0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
TAT & MAT и страх
« -: Октомври 03, 2006, 19:33:20 pm »
Момичета, като чета другите подобни теми и стойностите на много от вас моите наистина ми се струват нечовешки.За първи път ги изследвам и не съм запозната все още по темата.Бях чувала за антитела и вредата от тях, но чак пък толкова не съм се задълбочавала докато не опря и до моята глава. Моля, дайте мнение за тези стойности!
Anti TPO /MAT/ : 1620.91 IU/ml (0-12)
Anti TG /TAT/ : 512.79 IU/ml (0-34)
Още даже не знам и какво да питам, много съм босичка по темата.
Благодаря предварително!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2006, 20:54:11 pm »
Потърси добър ендокринолог.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2006, 21:44:45 pm »
А защо реши да ги изследваш?
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2006, 12:39:25 pm »
Изследвах ги заедно с хормоните и се оказа, че там е проблемът. Консултацията с ендокринолог е неизбежна, но не съм наясно защо са в такова голямо количество, каква е причината и как точно въздействат на забременяването.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2006, 12:59:52 pm »
Първо ги повтори в друга лаборатория.
Виж ТУК.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #5 -: Октомври 04, 2006, 18:30:49 pm »
Благодаря!
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2006, 10:29:13 am »
Подкрепям Лали, непременно ги повтори.
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #7 -: Октомври 05, 2006, 14:33:01 pm »
Аз искам да попитам, какво налага изследването на ТАТ и МАТ.
Трябва ли да има някакви симптоми, оплаквания или е достатъчен факта, че бебето не става макар и по неясни причини? Аз не съм ги изследвала и се чудя дали трябва и тях да изследвам?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #8 -: Октомври 05, 2006, 22:01:56 pm »
За мен беше достатъчна причината, че бебето не става, за да изследвам всички възможни хормони и да потърся причината в тях. Цикълът ми е като часовник, даже знам в колко часа трябва да ми дойде. Тръбите, според доктора ми са като магистрали. Резултатът е три години чакане и ...знаете. Хормоните се оказаха в много добри граници, но TAT и МАТ... не. Много ме е страх. Ще повторя изследването още утре.
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2006, 07:53:34 am »
За мен беше достатъчна причината, че бебето не става, за да изследвам всички възможни хормони и да потърся причината в тях. Цикълът ми е като часовник, даже знам в колко часа трябва да ми дойде. Тръбите, според доктора ми са като магистрали. Резултатът е три години чакане и ...знаете. Хормоните се оказаха в много добри граници, но TAT и МАТ... не. Много ме е страх. Ще повторя изследването още утре.

Не по темата все пак да те попитам, имате ли спермограма за изключване на мъжки фактор?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2006, 08:26:25 am »
Забравих да питам трябва ли ТАТ и МАТ да се изследват на определен ден от цикъла или няма значение?

Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2006, 08:28:52 am »
Няма значение.
*
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #12 -: Октомври 06, 2006, 10:16:50 am »
Няма значение на кой ден се изследват ТАТ и МАТ, но е желателно преди да ги изследваш да не си пила кафе, кола и изобщо енергийни възбудими нервите напитки, защото влияят на резултатите.
Късмет!
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2006, 11:52:51 am »
Много завишени стойности... Иначе нивата на TSH и fT4 какви са...Ако те са нормални, моят съвет е да повториш само ТАТ и МАТ в друга лаборатория.
П.С. една от възможните причини, за която си мисля в момента... може кръвта да е била хемолизирана... Все пак повтори на друго място! И не се плаши! :)
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2006, 15:50:50 pm »
Благодаря, Маги, другите стойности са добри само ТАТ и МАТ са плашещи. И аз си мисля, че би трябвало поне TSH да не е нормално, но е 2,77 ulU/ml /0.49-4.67/
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2006, 18:42:31 pm »
TSН-то ти е супер. Наистина повтори ТАТ и МАТ на друго място и пиши какво е станало :)   
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2006, 22:37:22 pm »
OK.Ще повторя изследването, но се чудя в коя лаборатория в Пловдив да го направя.Предишните ми изследвания са от Торакс-Пловдив.Доверявам им се напълно, но стават и грешки...дано. Мислех си за "Писанец" или ВМИ, а други идеи???????
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2006, 00:12:58 am »
Забравила съм да питам има ли начин да се намалят стойностите на ТАТ и МАТ или само се парира действието им с лечение?
Re: TAT & MAT и страх
« Отговор #18 -: Октомври 09, 2006, 11:33:42 am »
stanley_78, за съжаление ТАТ и МАТ се променят трудно. Може TSH да ти е в норма, а ТАТ и МАТ да не са. При мен беше така:TSH - 2.52
МАТ - 600, а ТАТ в норма (не помня цифрата). Референтните граници бяха същите. Напоследък се смята, че в такива случаи е добре TSH  да се държи под 2. При мен последното изследване (след 7 месеца еутирокс) даде резултат TSH около 1, а МАТ малко над 500 (не помня точните цифри).
Все пак ти си повтори изследването за всеки случай. Грешки никога не са изключени.