0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #380 -: Юни 04, 2022, 14:36:46 pm »
Здравейте дами, ето ме Грейси  :D Не пиша, защото всичко уж е нормално, бутам си ден след ден и още работя. Като гледам ще си работя до раждането и след него, защото няма кой да дойде на мое място. Работим заедно с мъжът ми и то от вкъщи, ако трябва да наема човек и той да влиза в дома ни, няма да съм много съгласна  :x
Иначе всичко върви добре, АГ включи желязо, защото сама си открих анемия  :lol: Ама не може да съм давала кръв и урина само в 3ти месец и до сега нищо. Та сама ходя и си се изследвам и просто я уведомявам, какво ще пускам, за да й пращам резултатите и да ги разчита тя. Минах на диета след кръвната захар(5.13) и последната стойност беше 4.3 и тя категорично отказа да правя обременяване. Ограничавам се, колкото мога, е има тук-там някое изкушение.
На последния преглед в 23 седм. бебка беше 600 гр. 🥰 Коментирахме  нормално раждане, ако всичко върви наред и бебето се обърне, но непосредствено след разговора се видя на УЗИ, че задната долна част на плацентата била залепена на 2 см от шийката. Разбрахме се да следим и ако не се качи, щяла съм да бъда секцио. Имам чувството, че всеки доктор натиска за секцио, но аз пък си държа на естествено и й го натъртих няколко пъти. Следващата сряда съм на преглед в 26+3 и ще видим дали, как и какво.
Благодаря за вниманието ❤
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #381 -: Юни 04, 2022, 14:45:13 pm »
Радвам се, че всички върви добре.
Лекарката ти защо отказва? Интересни са ми мотивите й. Какво ще се случи, ако знаеш дари си ок.
Моята кр.захар винаги е била ок на гладно. Също бях на строг режим със зеленчуци, съвсем малко плодове и месо и имах 2 пъти ГД и бях на инсулин.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #382 -: Юни 04, 2022, 15:28:29 pm »
Павла, тя се държи малко особенно, когато се опитам да й противореча  :D Явно иска тя да командва парада и се дразни, че се натискам вече два прегледа за обременяване. Всичко е наред, няма нужда да се правят излишни изследвания! Това беше последния коментар.
Въпреки това, аз продължавам да си пия Глюкофаж. А до кога трябва да го пия, знаете ли?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #383 -: Юни 04, 2022, 15:47:25 pm »
Аз го пих до 6м, а го спрях защото подозирах, че има нещо и направих пауза за ОГТТ. Въпреки метформина имах диабет.
От инат е най-тъпо. Поне да имаше причина.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #384 -: Юни 04, 2022, 16:38:39 pm »
Тогава трябва да се консултирам с ендокринолог и да прецени до кога да го пия. Ще говоря и с АГ.
Благодаря ти, Павла, за бързата консултация!
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #385 -: Юни 06, 2022, 13:14:11 pm »
Здравейте, с вълнение пиша, че днес чухме пулс... 8г.с.и 3дни
2020 по това време имах мисед с лежане в болница и се бяхме отказали от опити... А и предвид възрастта ми, 38г., преди месец и нещо най-неочаквано разбрах, че съм бременна...
Много ми беше притеснено, на всичкото отгоре лекарката, която исках да ме следи, днес беше в раждане, прегледа ме друга и в притесненията си забравих да я питам кога да запиша следващ час. Май следват сега генетични?
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #386 -: Юни 06, 2022, 13:46:07 pm »
Бонболини, много се радвам. Записвай за първа ФМ, 10-12 трябва да минеш през нея и тогава правиш БХС.

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #387 -: Юни 06, 2022, 15:13:42 pm »
Бомболини, прекрасна изненада ❤ Това е истински подарък! Аз в началото ме записваха през две седмици, но аз ходех всяка.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #388 -: Юни 07, 2022, 14:08:00 pm »
Бонболини, чудесна новина! Честит! Леки и безпроблемни месеци :)
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #389 -: Юни 07, 2022, 15:30:28 pm »
Благодаря   :D Записах час за 27.06,ще е 11г.с и 3 дни, ще видя направо и за Пренатест да пуснем, освен прегледа...
За пръв път ми се гади от миризми, на омекотители  8O
И от любимата ми вода  :)
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #390 -: Юни 07, 2022, 16:29:43 pm »
Газирана вода с лимон. И двете бременности на това живей. Иначе нямаше ни пиене, ни ядене.

Re: Тема на бременните 106
« Отговор #391 -: Юни 08, 2022, 11:07:00 am »
Бонболини, честито! Лека и безпроблемна бременност ти желая с пухкав финал.

Лейди, аз Глюкофаж пих до 23 г.с. май беше и после няколко седмици пауза направих преди ОГГТ. Не ти трябва лекар, за да го направиш. Не я разбирам твоята лекарка.

Аз понеже нещо не можах да намеря темата с опити тук ще си кажа. Днес правих тест за бременност и си имам втора бледа чертичка. Днес ми е 25 ден от МЦ, О не я знам точно кога е била, но заподозрях, че нещо не ми е наред, защото от 2 дена съм с ужасни топли вълни, което само още един път ми се е случвало в живота, а именно в началото на бременността с Борис. Също и пак започнах да пия космически количества вода, което си е винаги при бременност при мен. Та така 😬 признава малко ме е страх  :D
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #392 -: Юни 08, 2022, 11:12:08 am »
Майчице, Хелиантус ❤ Прекрасна новина, честита втора чертичка ❤❤❤ Много се радвам за теб! Пожелавам ти от тук нататък, всичко да се развива както трябва.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #393 -: Юни 08, 2022, 11:35:19 am »
Хелеантус, много се радвам!
Страшно си е, но е и чудесно! :)
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #394 -: Юни 08, 2022, 12:16:12 pm »
Благодаря ви! Забравих да кажа, че калкулатори казват термина 18.02, което е рожденият ден на Борис 😁
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #395 -: Юни 08, 2022, 12:47:25 pm »
Точно 2г разлика. Добре се справяте. Дано всичко да е наред.

Бонболини, честито и на теб! Силно стискам палци.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #396 -: Юни 08, 2022, 14:16:29 pm »
Ай честито! Ще наредите козирог до водолея или водолей до водолей! Важното е да сте здрави всичките ❤️

*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #397 -: Юни 08, 2022, 14:23:42 pm »
Момичета, минах днес на преглед. Беба преди 3 седмици беше 590 гр, а днес е 1 кг. АГ каза, че много е наддала и ще ме изпрати на обременяване и консултация с ендокринолог (РАЗГЕЛЕ)! Въпроса беше, защо чак сега се сети, нямаше ли да е по-добре превантивно да се вземат мерки. Както и да е... Иначе малката е добре. Въпроса ми е от днес като спра Глюкофажа, дали ще бъде адекватен резултата от обременяването, ако го направя в сряда? И трябва ли до сряда да ям само салата и пиле или може и готвени неща?
Иначе плацентата все още е ниско, на 2.8 см от шийката, не се е качила от мималия преглед никак почти, а малката се е обърнала с главата надолу, но е с лице към шийката, не е с фонтанелата. По тези два параграфа за сега съм била за секцио 🤷‍♀️
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #398 -: Юни 08, 2022, 14:46:24 pm »
Яж си нормално. Аз не виждам смисъл в спазването на режим за изследване. Така ще даде изкуствено нормални резултати. Също и гликиран хемоглобин може да си пуснеш.
*
Re: Тема на бременните 106
« Отговор #399 -: Юни 08, 2022, 15:03:24 pm »
Лейди, правилно си направила, че си се изследвала за анемия. По-добре сама да си пускаш изследвания и да се следиш. Хубаво е, че вече и докторката се е сетила за обременяване. Аз не разбирам от ГД и нищо не мога да кажа. Радвам се, че бебка е наддала и се е завъртяла. Има още време до термин, може да си за нормално раждане. Не е вярно, че всички лекари натискат за секцио, но може твоята да е от тях.

Честито за сърчицето, Бонболини! Пожелавам ти този път успешна бременност!

Хелиантус, и от теб са чудесни новините! Стискам палци да си бременна и и на теб ти пожелавам успешна и лека бременност!