0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Здравейте,момичета!
Имам сериозна питанка към вас.На 23год.съм-имах 2извън маточни бременности,нямам лява тръба,а преди няколко дни правих цв.снимка на която се вижда,че дясната е запушена и много удебелена.Доктора тук(в Кипър) ми каза,че трябва да се оперира,но шанса да се възстанови е много малък и най-вероятно ще трябва да се махне.Говорих и с моят генеколог,той е на същото мнение и операцията е др.месец!!Можете ли да ми кажете за инвитро-колко време отнема целия процес?Спермограмата на съпруга е супер,и при мен-има оулация.
Желая ви късмет,и по-скоро preggo
« Последна редакция: Август 30, 2006, 09:14:54 am от mini »
*
Re: Моля за съвет!!! ( предстоящо инвитро- бел.мод.)
« Отговор #1 -: Август 30, 2006, 09:22:18 am »
Мило Мече, самото инвитро представлява следното: две седмици инжекции сутрин и вечер придружени от кръвни изследвания на различни хормони и ехографски прегледи. После следва пункция /под упойка/, а след 3 до 5 дни ембрионален трансвер. След трансвера някои момичета лежат по 2 седмици, а други веднага се връщат към нормалният си ритъм на живот - това зависи от препоръките на лекаря и от твоето желание. Няма от какво да се страхуваш. Желая ти успех! Дано стане от първия път!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Моля за съвет!!! ( предстоящо инвитро- бел.мод.)
« Отговор #2 -: Август 31, 2006, 02:49:44 am »
Мило Мече, самото инвитро представлява следното: две седмици инжекции сутрин и вечер придружени от кръвни изследвания на различни хормони и ехографски прегледи. После следва пункция /под упойка/, а след 3 до 5 дни ембрионален трансвер. След трансвера някои момичета лежат по 2 седмици, а други веднага се връщат към нормалният си ритъм на живот - това зависи от препоръките на лекаря и от твоето желание. Няма от какво да се страхуваш. Желая ти успех! Дано стане от първия път!
Благодаря ти,Марми! :)
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Моля за съвет!!! ( предстоящо инвитро- бел.мод.)
« Отговор #3 -: Август 31, 2006, 13:46:39 pm »
Здравей и от мен и ти желая искренно успех !
 Аз също имах извън маточна преди 1 г.-6м. на дясна траба ,успяха да я спасят ,но не се знае в какво състояние  е в момента, а лявата ми е лако раздута с умерени размери предполагам като при теб ,на мен също ми предложиха с лапаро да я коригират и почистат евентуално да не пречела ,но тук Д-ра ми даде алтернатива ,а именно по време на пункцията да ми изсмуче течноста от трабата .т.е и да се възтанови ще мине време . Аз определено предпочитам този вариант ,защото нямам много време аз съм по -напред с годините .
 Да за съжаление съм на прага на 4-опит дано е и с резултат този път .!
 Но ,не се притеснявай самата процедура е кратка и докато се усетиш са свършили - а самия трансфер е все едно ти взимат секрет от влагалището това е приятната част .
 С пожелание за успех  от сърце !
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Моля за съвет!!! ( предстоящо инвитро- бел.мод.)
« Отговор #4 -: Септември 02, 2006, 21:41:23 pm »
Здравейте на всички, които пишат тук,
и аз съм с една извънматочна бременност и може би запушена тръба (да уточня, че имам само една тръба и един яйчник). Предстои ми инвитро, сега си взех лекарствата и изчаквам да минат шестте месеца от операцията ми, за да започна.
Jimn и аз ще правя ин витроро в Света София, кажи ми ти доволна ли си от тази клиника? И въобще разкажи повече. Това, което ме притеснява е как ще реагирам на самата стимулация и пункцията. Все пак ти имаш доста опит. Аз съм при д-р Йорданов и ще започна през декември/януари.
Успех на всички!