0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дали може да има такава взаимовръзка между херния и способността на сперматозоидите за оплождане и как.
И на какво би могло да се дължат силно стеснени и уплътнени канали, след като няма прекарани полови инфекции или др.?
Re: Връзка херния - намалена оплодителна способност.
« Отговор #1 -: Август 15, 2006, 18:08:02 pm »
Здрайвей Габи, ти се изгуби напоследък, надявам се да се радваш пълноценно на лятото!

По въпроса за хернията, спомням си че имаше писано тук, пусни една търсачка.

Поздрави!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Връзка херния - намалена оплодителна способност.
« Отговор #2 -: Август 15, 2006, 19:35:58 pm »
Дискова херния или коремна херния?

Re: Връзка херния - намалена оплодителна способност.
« Отговор #3 -: Август 17, 2006, 14:49:55 pm »
Ингвиална, предполагам.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Връзка херния - намалена оплодителна способност.
« Отговор #4 -: Август 17, 2006, 16:24:30 pm »
Здравейте, :balk_105:
Става дума за ингвинална предполагам, или коремна, ако не е едно и също . ниско долу в коремната област.
Половинката ми има операция от едната страна, а сега има херния и от другата страна.
Разпитвам, чудейки се и питайки се, тъй като започнахме опитите за бебеправене след операцията преди около 3 години и все се чудя дали има някаква връзка и доколко да го агитирам за втора операция?! :balk_113:
Re: Връзка херния - намалена оплодителна способност.
« Отговор #5 -: Август 17, 2006, 16:31:09 pm »
и все се чудя дали има някаква връзка и доколко да го агитирам за втора операция?! :balk_113:
Габи, хернията трябва да се оперира. Това е за него, за неговото здраве. За да ти носи количката с бебето после, докато ти си бременна с второто.
Re: Връзка херния - намалена оплодителна способност.
« Отговор #6 -: Август 18, 2006, 11:01:22 am »
И моят мъж има ингвиална херния, но "не бил още за операция". Избягва да вдига тежко все пак.
И на мен ми е интересно може ли да има някаква връзка, особено с варикоцелето.
Преди време пък имаше една тема може ли да се оперират едновременно хернията и варикоцелето, но не помня до категоричен извод стигнахме ли :lol:
Благодаря ти, Бени!