0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #20 -: Септември 20, 2006, 18:38:10 pm »
Габи, а къде ти ги правиха?
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #21 -: Септември 20, 2006, 21:15:06 pm »
Стефи, точно ти  време за едни доплер! Би трябвало да ти ги правят където ще раждаш!
А ето и нещо интересно, което открих:
Знаете ли, че кърмените деца
- са по-малко предразположени към затлъстяване, когато станат възрастни
-имат по-добър имунитет
- по-рядко заболяват от диабет
- растат по-добре поради по-доброто развитие на щитовидната жлеза
-страдат по-рядко от кариес
- развиват по-рядко склонност към зависимости (към храни, алкохол, наркотици)
-страдат по-рядко от аномалии на челюстите
- показват по-висок коефициент на интелигентност
-развиват по-добро зрение
-умират по-рядко от внезапна детска смърт

А знаете ли, че кърмещите жени
- се възстановяват по-бързо след раждането
-страдат по-рядко от рак на гърдата
-запазват по-добре бюста си (парадоксално, но факт!)

Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #22 -: Септември 20, 2006, 23:08:43 pm »
Вени, мило, да не си се цанила към Ла Лече лигата да агитираш по форумите?  :)

недей така, че с тия интересни факти ще стресираш силно нас, майките, дето храним с АМ. ся кво, нашите деца ще израснат тъпи, дебели и ще умрат рано ли?  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #23 -: Септември 21, 2006, 08:39:23 am »
Хехе, н се стрескай - това е агитация към бременните!
Пък ти нали даваш кърма все пак?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #24 -: Септември 21, 2006, 09:42:47 am »
Мерси Вени, ще взема да звънна на доктора да го питам :)
*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #25 -: Септември 21, 2006, 09:49:30 am »
леле отчаях се направо от тази статистика за кърмените бебета, а моето горкото от първия ден е на АМ. Джам, какво стана с алергията на Марти.Има ли вобще такава, надявам се не разбирасе.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #26 -: Септември 21, 2006, 10:05:45 am »

А знаете ли, че кърмещите жени
- се възстановяват по-бързо след раждането
-страдат по-рядко от рак на гърдата
-запазват по-добре бюста си (парадоксално, но факт!)


Вени, те това с бързото възстановяване някак си не го виждам при тея дето са със секцио. Аз още кърмя по малко, след това дохранвам, ама никак не се виждам да съм се възстановила по-бързо. Пък да не говорим, че корема си не мога да го прибера вече 7 месец.
А ако нямат мляко бременните? Какво се прави с тази статистика?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #27 -: Септември 21, 2006, 11:44:50 am »
Аз като прочетох, че кърмените бебета по- рядко правели кариеси и направо се замислих- ми аз един кътник без пломба нямам в устата си, а съм кърмена до 1 г. и 3 м.
И като стана въпрос за зъби- вчера ходих- оказа се, че този който ме боли е млечен кътник и сега не ставало да се вади. Та зъболекаря ми каза да стискам палци да не се влоши и поиска координати на гинеколожката, за да провеждат консултации ако се наложи.
Ама с моите калпави зъби, знаех си аз че ще имам проблеми.
А моя Ники няма една пломба в устата си, дано бебо от него наследи.
Питах и за флуорните таблетки- каза, че са нож с две остриета и ще обсъждаме към 6 м. приема им.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #28 -: Септември 21, 2006, 18:36:41 pm »
Ния, водих го на алерголог (Мустаков) - каза, че не е сигурен дали е алергия към млякото или не, но така или иначе, да пие Фризопеп засега, пък като стане на 4 месеца, можел да му се направи кръвен тест, сега било още рано.
доцентката-гастроентероложка смята, че е алергия към млякото.
педиатърът смята, че не е.

иди разбери. но всеки казва - за всеки случай пийте Фризопеп...

