0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Глория

Хламидия - опитът на една препатила!
« -: Септември 09, 2006, 11:56:58 am »
Привет на всички форумци и четящи!
Искам да споделя моя опит с тези гадини, и да потърся мнение!
Надявам се с написаното от мен да помогна и на други хора сблъскали се или сблъскващи се с проблема.
Началото: Преди около три месеца установих за съществуването на хламидии в организма ми. Симптомите ми бяха течение с кафеникав цвят, силна и неприятна миризма, дори и 1 час след измиване, леко възпаление на очите, което впоследствие се превърна в конюнктивит. След моите подозрения започнах да чета всичко по въпроса, но така и не си направих изследване, а направо преминах към действие.
Лечението: Допитах се до моя приятелка, минала вече по този път. След много кратни курсове на лечение, с доксициклин и азатрил без резултат, лекаря и изписал като най надежно и сигурно сумамед, 6 дена по една таблетка от 500 мг, вагинални таблетки макс мирор, и за промивки тантум роза.  При нея разбира се  е дало резултат, но не мога да кажа дали поради дългия курс на лечение или поради по силния организъм.
На свой ред изпълнявайки точно и стриктно предписанията и аз приложих същото лечение, като след приема на сумамед, пих и доксациклин една седмица, заедно с партньора ми. След лечението се чувствах много свежа и много добре.
Но преди около месец началото на август, започнах да се събуждам със силно зачервени очи, едното беше по силно възпалено, появи ми се леко уплътнение от вътрешната страна, чувството беше сякаш, че имам чуждо тяло в окото. Преди около 10 дена отидох на очен, обясни ми че е нормално, сезон на алергии било и ми изписа капки и мехлем за 15 лв. Съвестно и отговорно отидох, купих и почнах мазане, капане ...., но без резултат
Преди седмица ходих на гeниколог, прегледа ме, каза че всичко ми е наред, чиста съм и т. н., но ми препоръча за по сигурно да си пусна кръвни изследвания, за хламидия. Резултата титър 1 и 8, говорейки за наличие на инфекция в организма ми.
 Сега, от четвъртък почвам лечение с преливане на 5 банки сумамед /по една на ден/, като лекаря ми обясни, че това било най - надежният начин за излекуването ми. Едната банка тече 4 часа. Надявам се даде резултат и да се отърва един път, за винаги!
Въпроса ми е, моля ви ако някой е минал през това да сподели своя опит. Ако може да се изкаже и някой лекар. Как да излекувам това възпаление на очите ми /лекаря ми е казал, че при преливането на банките ще отшуми, но аз съм силно притеснена/, чувствам се много неприятно, с парене сутрин, зачервени очи  и дразнене, забравих да спомена, че като си пипна окото по пръстите ми остава много неприятна и силна миризма, която дори и при миене със сапун, не се отстранява. Може би инфекцията ми е била доста стара .... Това, което четох за тези очни възпаления, е че се лекуват с тетрациклин, но той от една година е спрян от производство, има ли негов аналог? Лекар ми обясни, че при такова очно възпаление много трудно, антибиотика навлизал през очната преграда /може и да не се изказвам, съвсем точно, но така аз го разбрах/ и за това отнемало повече време. Някой лекувал ли си е отделно очите?
МОЛЯ ВИ, ако някой се е сблъсквал с моя проблем да пише, как се е справил. Много ще се радвам, ако получа и мнение на лекар.
Желая на всички ви крепко здраве!  :)


Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #1 -: Септември 09, 2006, 12:29:42 pm »
Началото: Преди около три месеца установих за съществуването на хламидии в организма ми. Симптомите ми бяха течение с кафеникав цвят, силна и неприятна миризма, дори и 1 час след измиване, леко възпаление на очите, което впоследствие се превърна в конюнктивит. След моите подозрения започнах да чета всичко по въпроса, но така и не си направих изследване, а направо преминах към действие.
Лечението: Допитах се до моя приятелка, минала вече по този път. След много кратни курсове на лечение, с доксициклин и азатрил без резултат, лекаря и изписал като най надежно и сигурно сумамед, 6 дена по една таблетка от 500 мг, вагинални таблетки макс мирор, и за промивки тантум роза..........  На свой ред изпълнявайки точно и стриктно предписанията и аз приложих същото лечение, като след приема на сумамед, пих и доксациклин една седмица, заедно с партньора ми. След лечението се чувствах много свежа и много добре. ......
Преди седмица ходих на гeниколог, прегледа ме, каза че всичко ми е наред, чиста съм и т. н., но ми препоръча за по сигурно да си пусна кръвни изследвания, за хламидия. Резултата титър 1 и 8, говорейки за наличие на инфекция в организма ми.
 
Как така само от четене и симптоми разбра, че имаш точно хламидия....и не само това, ами без консултация с лекар и необходимите изследвания си провела лечение с лекарства?!?!? Като е станало още по-зле си отишла на гинеколог...значи може :) Не искам да съм груба или нещо такова, но определено е трябвало да отидеш още в началото при появата на симптомите, а не да се допитваш до приятелки и да прилагаш лечение без да знаеш дали е правилно и дали няма да има последствоя за здравето ти. Извини ме ако не съм разбрала правилно и това което пиша е грешно, но от поста ти останах точно с такова впечатление. Изхождайки от това което си написала, аз лично бих те посъветвала да се допитваш до лекарите и да следваш лечението предписано от тях, а не да четеш или да питаш за такова и сама да го прилагаш.
Желая ти бързо възстановяване!
Поздрави!

« Последна редакция: Септември 09, 2006, 12:32:57 pm от BLACK_ROSE »
*

    Глория

Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #2 -: Септември 09, 2006, 14:56:49 pm »
Zdravei BLACK_ROSE.
Причината, да си назнача самолечение, е че майка ми е медицински работник и не исках да стига историята ми до нея. Но уви пак стигнах там. Защото банките ще ми ги поставя тя, че се наложи да и разказвам всичко от начало.
И все пак дагнозата, която си поставих се оказа правилна  :(, за съжаление  :( .
Поздрави, надявам се нещата да се оправят!
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #3 -: Септември 09, 2006, 17:33:54 pm »
Глория, с риск и аз да прозвуча грубо, ще кажа че съм категорично против приема на лекарства без лекарско предписание. А и това, че си налучкала диагнозата не е оправдание. То здравната ни система не е на ниво, но самолечението не е решение. Хубаво е да се консултираш с момичетата от форума, да търсиш съвет и информация, но колкото и да са "напред с материала" не мисля, че някой тук ще се наеме да ти поставя диагноза и още повече да ти назначи лечение.
Желая ти успех и скоро да се отървеш от хламидията!

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #4 -: Септември 09, 2006, 18:33:05 pm »
Девойко,  майка ти като е медицински работник може и да е чувала за PCR - DNK тест за хламидии. Отделно на това се прави и такова изследване на очен секрет, защото симпомите ти могат да бъдат и причинени от един доста обикновен конюктивит.
Резултат на титър 1:8  хламидия IgG е отрицателен. Незнам дали като толкова напред с материала знаеш , че титъра при серологичните специално за хламидия пада плавно.
По отношение на Сумамеда - хубав си е антибиотика, ма има и други, примерно Авалокс.

В заключение моя съвет: отиди на свестен гинеколог и офтамолог , направи си предписаните изследвания и чак тогава се лекувай. Апропо, нещо като принцип в медицината е, че  венозното преливане на антибиотик се прави в стационар, а не в амбулатория или домашни условия , но майка ти би трябвало да го знае това.
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #5 -: Септември 10, 2006, 00:20:41 am »
Глория,
Забрави всякакви самолечения и  отиди на офталмолог. Проблемът може да се окаже много сериозен. Чувала ли си за синдром на Ройтер.
При мен хламидията бе открита именно от офталмолог. Има си специални реактиви, които показват наличието на хламидия в цветовия спектър под микроскоп. Освен това, взема се и секрет от окото, момичетата са ти казали за това. Има много подходящи и ефективни капки, които офталмологът ще ти предпише, ако твоят случай се окаже, че е следствие  от хламидия.  Може да се окаже и нещо друго. Ние няма как да знаем. Затова отиди на лекар и задължително му кажи, че си имала(предполагала) и си лекувала хламидия.
Повярвай ми, не е шега работа това, говоря ти от опит.
Ако решиш да се отнесеш към проблема отговорно, пиши ми на лични да ти дам координатите на моя офталмолог.
Успех!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #6 -: Септември 10, 2006, 08:06:49 am »
Цитат
Чувала ли си за синдром на Ройтер

Малка поправка : синдром на Райтер.
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #7 -: Септември 10, 2006, 19:12:54 pm »
Цитат
Малка поправка : синдром на Райтер.
Благодаря Лейди. Знам, че е така. О и А на БДС-а са много близо :D
*

    Глория

Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #8 -: Септември 11, 2006, 09:07:42 am »
Северина, писах ти на личния.
До скоро!
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #9 -: Септември 11, 2006, 10:23:38 am »
Северина, писах ти на личния.
До скоро!
Сега да не решиш че имаш синдром на Райтер. :(
Отиди на лекар и не си преписвай диагнози в които не си сигурна. :|
Да не стане положението по-зле отколкото е. :roll:
*

    Глория

Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #10 -: Септември 11, 2006, 11:07:43 am »
На лекар вече ходих, както писах по-горе. Объркала съм в горния ми постинг, титъра ми е 1:80, а не 1:8. Лекарят ми преписа 5 банки сумамед, и аз му се доверявам напълно. По повод, на очното ми възпаление, лекарката - лаборант, ми каза, че може да вземе секрет, една седмица след приключване на всички антибиотични лечения /локално - очите, и преливането на банкките сумамед/. Имайки в пред вид, изключителната ми чувствителност на очите, на този етап, мисля днес да отида на очен, и да обясня точно, за какво става въпрос пък той да вземе най-правилното решение, защото беше ми изписал капки за алергичен конюктивит а не за хламидиален, може би ще има разлика....
Да, допуснах грешка, че в началото си назначих самолечение, а не се допитах до лекар, но се надявам нещата да са поправими.
Желая на всички ви крепко здраве и много усмивки. 
*
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #11 -: Септември 11, 2006, 11:59:44 am »
Този титър 1:80 е резултат от коя лаборатория?

А и доколкото аз имам опит с хламидиите, след антибиотично лечение трябва да са минали около 30-40 дни, за да има достоверен резултат при повторно изследване.
Момичетата са ти дали съвет и за PCR теста.


*

    Глория

Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #12 -: Септември 11, 2006, 13:02:37 pm »
Този титър, ми е от изследване в провинцията, областен град, в лабораторията на самата болница. А от "самолечението" ми са минали около 50 дни, така че смятам че е достоверен, пък и другите клинични прояви са налице, съмнението е почти никакво, че не съм се излекувала.
*
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #13 -: Септември 11, 2006, 13:20:48 pm »
По повод, на очното ми възпаление, лекарката - лаборант, ми каза, че може да вземе секрет, една седмица след приключване на всички антибиотични лечения /локално - очите, и преливането на банкките сумамед/.

Коментирам ето този срок за взимане на секрет.
Изследвания, които предполагат и лечение е редно винаги да се повтарят в поне още една лаборатория. Напоследък стават много грешки.
За хламидиите има много писано в зачатие. Важно е кой точно титър е 1:80. /IgG, IgM, IgA???/


Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #14 -: Септември 11, 2006, 17:55:10 pm »
В никакъв случай човек не бива да прибягва до самолечение и лекарствата, предписани на един, не бива да се приемат от друг. Според мен най-вече трябва да се направи изследване, преди да се почне лечение, когато такова е възможно и налично.
За очите - добре са те посъветвали да ти вземат секрет от очите, така ще е е най-ясно какво - що.
Направи си и един ДНК (PCR тест) преди да започнеш вливането, за да е сигурно, че имаш нужда от него.

Желая ти успех и бързо оздравяване :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #15 -: Септември 11, 2006, 18:00:21 pm »
Този титър, ми е от изследване в провинцията, областен град, в лабораторията на самата болница. А от "самолечението" ми са минали около 50 дни, така че смятам че е достоверен, пък и другите клинични прояви са налице, съмнението е почти никакво, че не съм се излекувала.
Трябва ти свястно лечиние с този висок титър. Незабавно се консултирай с лекар, понякога не е достатъчен само 1 курс. А пих 4 курса по различни схеми и различни препарати.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #16 -: Септември 12, 2006, 00:59:26 am »
Северина, писах ти на личния.
До скоро!
Сега да не решиш че имаш синдром на Райтер. :(
Отиди на лекар и не си преписвай диагнози в които не си сигурна. :|
Да не стане положението по-зле отколкото е. :roll:


Роузи, благодаря че ме отрезви :oops:
Глория, спокойно момиче!
Исках само да приемеш, че нещата са сериозни ако не се лекуваш, и че е недопустимо самолечение, особено след като имаш проблем и с очите.
Отговорих ти на мейла.
Успех мила и бързо оздравяване! :balk_602:
*

    Глория

Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #17 -: Септември 12, 2006, 10:53:48 am »
Момичета, благодаря, за съветите!
Вече се консултирах с лекар, направих си изследвания и всичко по реда си. Лекаря именно ми преписа, 5 банки сумамед - доверявам му се напълно, защото е много добър лекар.
Днес отново бях на очен. Очния беше много мил, и настоя да минавам през седмица, да ми следи състоянието. Това, което ми каза той, че няма някакво конкретно лечение, ползват се разни препарати, за да се облекчи състоянието, а излекуването ще настъпи след цялостното излекуване. Споделям всичко това с вас, за да знаят и други с проблем, като моя как стоят нещата. Тайничко се надявам, да няма ...
Желая на всички ви крепко здраве и само положителни емоции. 
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #18 -: Септември 15, 2006, 16:22:23 pm »
А знаеш ли, че след проведено лечение титъра се увеличава и е възможно да нямаш?
Re: Хламидия - опитът на една препатила!
« Отговор #19 -: Септември 15, 2006, 16:24:26 pm »
пропуснах - моят доктор ми каза че трябва да минат минимум 3 месеца