0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
цитомегаловирус
« -: Август 02, 2006, 20:07:39 pm »

      може ли някои да ни каже какво е цитомелоловирус-как става заразяването ..какво поразява този вирус и как влияе на забременяването и износването,как се лекува.оказа се че имам завишени антитела на него.благодария ви предварително :P
« Последна редакция: Август 02, 2006, 20:28:14 pm от BLACK_ROSE »
Re: цитомегаловирус
« Отговор #2 -: Август 03, 2006, 14:34:03 pm »
Здравей,аз имам същия проблем. Доколкото разбрах много хора го имат и дори не подозират, но може да попречи при евентуална бременност, какъвто е и  моят случай. Лошото е че както и за всичко останало нашите лекари (повечето ) реагират така:" Ами триябва да изпратим кръв до германия-аз не сам имал пациент с подобно оплакване и тн." След смяна на 4-5 гинеколога разбрах че най-лесното лекарство е Изопринозин- имуностимулатор,водят го и като противовирусно средство. Ноза сажаление нашите гинеколози не са много запознати с него. Пиши какви са ти стойностите.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: цитомегаловирус
« Отговор #3 -: Август 03, 2006, 17:21:52 pm »
Аз също имах положителен тест, но се оказа, че той просто показва стара инфекция.Аз също се бях шашнала, а се оказа, че можеш да го хванеш от чаша в заведение дори и че 95% от населението го има.Наистина много хора го имат и дори не предполагат, но е важно да не е сегашна инфекция.Твоята да не би също да е стара?
От Вирусология - София ми казаха, че просто трябва да се изследвам при бременност и да следя показателите докрая.Успех!
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #4 -: Август 03, 2006, 18:04:31 pm »
В повечето случаи показва стара инфекция. Неприятно е, когато за първи път заразяването стане по време на бременността. Тогава е опасно за плода.
« Последна редакция: Август 03, 2006, 18:11:03 pm от cygnus »
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #5 -: Август 03, 2006, 22:16:09 pm »


    Благодаря на всички ,утре ще получа отговор от д-р Конова и мисля че е стара инфекция, щото е IgG искренно се надявам да е така .Утре ще Ви пиша всичко.
Re: цитомегаловирус
« Отговор #6 -: Август 04, 2006, 10:35:23 am »
Da i moqt e IgG
Re: цитомегаловирус
« Отговор #7 -: Август 04, 2006, 10:51:26 am »
Данидан, какво друго за цитомегаловируса ти казаха във Вирусология -София?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: цитомегаловирус
« Отговор #8 -: Август 04, 2006, 13:55:48 pm »
прекарана стара инфекция не е опасна за плода - действително, огромен брой от населението има антитела срещу този вирус, както и срещу много други, защото сме изкарали инфекцията незабелязано.
опасно за плода е само, ако се заразите по време на бременността. така че, който има имунитет (повишени IgG антитела), може да е спокоен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: цитомегаловирус
« Отговор #9 -: Август 04, 2006, 14:20:58 pm »
Лошото е че при мен стойностите се повишиха. Бяха 5.0, а след това 8.5.
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #10 -: Август 04, 2006, 19:56:48 pm »


   Днес д-р Конова ми обясни че завишените стойности показват че има имунитет срещу него и е добре това че имам антитела .
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: цитомегаловирус
« Отговор #11 -: Август 04, 2006, 21:08:42 pm »
Данидан, какво друго за цитомегаловируса ти казаха във Вирусология -София?
Ами нищо повече.Просто да следя показателите при бременност.
Успех, мацки!
« Последна редакция: Август 04, 2006, 21:11:08 pm от danidan »
*
Re: цитомегаловирус
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2006, 09:21:00 am »
Здравейте, момичета, извинявам се че връщам стара тема, но имам въпрос. За моя приятелка се отнася, бременна е (след дълги опити и изследвания), току що ми се обади много притеснена: от всички изследвания, които е направила след установената й бременност (тя е съвсем в началото, след 3 седмици трябва да е на ехо,за да се чуят тоновете) с много завишени стойности на IgG и IgM e Цитомегаловирусът :? Много е притеснена. Казали са й след 20 да се повтори изследването и че на този етап нищо не може да се направи. Още по-уплашена е, защото няма информация по въпроса.
Моля ви, кажете ми наистина ли е безнадеждно (т.е. няма какво да се направи) и можем само да се надяваме вирусът да не се отключи?
Предварително благодаря на всички, които ще пишат.
Re: цитомегаловирус
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2006, 15:29:40 pm »
Ами незнам, знам че не е добре да имаш IgM, иначе при антитела срещу IgG няма нужда от притеснения. Чувала съм че е важно заразяването да не  е станало по време на бременноста. Дано съм помогнала малко.
Re: цитомегаловирус
« Отговор #14 -: Януари 05, 2007, 07:40:38 am »
Оказа се, че тази тема е актуална и за мене  :(
Намерих това:
Цитат
Однако наличие антител IgG к цитомегаловирусу не означает защиты от инфицирования этим вирусом в будущем. Устойчивого иммунитета к ЦМВ не вырабатывается.
Източника е venerologia.policlinica.ru

Явно наличието на антитела не дава имунитет срещу тази гад. Даже не съм разбрала, кога съм я изкарала  :(

lb2f
*

    mimi123

Re: цитомегаловирус
« Отговор #15 -: Януари 16, 2007, 16:32:49 pm »
Здравейте !
Днес и на мен ми излезе цитомегаловирус IgG.8,2 (+).Чудя се как ще се справиме с това чудо ! Имам вече един  спонтанен аборт  и много се притенсявам пак да не се повтори .Лекарите на вас какво ви казват .Чета много противоречиви мнения ! :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: цитомегаловирус
« Отговор #16 -: Януари 16, 2007, 16:36:38 pm »
Оказа се, че тази тема е актуална и за мене  :(
Намерих това:
Цитат
Однако наличие антител IgG к цитомегаловирусу не означает защиты от инфицирования этим вирусом в будущем. Устойчивого иммунитета к ЦМВ не вырабатывается.
Източника е venerologia.policlinica.ru

Явно наличието на антитела не дава имунитет срещу тази гад. Даже не съм разбрала, кога съм я изкарала  :(

Така е, но е важно да се знае, че има прекарана инфекция и какво е количеството на антителата. По време на бременност се проследяват дали нарастват или не. Все пак рискът за плода при първата среща с вируса е доста по-голяма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mimi123

Re: цитомегаловирус
« Отговор #17 -: Януари 16, 2007, 16:53:15 pm »
Аз изследването си го направих в Цибалаб.Резултатът ми е  IgG= 8.2 U/ml, при референтна граница >0.6-положително .Доста голямо количество антитела.Звъннах в Кадниларов но те ми казаха , че в момента не правят това изследване .В коя друга лаборатория правят това излседване ?
Re: цитомегаловирус
« Отговор #18 -: Януари 16, 2007, 18:48:44 pm »
Благодаря, Мели.

Мими, аз точна в Кандиларов ги правих съвсем скоро. Кога си се обаждала? И изследвала ли си IgM, то дава информация дали има инфекция в момента?

lb2f
*

    mimi123

Re: цитомегаловирус
« Отговор #19 -: Януари 16, 2007, 19:18:57 pm »
Днес! Казаха да звънна след седмица да ми кажат дали ще го правят и занапред! Не съм правила IgM, но смятам да си пусна и него ! Обаче  исках да не е в Цибалаб.Определено съм притеснена , мисля че доста от лекарите не са запознати с този вирус .