0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хроничен салпингит и оофорит
« -: Август 02, 2006, 09:59:30 am »
Здравейте!
Искам да ми обясните по-подробно какво означава хроничния салпингит и оофорит.
Re: Хроничен салпингит и оофорит
« Отговор #1 -: Август 02, 2006, 11:38:07 am »
Цитат
Хроничен салпингит и оофорит (възпаление на маточните тръби и яйчниците).

Цитат
Възпаление на малкия таз (салпингит)
Posted: Friday, September 23rd, 2005 @ 12:14 pm in Заболявания | No Comments »

Познато също като салпингит, това е инфекция на женските полови органи. Инфекцията може да възникне безпричинно, макар че понякога се дължи на болест, предавана по полов път, като халмидия (виж описанието). Възпалението на малкия таз може да се появи и след раждане, аборт или помятане. Симптомите се проявяват с болки в таза, висока темперарура и

Правила ли си изследване за хламидия ?
« Последна редакция: Август 02, 2006, 11:39:47 am от BLACK_ROSE »
*
Re: Хроничен салпингит и оофорит
« Отговор #2 -: Август 02, 2006, 15:54:53 pm »
Не съм правила изследване за хламидия. Но мисля, че не трябва да се притеснявам, защото доколкото съм чела това заболяване при жената може да е скрито, но при мъжа се забелязва, а съпруга ми няма оплаквания. Black Rose, кажи ми ако не съм права. Видях че си от Варна. Значи сме градски  :D Кой е гинеколога ти? Добър ли е? Аз ходя при д-р Цветкова. До колкото ми е известно е много добра.
*
Re: Хроничен салпингит и оофорит
« Отговор #3 -: Август 02, 2006, 15:57:08 pm »
Хламидията може да протича безсимптомно, както при мъжа, така и при жената. Недей да лежиш на тази кълка. Направи си изследвания на трите вида антитела за хламидия.
Дано нямаш изненади.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Хроничен салпингит и оофорит
« Отговор #4 -: Август 02, 2006, 17:07:49 pm »
Не съм правила изследване за хламидия. Но мисля, че не трябва да се притеснявам, защото доколкото съм чела това заболяване при жената може да е скрито, но при мъжа се забелязва, а съпруга ми няма оплаквания. Black Rose, кажи ми ако не съм права. Видях че си от Варна. Значи сме градски  :D Кой е гинеколога ти? Добър ли е? Аз ходя при д-р Цветкова. До колкото ми е известно е много добра.

Както е казала white  хламидията си е много коварно нещо - точно защото протича без симптоми, а пораженията от нея са големи. Може мъжа да има, а жената не и обратното, а може и двамата да имат. Ако искаш прочети повече за хламидията има много инфо във форума. Аз също съм на мнение, че е добре да си пуснеш това изследване, просто за да си сигурна че всичко е наред.
Колкото до това при кой ходя - лекарите са ми двама - Александров и Колев. Първия преглежда в АГ и В клиника "Кисьови" до гарата, а втория в окръжна на 3-я етаж. Ако искаш мнение за Цветкова, за съжаление нищо не мога да кажа, защото нямам инфо за нея и не съм я посещавала. Важното е ти да си доволна от нея и да й имаш доверие.
УСПЕХ, ГЕРИ ! :)