Вени, ясно ми е кого агитираш, у всеки бременски форум се е пуснала по една кърмачка-активистка, виждам го това :) но си мисля, че ние, с проблемното забременяване и износване, най-малко имаме нужда да ни агитират за кърменето - всяка от нас би кърмила дълго и с радост, стига да може. аз вече три месеца се правя на маймуна, за да изцедя някоя и друга капка кърма и няма да се откажа, докато пуска поне милилитър.
но какво да направим, когато няма кърма и нищо не помага за увеличаването й? подобни "интересни факти" наистина са в състояние да травмират някоя майка без кърма и да я накарат да се чувства виновна.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #29 -: Септември 21, 2006, 19:02:17 pm »
О jam, там са с фиксация момичетата на тема кърмене, на тях нищо друго не им е в главата :) Не се ли отказа да ги четеш? :) Имаше една тема последно дето ми преля чашата:) Не ми се рови да ти я покажа. Иначе има интересни неща и там, но крайностите не са хубаво нещо, а понякога са и опасно.
« Последна редакция: Септември 21, 2006, 19:06:16 pm от cygnus »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #30 -: Септември 21, 2006, 19:45:09 pm »
И аз бих кърмила без да добавям АМ, ако имах достатъчно мляко за две бебета, обаче няма и сладурите цоцкат по 40 -50 мин на гърдата и после пак плачат за ядене.И ги усещам, че предпочитат моето мляко пред сухото, ама какво да правим.Чакам с нетърпение времето, когато ще почнат да папкат и други  работи

поздрави и целувки на всички
 :babyboy: :babyboy:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #31 -: Септември 21, 2006, 19:55:09 pm »
Съжалявам, ако реагирам малко по-остро и рязко, но аз до 5 месец се правих на идиот и имам схващане още на ръката от цеденето, само и само да дам повече мляко. Опитах всякакви видове хапчета, бабешки лекове и тем подобни, но достатъчно мляко нямам. След като яде, след час и половина е гладен пак. Е в такава ситуация предпочитам да не мъча нито себе си, нито бебето и да се храним с каквото е подходящо за него. Достатъчно добре се развива и така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #32 -: Септември 21, 2006, 21:29:10 pm »
Да си кажа и аз :). Бебчо най-накрая показа какво има между краката :lol:. Ще си имаме девойка. Тежи засега цели 750 грама :lol:.  Таткото беше сигурен , че ще е мъж , но прие новината много щастлив. Само малко съжалявам , че не можа да дойде с мен на прегледа. Бебчо се въртя и ритка през цялото време. После естествено я нагушка и нацелува, че е слушкала :)
Антителата са ни отрицателни и това ме зарадва много.
Засега това е от мен. По въпроса за кърменето,ще се боря да кърмя до последно, пък каквото сабя покаже. Като дойде момента разбира се :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #33 -: Септември 21, 2006, 22:05:56 pm »
Да си кажа и аз :). Бебчо най-накрая показа какво има между краката :lol:. Ще си имаме девойка. Тежи засега цели 750 грама :lol:.  Таткото беше сигурен , че ще е мъж , но прие новината много щастлив. Само малко съжалявам , че не можа да дойде с мен на прегледа. Бебчо се въртя и ритка през цялото време. После естествено я нагушка и нацелува, че е слушкала :)
Антителата са ни отрицателни и това ме зарадва много.
Засега това е от мен. По въпроса за кърменето,ще се боря да кърмя до последно, пък каквото сабя покаже. Като дойде момента разбира се :).
Е, Лиде, много се радвам, че девойките са кът.Имам 2 красавеца за нея да избира.
Да сте живи и здрави и много щастливи :sucky: :cloud9: :cheerleader:

 :bellydance:
ема2
 :babyboy: :babyboy:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #34 -: Септември 22, 2006, 08:09:47 am »
Джамка, моите огромнейши уважение за тебе за което -

аз вече три месеца се правя на маймуна, за да изцедя някоя и друга капка кърма и няма да се откажа, докато пуска поне милилитър.
но какво да направим, когато няма кърма и нищо не помага за увеличаването й?

