0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    FreshBreeze

Магарешки бодил = Гингер?
« -: Март 14, 2005, 10:23:11 am »
Мили Дами,
Много моля който може да ми помогне с инфо за следното:
Заради мъжки фактор и според отзивите тук взех да купувам магарешки бодил за Мъжо - намерих го първо на Стамболийски, в един магазин Лечител, дето продават пакетирани билки. На пакетчето пише "ГИНГЕР (цвят от магарешки бодил)" - а никъде не съм чела тук да му викат гингер?? Названието на латински също не съвпадна с нищо, дето съм чела. Вече 2-3 опаковки свършихме, а върхът на всичко беше, последната опаковка със същия етикет на вид ми се стори по-различна, помислих че си въобразявам, обаче Мъжо е категоричен, че това е нещо много горчиво и различно!! Е, няма да купувам вече от там - бива ли да се допуска да си купиш друга трева... че то билколечението да не е толкова безобидно!
Така че, да ви питам - знаете ли да му се вика на бодила и Гингер? От къде от надеждно място да си го купувам в София? А знаете ли да има някои странични ефекти - например да предизвиква болки в корема, главоболие? Това, дето го купувахме, на етикета му пише за .. повишаване на кръвното налягане (?!?), за стимулиране на стомашните жлези и тн.

А да имате мнение за доста популярния напоследък Мужик корен? Вчера слушах Дойчин Василев (алпиниста) да го хвали и как бил особено добър за простатната жлеза, предпазвал от възпаления и тн.

Благодаря!
Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #1 -: Март 14, 2005, 10:39:46 am »
Здрасти, Фреш!
Моят приятел сега го пие Мужик корена. Но пише, че трябва два курса да се направят с него. Резултат дали има ще видим другия месец.
За тоя магарешки бодил не съм чувала да му викат Гингер.
*
Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #2 -: Март 14, 2005, 10:41:34 am »
Абе този мужик корен има ли връзка с мъжката фертилност пряка или единствено като антиоксидант е?
Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #3 -: Март 14, 2005, 10:54:42 am »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #4 -: Март 14, 2005, 10:59:16 am »
Ами отиди в някоя от билковите аптеки-там със сигурнощ ще ти дадат истинската билка.Тези аптеки Лечител си продават само неща тяхно производство.
<br />
*

    FreshBreeze

Благодаря за отговорите!
« Отговор #5 -: Март 14, 2005, 12:01:50 pm »
И аз мисля в някоя билкова аптека да отида - дайте идея за такава, ако е близо до Съдебната палата някъде - най-добре.
А някой да е чувал да има странични ефекти магарешкия бодил? (болки в корема, главоболие)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #7 -: Април 09, 2005, 13:55:54 pm »
Цитат на: FreshBreeze
На пакетчето пише "ГИНГЕР (цвят от магарешки бодил)" - а никъде не съм чела тук да му викат гингер??!


Така му викат на някои места.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #8 -: Април 10, 2005, 00:39:50 am »
Ушите също :D
Фреши, ние го купихме последния от БА на Поп Богомил, /пресе1ката на Мария Луиза, в дясно преди Лъвов мост/ и си личи как е изсушен на цели цветове,. Предния, който купихме, също от БА но на Юрий Венелин, нямаще нищо общо на външен вид, беше нещо кафяво и смляно,
Но на вкус и двете удоволствия :) не бяха горчиви, дори може да се каже приятни
Пишката ни още не е придобила махарешки размер де :D  :D  :D , както аз бъзикам мъжа ми :D  :D  На което няма да се обидя :D  :D
Успех

Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #9 -: Април 10, 2005, 00:41:21 am »
Ушите също   :D  
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ това трябваше да е на края на постинга ми

*

    Anonymous

Магарешки бодил = Гингер?
« Отговор #10 -: Април 10, 2005, 11:27:37 am »
Много благодаря, Мели, за разяснението! От ровене в нета, сравнявайки и латинските наименования, доколкото разбрах са някакви "братовчеди" от една и съща група.

Благодаря също на тези, дето ми пратиха адрес на Билкова аптека! Този в Лечител също е на цветове изсушен, не е на прах точно... сигурно и техния е читав, значи...

Успех на всички!