повлияе толкова лошо?

Незнам, хиляди въпроси има в главата ми.

Оставам с надеждата за лабораторна грешка и чакаме да мине месец, за да ходим пак на спермограма.

Това е.

Благодаря на всички за споделеното мнение и опит и най-искрено желая на всички ви успех!