А за подтискането на некърмещите - недейте - Лора е кърмена малко, защото не искаше да засуче, но беше здрава / първо разболяване на година и 10м./ и зъбите и са си много добре! Малкия го кърмя, но успя да пипне от мен грипа, а сега кашля и ме шашка!
Колкото до крайностите - не ги обичам и започнах захранване на 5 месеца, макар, че сериозно започнахме на 5.5 месеца!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #35 -: Септември 22, 2006, 08:55:39 am »
Вени, и аз точно така смятам, малко след навършени 5 месеца и нещо, обаче не знам със сок ли да започна или със плодови пюрета. Освен това тъй като при късно захранване се изостава с 2-3 месеца от дебелите книги дето имам в нас, това значи ли, че и месото ще се даде по-късно, а хемоглобина дали няма да спадне по тази причина? С какъв ритъм се въвеждат новите хранения - същия или по-бърз - плодово, зеленчуково, безглутенова каша, месно и т.н? Глутеновите каши също ли се отлагат със същия период от време? Абе ей такива чуденки макр, че още им е рано, в средата на 4-я месец са още. Ти сок даде ли изобщо или направо пюре?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #36 -: Септември 22, 2006, 09:26:10 am »
Дони, аз започнах със сок. Първо морков и ябълка, цедени от мен. Както си е по схема - първо лъжичка, с увеличаване, ако не даде алергична реакция. След това с плодовите пюрета. Караш по същия начин, както е в дебелите книги. Аз като ходих при педиатъра тук и на 6 месец ме попитаха пюрета с месо давам ли. Караш по тази си схема, само че с малко забавяне заради късното захранване. Аз например още не съм давала жълтък, въпреки че дават вече време за такова чудо, а също и попара със сирене. Абе още не съм го пробвала с кисели млека, пресни и сирена. Вчера за пръв път му дадох банан в нормален вид :) За сега не ми е правил проблеми, даде алергия само на едно пюре с прясно мляко вътре. Иначе се развиваме добре. Въпреки че сме по-късно захранени. Аз почнах със сок на края на 4 месец, понеже имахме проблем с акането.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #37 -: Септември 22, 2006, 09:42:15 am »
Гане, а жълтъка кога смяташ да го даваш?
« Последна редакция: Септември 22, 2006, 09:49:20 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #38 -: Септември 22, 2006, 09:51:48 am »
Момичета, пускам ви схемата на моята приятелка педиатърката, по която доста често се водим. Надявам се да ви помогне и да отговори на част от въпросите ви.

През 5-6 м. детето може да получава по 1-2 пъти седмично към пюрето или кашата по малко (1/4) стрит твърдо сварен жълтък от яйце. Яйцето да се вари поне 10 минути.

Към края на 6-7 м. е добре по 2-3 пъти седмично да се дава и готово месно-зеленчуково пюре, което е най-добрия доставчик на желязо.

През 7-ия м. постепенно още едно кърмене може да се замени с попара със сирене и масло. Преди приготвянето й е важно сиренето да се обезсоли.

От 7-ия м. вместо плодов сок могат да се дават и ситно настъргани меки плодове. Количеството на жълтъка се увеличава на 1/2 през ден, като се редува с пюрето от месо.

През 8-мия м. на обяд преди пюрето може да се дават по няколко лъжички (5-6) зеленчукова или месна супа със ситно нарязан или смлян зеленчук. Супите и бульоните имат малка хранителна стойност, но са богати на минерали и екстрактивни вещества. Възбуждат отделянето на храносмилателни сокове и подпомагат храносмилането.

През 9-ия м. детето се храни по същия начин. Ако са поникнали първите зъбки може да му се дава в ръката коричка хляб, парченце ябълка, за да се опитва да отхапва и преглъща малко по-едри и по-твърди парченца.

През 10-ия м. още едно кърмене (обикновено сутрешното или вечерното) постепенно се замества с квасено мляко, подсладено със захар и половин до цяла детска бисквита. На обяд освен супата се дава и по малко от храната на възрастните, когато е подходяща (не е тлъста, без остри подправки, без запръжки, приготвена е от смляно месо и зеленчуци). Така детето се приготвя за отбиване. За закуска вместо кисел понякога може да се дава мляко с ориз или различни млечни или яйчни кремове, кифли и други меки закуски, комбинирани с плодове или сокове.

През 11-ия м. даването на подходяща обща храна се разширява и пюрето може да се замести с ястие със смляно месо (например кюфтета с доматен сос, пълнени чушки с месо) или с яйца (миш-маш, картофено пюре с яйце), яхнии и други по-меки ястия.

През 12-ия м. и последното вечерно кърмене се замества с квасено мляко с бисквити и детето се отбива.

Лично аз, от 6 месец насам спазвам една схема:
в 7.00-7.30 кърмене с дохранване 150мл. АМ
между 12.00-13.30 - зеленчуково или месно пюре
15.30-16.00ч. - каша, сладка или кисел
20.30-21.00ч. - 200-250 мл. мляко като вътре слагам по една детска бисквитка.


Дони, аз смятам още малко да изчакам. Нашия не прояви никакъв интерес към тоя жълтък. Така че вероятно ще е още малко без него. По принцип към 7-8 месец се дава. заради вероятност от алергии и салмонела.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: седмица 18.09-24.09
« Отговор #39 -: Септември 22, 2006, 09:54:32 am »
Дони, да вземем да отделим в една тема всичките тея неща за храненето и да я ковнем? Че така който търси нещо, трябва да рови по седмичните теми? Как мислиш?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю