0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #40 -: Август 31, 2006, 15:00:19 pm »
Абе кви са тия дивотии за боядисването, подстригването. Аз вече дав пъти се боядисвах и един пък се подстригах. Като се роди бечо ще видим дали съм му отрязала чурката  :?
Незнам как химикалите от кожата на главата ще преминат в кръвта ми, по кой начин ще стане това и ако хипотетично предположим че това се случи би трябвало да умра на секундата.
Аз се боядисвам с безамонячна на Лореал Кастинг, вески си преценя сам дали да се боядесва, подстригва, лакира и т.н.. Лично на мен не ми се ходи чумава, все пак работя с клиенти и не ми е удобно да ходя неогледна.
Дони душа откога те чакам да свирнеш да пием по кафе, аре душа изчаках си чакането. Не ми е удобно да звъня знам ли кво правите спите ли, ядете ли  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #41 -: Август 31, 2006, 15:23:18 pm »
Наде, безамонячна става то се знае! ама не покрива белите коси
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #42 -: Август 31, 2006, 17:55:58 pm »
Вени, аз пък да ти кажа - не съм съгласна с теб - покрива ги, но нв на 100%, и ефекта даже става по-добър (ако се боядисваш червена например), като релефна става косата  :D

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #43 -: Август 31, 2006, 18:40:56 pm »
Вени, пращай клапите на джамата, аз засега си имам една и ще чакам да го видя тоя нов модел кво представлява, може пък да ми понесе на мен, пък ако видя зор ще свиркам тогава.
Надке бе, ми ние сме всеки ден навън, само кажи кога ти се излиза и ми се обади :)
« Последна редакция: Август 31, 2006, 20:04:10 pm от cygnus »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #44 -: Август 31, 2006, 19:24:04 pm »
Наде, безамонячна става то се знае! ама не покрива белите коси

Скъпи мами, искам да ви споделя, че открих  много добра къна- Henna. Мисля, че е Индийска.
 
Аз използвам черната, по очевидни причини и покрива на 100% белите коси.  Задържах я на косата си не по-вече от 15мин. а ефекта беше невероятен. Косата става много хубава, с блясък и като коприна.

Споделям ви ако се притеснявате по време на бременност да ползвате бои на хим. основа да опитате тази.

Съдържанието и е:

Herbal henna powder
Para Phenylene Diamine
Citric Acid
Herbal Amba Powder
Barium Peroxide
Magnesium sulphate

Къната също има добавки но преполагам, че е доста по-щадяща.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #45 -: Август 31, 2006, 21:05:57 pm »
Аз се подстригах. Косата ми започна да цъфти и пада ужасно. Представям си в това състояние да изчакам до януари. Гаранция , че щях да оплешивея :lol:. За боя , не се боядисвам. Слагам кичури и мисля другия месец да ги подновя. С уговорката , фризиорката ми да ги пусне 2 мм по нисичко и да не ми маже кожата на главата(Това за да сложа в покой моята тровеща съвест :D). За бабините глупости съм твърдо против. Мисля като вляза в 7 месец да започна малко по малко да набавям нужните за бебенце неща. Не бих си спестила това удоволствие , заради глупави предрасъдаци. А и зимата с бебе на ръце , няма да е много за пазаруване и разходки. За виждането до 40 дни също нямам против, за ужас на свекърва ми :lol:. Стига да няма болни разбира се . Но няма да си държа детето в инкубатор.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #46 -: Август 31, 2006, 22:01:30 pm »
Вени, аз пък да ти кажа - не съм съгласна с теб - покрива ги, но нв на 100%, и ефекта даже става по-добър (ако се боядисваш червена например), като релефна става косата :D
Ами на мен не ми покри и малкото бели косми или по-точно ги покри до първото къпане!
Тая кана може и да я пробвам!
Дони, за сега клапите са две - едната ще пристигне при мен, а другата джама ще си я вземе от момичето, че живеят близо!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #47 -: Август 31, 2006, 22:13:59 pm »
за кичурите - аз си правих кичури като бременна, при тях препаратът никога не може да стигне до кожата.
за пазаруването - купувайте преди, после няма никакво време за обикаляне! на Марти, за 2 месеца едва успяхме един път да излезем да му купим дрешки, че му бяха ужасно умалели вече старите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #48 -: Септември 01, 2006, 00:21:32 am »
Аз от години се боядисвам.Така бе и по време на цялата ми бременност.Детето ми си е добре и ,дай боже така да е и за напред!Винаги използвам на GARNIER.
При мен-ни кърма,ни мензис ,"суша братче и мор по добитъка"!!!
На светлинни години съм от "махленските предразсъдъци"! Дилън(нали така са го записали в паспорта!) вече 2 пъти го водихме на мач,да подкрепя отбора на тати.Пълния стадион и съответните шумове,викове , крясъци вече изобщо не го притесняват!
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #49 -: Септември 01, 2006, 10:21:16 am »
Роми, страшни сте! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #50 -: Септември 02, 2006, 09:51:04 am »
Против коликите давам 3 пъти на ден капките на Бебинос, на останалите яденета - капките Саб симплекс, пие чай на Хип вместо вода, първо изядохме 2 кутии Омнео (сега Comfort 1) на Nutricia, сега сме на Nutrilon от същия производител, но нищо не помага. Коремчето си я боли, особено вечер дори плаче сърцераздирателно.


*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #51 -: Септември 02, 2006, 11:44:39 am »
Габи, как го яде Омнео-то след Нутрилона или вие започнахте с него, на нашите на няколко пъти  им го наливахме в устите  и независимо, че е почти 2 пъти по-скъпо и го изхвърлихме - минаха 3 седмици (годността на отворената кутия). Не им хареса и това е. Сега пак се дохранват на нутрилон обикновен и си го хапват. Споко, коликите ще преминат след втория третия месец.
« Последна редакция: Септември 02, 2006, 11:52:48 am от cygnus »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #52 -: Септември 02, 2006, 17:47:02 pm »
Цитат
Аз използвам черната, по очевидни причини и покрива на 100% белите коси
това в тая тема, като го прочетох на прима виста си помислих: хм...: кво си помислииих, лелеее  :love:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #53 -: Септември 03, 2006, 12:18:55 pm »
Момичета, извинявайте, че толкова късно се включвам ама предния път нещо съм изпуснала питането на Джам за клапите, но нямах няколко дни  нет и нямах време да изчета всичко. Аз си купих помпата на Авент след като съсипах тази на Чико за 4 дни.  Имам 2 резервни клапи още в комплекта, едната мисля да я ползвам, защото първата след интензивната употреба нещо вече взе да изпуска, минава през отвора и отива при мембраната. На някой това случвало ли му се е? Другата засега е свободна.

Cygnus, ние случайно почнахме да дяваме от Омнео-то. Просто бяхме решили да купим една кутия мляко каквото и да е и пратих сестра си на пазар. Обаче след цял ден реване като дойде педиатърката се оказа, че нямам достатъчно кърмо и почнахме да даваме от него. След това аз реших да минем на Нутрилон-а като по-евтин вариант и не знам дали защото е на същата фирма, но тя въобще не усети разликата.

Аз също пия чая на ХИП, но впечатляващ ефект не съм усетила. Купих си за0,88 лв някаква българско лактогонно средство, производство на Сд "Шарккови и сие" (това ли е бълг. чай, за който говорите?), от утре започвам да го пия и ще докладвам ако усетя ефект.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #54 -: Септември 03, 2006, 22:10:58 pm »
При мен лактогонния чай нямаше никакъв ефект, за съжаление. Опитах всякакви видове чайове и даже и хомеопатични лекарства - ефекта беше нулев. Да не говорим, че от на Хип чая за кърма ми падаше кръвното и ми ставаше лошо. Единственото нещо, от което ми потичаше много кърма беше малцова бира, безалкохолна. Ако си намерите такава напитка - препоръчвам ви я горещо. Казаха ми за нея в болницата, тъй като кърмата беше малко. За съжаление обаче тук в БГ не знам от къде може да се намери такова чудо.
По въпроса за боите - аз от години ползвам на Палете и не се отказах по време на бременността от нея. Не съм имала никакви проблеми, а бебо си е жив и здрав. Подстригвах си се, боядисвах се - без проблеми. И чурката му е на място, и странични ефекти няма :lol: Така че Морки - ако не се харесваш така - спокойно се боядисай. Няма да ходиш чумава я ;) Като сме бременни и майки - няма да се зарязваме я :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Re: Седмична тема - 28.08 - 3.09
« Отговор #55 -: Септември 04, 2006, 10:32:08 am »
Здаравейте бъдещи и настоящи мами :)! Реших да се прехвърля най- накрая в тази тема, тъй като тук мога да се съветвам и консултирам с вас! Много се радвам ,че ви има всички вас! И благодарение  на този форум и на док в Русе стигнах до клиника Малинов и д-р Стаменов,а от там и до нашето успешно ИКСИ! :)  И тук също ще напиша ,че никога няма да забравя през какво сме минали и никога няма да спра да се моля и да стискам палци за момичетата,които все още носят мечтата да забременеят в себе си и да им кажа да не спират да вярват и да не се предават!!
А на вас ви пожелавам весело започване на новатта седмица! :)
И да кажа на Морки,че аз също мисля да се подстрега и да се боядисам,но не съм решила все още с боя или с къна!! :)