0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 От днес започвам да пия чая от листа от малина. На 14. 05. съм на преглед и тогава ще докладвам за дебелината на лигавицата.
 Дали мога да комбинирам този чай с чай от бабини зъби ?
Примерно -  листата от малина - сутрин , бабини зъби - вечер?
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
От днес започвам да пия чая от листа от малина. На 14. 05. съм на преглед и тогава ще докладвам за дебелината на лигавицата.
 Дали мога да комбинирам този чай с чай от бабини зъби ?
Примерно -  листата от малина - сутрин , бабини зъби - вечер?
И аз това мисля да направя! Да пия и чая от листа на малина и бабините зъби....
Момичета, които вече сте пробвали чая споделете още за ефекта?!
А какво точно казвате в аптеката?! Там, където аз питах ми казаха, че не са имали такова нещо....
Офф...fatalwoman как пиеш бабините зъби?!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Офф...fatalwoman как пиеш бабините зъби?!
С мед  :lol:, иначе чаят е отвратителен. Аз досега пиех от дажбата на мъжа ми.
От този месец ще ги пия и двата чая редовно.
 В аптеката ми дадоха "Малина - лист" . мисля , че е това , което ни трябва.
 Сега разгледах по - подробно кутията , пише Rubus idaeus - fol..
 
Момичета, а трябва ли чая от малина да се комбинира с чай от червена детелина или се пие самостоятелно? Защото аз четох за червената детелина и влиянието й върху лигавицата.
 Аз няма да го комбинирам засега , защото не мога да намеря детелина.
Иначи и самостоятелно би трябвало да даде очаквания резултат.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
И аз си купих да пробвам листата от малина. След оково седмица ще докладвам за рузелтата. Аз съ ма стимулация с Клостил, а от нея малко ми изтънява лигъвицата. Но иначе принципно не съм омал проблеми с нея.
ivetod , какво латинско наименование пише на твоята кутия?
 
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Алтернативни методи за удебеляване на ен&
« Отговор #27 -: Май 05, 2009, 11:27:00 am »
ivetod , какво латинско наименование пише на твоята кутия?
 
Извинявай, че пиша сега, бяхме си на сило. Та, на пакетчето пише (Fl.Rubus idaeus L.).
Купих го ог билкова аптека. Жената каза, че това са само листата. Вътре са много ситно натрошени, аз даже помислих, че са нещо негодни. :) Питах и за детелина, но каза че такова нещо никога не са получавали. На опаковката отзад пише, че са подходящи за ангна, грип и тн.
Надявам се да ни помогнат, но най-важното е да не ни навредят, мисля че това няма да стане, четейки индикациите при които се прилагат.
P.S. Сега видях, че нашата аптека е клон на "Билкария" гр. В. Търново, ако ти е позната
« Последна редакция: Май 05, 2009, 11:31:35 am от ivetod »
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Ако щете вярвайте, но и на 3-те места където търсих листа от малина в Пловдив нямаше! И казаха, че не са и имали... :? Хубава работа сега! Този месец съм наумила да пия въпросния чай /ако го намеря/ + герикапс+ Трибестан, който така и още незнам по каква схема да пия! :x Е, лигавицата няма да мога да я измеря, но пък да се надяваме, че ефектът ще си проличи направо по друг начин! :D Вие да пишете на вас как ви се е отразило пиенето на чая!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Пиша това за Алемания! Аз също имах този проблем с намирането на чая в Пловдив. С много упоритост ни го доставиха в аптеката , която е преди тунела, в посока от Панаира към Тримонциум. Може и да имат още количества, ние го взехме преди 3-4 дни и то само два пакета. Не вярвам да са снабдили само с това количество!
Поздрави и успех!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Пиша това за Алемания! Аз също имах този проблем с намирането на чая в Пловдив. С много упоритост ни го доставиха в аптеката , която е преди тунела, в посока от Панаира към Тримонциум. Може и да имат още количества, ние го взехме преди 3-4 дни и то само два пакета. Не вярвам да са снабдили само с това количество!
Поздрави и успех!
:bighug: Ето на кой трябва да благодаря!  :D Вчера обърнах целия град и наистина там успях да намеря! Просто вече ми се плачеше...И аз взех 2 пакета и надявам се, че сега в аптеката ще останат с впечатление, че листата от малина много се търсят! 8)
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
 Момичета , някоя от вас има ли резултат от пиенето на чая?

 Аз спрях да го пия , защото на преглед при док. се установи , че имам над 6 задържани фоликула с размери до 13 мм, лигавицата беше 6 мм , явно са следствие от стимулацията и от хиперстимулацията. 8O
 Като се изчистят ще започна отново да пия чайчето.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Аз този месец ходих няколко пъти на преглед, защото правихме инсеминация, не знам дали много ми беше "напълняла" лигавицата, но обикновено към 13-14 ден е 6-7мм, а сега док каза, че е 8 и в деня на инсето буше нараснала още. Не знам дали чайчето е оказало ефект, защото аз го почнах някъде на 5,6 ден. Дано не ми се наложи, но ако нещата пак не са се получили, мисля да го дапочна от първия ден на цикъла.
Дано на следващия ти цикъл да ги няма задържаните фоликулчета.
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Иве, преди всичко стискам силно палци за инсето!!!!!!!!!! :crossfingers: :crossfingers:
Аз за съжаление не съм ходила на лекар през месеца, за да проверя състоянието на ендометриума! Иначе ефект /т.е.-бебе/ виждам, че и този месец няма да има! :(
Иве, твоят ендометриум не беше ли стимулиран и с лекарства, заради инсето?! Ако не е- идеална работа изглежда да е свършил чаят...
Аз не го пих много сериозно- ама пак де- пих и то от първия ден....
Момичета , някоя от вас има ли резултат от пиенето на чая?

 Аз спрях да го пия , защото на преглед при док. се установи , че имам над 6 задържани фоликула с размери до 13 мм, лигавицата беше 6 мм , явно са следствие от стимулацията и от хиперстимулацията. 8O
 Като се изчистят ще започна отново да пия чайчето.
Ееее, само 6! :( Дано наистина да е било от задържаните фоликули и следващия месец всичко да е ок!!!!! :bighug:
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Някаде прочетох, че този вид билки, за подобряване на кръвообръщението/червена детелина, малина..../, крият рискове при прием на аспирин,хепарин .Тоест пишеше направо, че е противопоказно??????
 До колкото знам е противопоказно , защото взаимно си усилват действието.
 По същите причини с повишено внимание се приемат заедно Омега 3 и Аспирин , например. Аз ги пия и двете (в различни части на деня), но имам PLA , АФА , NK ...
 За тънка лигавица не изписват ли вит. Е или Омега 3 и Агапурин ?
*
Да аз пия агапурин 400 и протект.И затова малко се претеснявам да почна чая от малина.Утре ще ми донесат и някакви глобули екстракт от червена детелина, от някаква аптека са.Ще чета да видя.Абе нямам избор , ще пробвам всичко.Някой дали вече има някакви впечатления вече от тези билки???
kolean заинтригува ме се тези глобули от червена детелина. Пият ли се или се поставят вагинално и лекар ли ти ги предписа?
*
Значи аз все още нямам информация.Ще ги получа след няколко дена.Казах на моя приятелка аптекарка да ми намери всичко което има от червена детелина, тъй като не открих чай от такава.В аптечно управление са и казали , че имат само някакви глобули.Като ги получа, ще дам подробно инфо дали изобщо стават за целта.Никой не ми ги изписва, водя се от инфото в тази тема за червената малина и детелина.