0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #60 -: Март 13, 2006, 13:18:04 pm »
Здравейте момичета,
след като не успях да се преборя за направление за хормонални изследвания си платих и ги направих в Cibalab. Ето информация за цените:
От кръвната картина - платих за:
 - време на съсирване - 2.10
 - кръвна група и Rh - 14.90

Останалите:
 - Сифилис-RPR, TPHA - 7.30
 - СПИН - 13.70
 - Хепатит B (HBsAg) - 9.30
 - Хепатит C (HCV) - 19.30
 - Prolactin, Estradiol, LH, FSH - 47.70

За Хепатит B и C имах направление от GP, но в тази лаборатория не ги работят към здравната каса, а на мен ми писна да хабя време и нерви напразно.
Е, това е, то е ясно, че който се захване с тези процедури ... яко си цака навсякъде! Надявах се да спестя малко - поне от това, което се полага по каса, но уви...
Успех момичета, и въпреки всички трудности и пречки, с които се сблъсквате, не се отчайвайте!

Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #61 -: Март 13, 2006, 16:40:32 pm »
Да докладвам за изследванията за СПИН, Хепатит В и С и Сифилис - правят ги безплатно и анонимно, но аз след като настоях за име.. написаха го!
Така че могат да се направят и там!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #62 -: Март 13, 2006, 16:47:00 pm »
TA,
ти къде ги прави? И имаше ли направление?
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #63 -: Март 13, 2006, 17:19:41 pm »
Без направление в ХЕИ
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #64 -: Март 14, 2006, 12:29:10 pm »
Момичета, моля ви някой, който е подал вече документи в касата да ми каже трябва ли върху резултатите от изследванията да се слага печат от доктора ми - "вярно с оригинала" - всички изследвания са ми от Цибалаб и съм ги разпечатала от Интернет. Трябва ли да отида в лабораторията - оттам да си взема резултатите и те да ми сложат някакъв печат.
Питах сестрата в болницата, която ми сложи номерца на протоколите - тя каза че печата трябва да е от лабораторията.
Питах доктора - той каза, че печата трябва да го сложи той.
Някъде в сайта четох, че не е необходим печат.
Много ще съм ви благодарна ако ми спестите малко разкарване!
Благодаря!
 :help:
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #65 -: Март 14, 2006, 12:52:01 pm »
Отиди до Цибалаб и си вземи изследванията. Разпечатките от интернет са за твоя информация, те не са официален документ.
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #66 -: Март 15, 2006, 11:50:56 am »
Звънях в клиниката на Стаменов и питах дали е необходимо да имам печат на изследванията от лабораторията и ми казаха,че мого да ги изтегля от интернет.Те също ги теглят от сайта на Кандиларов и ги прилагат.До сега не са имали върнати документи.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #67 -: Март 15, 2006, 12:03:41 pm »
Уайт, толкова ли ти е далеч Кандиларов, че да не можеш да си вземеш резултатите? Вземи си ги дори и само заради това, че са си твои и ти се полагат - платила си ги.
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #68 -: Март 15, 2006, 12:06:39 pm »
Ще си ги взема,но за тези които нямат време информацията може да бъде от полза


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #69 -: Март 16, 2006, 15:20:58 pm »
A какжо става при положителен тест за Хепатит С?
Това значи ли, че Здравната каса няма да ме хареса?
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #70 -: Март 16, 2006, 22:01:16 pm »
ТА,и аз тръпна пред нещо подобно.Само,че имам положителна проба на хепатит В.Всички ме уверяват,че няма значение,но все още не съм получила отговор от касата.А мина вече месец. Успех!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #71 -: Март 17, 2006, 06:39:35 am »
Цитат на: teoha
ТА,и аз тръпна пред нещо подобно.Само,че имам положителна проба на хепатит В.Всички ме уверяват,че няма значение,но все още не съм получила отговор от касата.А мина вече месец. Успех!

Не ти ли дадоха телефон, на който ти да се обадиш? Аз ще им звъня другата седмица.

След като са ти подготвили документите от клиниката, значи няма проблем с този резултат, спокойно.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #72 -: Март 17, 2006, 09:57:55 am »
Здравейте,
аз пак ще изразя възмущението си. Днес бях в Студентска при д-р Атанасова. Помолих я за направление за хормони и влаг.секрет. Тя категорично ме отряза - "Нямала лимит". Аз й говорех съвсем нормално - обясних й че съм загубила доста време за направление и т.н. - а тя ми се развика, каза ми - "Няма да си дам лимита само за една пациентка", т.е. това не значи ли, че има такива лимити, ама си ги пази.
Каза ми също, че щом като мога да дам толкова пари за ин витро, значи  мога да си платя и изследванията. При тези думи станах и си тръгнах.
Вече не се ядосвам, защото нямам повече нерви, просто съм разочарована.
Вместо държавата да помага на тези, които искат да имат деца, тя се опитва по всевъзможни начини да ги спъва.
 :cloud:
*

    Anonymous

Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #73 -: Март 18, 2006, 09:38:10 am »
Скъпи момичета ,влючвам се ,за да подкрепя възмущението ви към АГ специалистите относно въпросните направления.
Съветвам ви да правите следното ,когато ви откажат поискаите това да бъде писмено с подпис / да ги видя дали им стиска/ :evil:  и от там в здравната каса с една хубава жалба.
И аз преживях нещо подобно,но не се отказах и накрая тя ми даде направление. Знаете ли какво ми каза, че печелила от мен само 1 лв,а инвитро мафията обирала пачките, била съгласна тя да даде по 10 лв на такива като мен само за да се махнем.
Помолих я да спре да ми говори по този начин и да ми даде направлението за което съм си платила с непрекъснати здравни осигуровки и да не се опитва да ми нарушава правата.
Получих направление! :D
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #74 -: Март 18, 2006, 18:50:23 pm »
Цитат на: teoha
ТА,и аз тръпна пред нещо подобно.Само,че имам положителна проба на хепатит В.Всички ме уверяват,че няма значение,но все още не съм получила отговор от касата.А мина вече месец. Успех!


Teoha, звънни наистина в касата и ги питай, но обърни и сериозно внимание на този резултат. Хепатит В е ужасно гадно заболяване. Провери да няма грешка и се консултирай непременно с лекар.
Успех!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #75 -: Март 20, 2006, 09:17:37 am »
По повод съвета на госта за направленията, аз така направих - поисках от въпросната докторка да ми напише писмено, че отказва да ми даде направление. Тя обаче ми отговори, че не е длъжна да ми напише такова нещо и никой не може да я принуди да го направи.
Аз обаче съм решила да я посетя пак в първия ден на април, когато идват новите лимити, да видим тогава какво ще ми каже.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #76 -: Март 24, 2006, 09:28:58 am »
Момичета,
днес си взех изследването на влаг.чистота и лоша работа -
Candida albicans
лактобацили липсват
левкоцити и бактерии умерено

Сега ще провеждам лечение. Въпроса ми е - този ли резултат от изследването да подам в Здравната каса, или да изчакам и да направя ново след лечението.
Това ми е първи опит и не ми се иска касата да ми откаже заради някаква такава причина. Освен това и при хормоните - Пролактин и LH са повишени, та си мисля дали да не повторя тези изследвания след хапчетата и да ги подам когато са в нормалните граници.
Благодаря предварително и успехи на всички! :roll:
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #77 -: Март 24, 2006, 10:36:21 am »
Влагалищната чистота трябва да бъде 1 група,иначе няма да я приемат.Изчакай лечението и след това си направи нова.Мисля,че за хормоните няма проблем,но питай лекаря си.Късмет


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #78 -: Март 27, 2006, 09:40:04 am »
Още един въпрос за изследванията - оригиналите ли се подават в касата или копия?
Благодаря и много успехи на всички!
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #79 -: Март 27, 2006, 10:10:49 am »
Ако на копията пише "Вярно с оригинала" и заверка от лабораторията - можело и копия.