0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, преди известно време бях писала тук - имах си една киста (6 см) на левия яйчник, която в последствие  с помощта на Оргаметрил, премахнахме. Беше ми назначено 3-месечно приемане на Дуфастон от 16-ти до 25-ти ден на цикъла х 1 табл. дневно. Първия месец добре, но сега втория пак се появиха познатите болки долу ниско, вляво...Мисля си, че може пак да се е образувала киста. Искам да ви кажа, че лекарката, която ми назначин това лечение, не ми е изследвала нито един хормон и нямам доказана овулация, след която да започна да пия Дуфастон. Просто го назначи, аз имах доверие, тъй като много добър познат онколог ми я препоръча. Сега се чудя...Искам да си пусна едно изследване за хормони ( имам възможност да си го направя лично, тъй като работя в лаборатория), но също така си мисля, че този прием на Дуфастон може да даде заблуждаващи стойности на прогестерона, а може би и на другите хормони.
Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем, моля пишете  :)
Благодаря ви предварително!!!
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Re: Изследване на хормони след прием на Дуфастон ?
« Отговор #1 -: Септември 28, 2006, 19:59:13 pm »
Маги, киста се лекува и с Дуфастон, т.е. лекарката ти те лекува добре. Дуфастонът няма да повлияе на хормоналните изследвания, освен на прогестерона, естествено. Но за момента май не ти трябва изследване на хормони - просто отиди да те видят на УЗ дали има нова киста.

Маги, искам при теб да се изследвам и аз. Моля те, кажи в коя лаборатория си.
Изследване на хормони след прием на Дуфастон ?
« Отговор #2 -: Септември 29, 2006, 00:03:36 am »
Здрасти, Зайче :)
Аз работя в лаборатория "Медика" във Велико Търново, обаче...Ти откъде си? Иначе, аз мога да гарантирам, хормоните ги правя аз лично и там резултатите са точни:)
Благодаря ти за отговора, аз искам да си изследвам и 6-те полови хормона, които са през касата...и най-вече искам да видя пролактина и тестостерона...нещо от тях се притеснявам най-вече, а то за прогестерона е ясно, че нивата са му раздвижени след Дуфастона.
Притеснявам се, че може би нямам ову...
Поздрави!  :)
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Re: Изследване на хормони след прием на Дуфастон ?
« Отговор #3 -: Септември 29, 2006, 06:54:30 am »
Ех, Маги... В София съм. Жалко.
Изследване на хормони след прием на Дуфастон ?
« Отговор #4 -: Септември 29, 2006, 18:28:06 pm »
Eeee, жалко наистина, иначе с удоволствие щях да помогна с каквото мога:)
Аз мисля другата седмица да ходя на УЗ, и тогава ще решавам какво да правя. Пожелавам на всички успех в бебеправенето!  :bighug:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Изследване на хормони след прием на Дуфастон ?
« Отговор #5 -: Септември 29, 2006, 19:01:50 pm »
Изследвай си хормоните от третия до петия ден от началото на цикъла. Ако си спряла дуфастона в първия ден от цикъла най-късно, не би трябвало да повлияе на изследването на прогестерона.
Re: Изследване на хормони след прием на Дуфастон ?
« Отговор #6 -: Октомври 03, 2006, 19:13:55 pm »
Благодаря ти, Лали, за съветите :) Аз така и мислех да направя, а се чудех за прогестерона, 7 дни след доказана ову се изследваше, нали?
Ще пиша какво е станало с УЗ и прегледа при гинеколог, насрочила съм ги за другата седмица...
Успех и благодаря на всички, които се включиха в темата!  :bighug:
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.