0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: моля за съвет /поликистоза/
« Отговор #20 -: Януари 27, 2007, 12:26:06 pm »
здравейте,
аз също имам диагноза за поликистоза на яйчниците, но също така и повишени нива на пролактин, който не позволява да има овулация, което всички знаем до какво води...
така в момента пия вече 6 месеца парлодел, за да намаля нивата на пролактина, но пък и не ми идва без да пия други хапчета..така пия дуфастон, за да предизвикам мензис, а после 5 дни по време на мензиса и кристилобегит, за да предизвикам овулация...
миналия месец като бях на лекар ми казаха, че имам прекрасна яйцеклетка, която би трябвало да може да се оплоди...след като си изпих дозата с дуфастон трябваше да ми дойде до 4-5дни, но вече минава повече от седмица и няма нищо. естествено си направих тест за бременност, но нищо.. :(
и сега въпросът ми е какво да правя ако не ми дойде, а не съм и бременна..дали на някой му се е случвало подобно нещо..много ще ме успокои...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: моля за съвет /поликистоза/
« Отговор #21 -: Януари 27, 2007, 17:15:39 pm »
Надин, от дуфастона може малко да се забави идването на менструацията. Лекарството се казва клостилбегит. Преди това проверени ли са ти маточните тръби дали са проходими? По време на приема на клостилбегит следиш ли си нарастването на фоликулите, дебелината на маточната лигавица? Спермограма на партньора ти правена ли е?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: моля за съвет /поликистоза/
« Отговор #22 -: Януари 28, 2007, 12:35:21 pm »
да, много благодаря за съвета! аз май малко се попритесних повече отколкото трябва, защото вчера вечерта вече всичко беше наред. Мензисът ми дойде и се всичко е както трябва.
Маточните ми тръби са наред.
след 12 дни съм на контролен преглед, за да ми изследват точно това с нарастването на фоликулите и дебелината на маточната лигавица. На мъжа ми още нищо не сме изследвали, защото засега проблема е в мен. 8O
пак благодаря за напътствията...ще ви информирам за последващи развития..
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: моля за съвет /поликистоза/
« Отговор #23 -: Януари 28, 2007, 13:27:01 pm »
На мъжа ми още нищо не сме изследвали, защото засега проблема е в мен. 8O
Надин, това, че при тебе има открит проблем, по никакъв начин не изключва липсата на проблем при мъжа ти.
При всяка пета двойка има проблеми и при двамата партвьори.
Проследяването на фоликулите и на маточната лигавица трябва да става при всеки стимулиран цикъл.
Даването на клистилбегит без последваща инсеминация е почти лишено от смисъл.

Категорично съм против да се прави каквото и да било при жената, особено пък стимулация, без да е изследван мъжа. Това е грешка на изкуството, която, за съжаление, все още се допуска.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу