0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #840 -: Януари 14, 2022, 16:17:02 pm »
Много се ядосах на рецепционистката, реших да те послушам и да отида на преглед, ако има възможност или поне да обасня на докторката. След като ми писа започнах да звъня и никой не вдига, бяха си в редовно работно време. Наистина мисля, да се оплача още на следващото посещение, никак не им се работи след обед!
Когато ми записваха следващия час, докторката каза, че ще бъде след 2 седмици, защото в началото следели по-често. Аз понеже знам, че бременните ходят ведъж в месеца си викам, да, наистина е по-често.
То не са точно нишки, прилича на много оскъдно бяло течение, но бледо кафеникаво, като ръждиво,  сега лежа и то спря. Ако започне пак отивам в спешното, както ме посъветва ти.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #841 -: Януари 14, 2022, 18:54:34 pm »
Лейди, следя те от някакво време , но все да пиша и има някакъв пожар, който трябва да се гаси. Безкрайно много се радвам и притеснявам за теб! И аз с Дани имах множествено пъти червен, кафяви и какви ли не зацапвания. Бях на кански дози yтрогестан, вагинално  . Недей да ставаш за нищо освен за тоалетна. С теб сме, момиче.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #842 -: Януари 15, 2022, 09:39:18 am »
Лейди как си днес? Аз имах 2 пъти такова зацапване кафяво,но беше по обилно. Първи път ми спряха фраксипарина за 2 дни и ми изписаха дицинон (това е кръвоспиращо). Така и не се разбра от какво е,но и според мен отиди на преглед. Успех,прегръщам те 💙💙
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #843 -: Януари 15, 2022, 10:36:14 am »
И аз те мисля, при всички положения иди на преглед. 25ти е много далече, ти ще се побъркаш дотогава
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #844 -: Януари 15, 2022, 11:43:47 am »
лейди, да не те филмирам, но при мойте кървенета, също бях на два ,три дни на прегледи и на огромни дози yтрогестан. Не знам, не искам да те плаша ( знам какво ти е в главата), но бъди настоятелна, можеш само да спечелиш.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #845 -: Януари 15, 2022, 11:50:24 am »
Здравейте, през нощта нямаше нищо, нито болки, нито зацапване. След като станах се появи много, много бледо розово, доста оскъдно (отново е само по тоалетната хартия). Снощи пропуснах Фраксипарина, продължавам да приемам утрогестана орално. Ами ще изчакам да се прибере ММ и ще отидем на преглед. Наистина не мога да чакам следващия. Четох, че е възможно зацапване от самия вагинален преглед с ехографа, можело да се нарани шийката, но не знам дали е така, дано е безобидно.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #846 -: Януари 15, 2022, 12:18:47 pm »
Възможно е, да. Пази леглото докато дойде мъж ти и идете. Да, четох че е орално, но не помня защо yж се yсвоявал по-добре вагинално или се бъркам. Не знам, питай ги. Стискам палци и ще чакам да се включиш
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #847 -: Януари 15, 2022, 14:35:39 pm »
Момичета, прегледаха ме, няма нищо притеснително, няма отлепване, няма кървене. Най-вероятно съм наранила тъканта, като съм поставяла утрогестана, според докторката. Направи много обстоен преглед. Според тях това оскъдно зацапване не е нито притеснително, нито належащо преглед, общо взето им изглеждаше малко несериозно  8O В крайна сметка така и не разбрахме от къде идва.
 Видяхме ембрионалана структура и сърдечни пулсации ❤ Сакчето е станало 1 см, а ембриончето отговаря на 5+5, а аз съм 5+6. Всичко било нормално 😊
Обаче естествено забравих да попитам дали да слагам довечера Фракси...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #848 -: Януари 15, 2022, 18:31:03 pm »
Браво, Лейдиии <3 няма ли някакъв телефон, на който можеш да питаш?
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #849 -: Януари 15, 2022, 18:38:51 pm »
Лейди, много се радвам, че всичко е наред. По- добре за нищо да иде човек на преглед, отколкото да се побърква от неведение.
Браво на бебчето, все така добре да си расте ❤

Аз да попитам тези приемали Метформин на каква доза бяхте? Аз през бременността и преди това бях на 750 веднъж дневно, сега лекарката иска да взимам два пъти дневно 🤷‍♀️. Така и не разбрах как се определят тези дози на този Метформин
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #850 -: Януари 15, 2022, 19:25:38 pm »
Хелиантус, аз бях на 2 по 500, казаха ми обаче след положителен тест да го спирам, така и направих. Това което знам, е че 750 е с удължено действие, казаха ми го в една аптека. Не ги разбирам и аз, как ги изчисляват, но някой ми твърдеше, че организма свиквал с дозата и спирало да действа и поради тази причина питах за по-голяма доза. Защо иска да взимаш 2 пъти, влошили ли са ти се показателите?

Лина, няма телефон, но и днес ще пропусна и от утре, дай Боже всичко да е наред, ще започна да го слагам.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #851 -: Януари 15, 2022, 19:35:17 pm »
Щом според тях не е маточно, тогава слагай, няма причина да не слагаш.
Честито ти сърчице!

Не е необходимо да се спира, даже аз не бих го спряла и с насочен пистолет първия семестър. Аз взимах по 2000 на ден на един прием. Спират го към 7м, за да мога да направя обременяването коректно.
Аз искат на 2 приема, взимай го, но около хранене.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #852 -: Януари 15, 2022, 21:39:50 pm »
Само в БГ ни карат да спираме метдормина, но така и разписано по наредбите,а Теса остарели. Не се спира, в никакъв случай.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #853 -: Януари 15, 2022, 22:02:47 pm »
Маги, значи започвам Метформина отново. А защо ли е написано така в наредбите, какъв е проблема?
Благодаря, Павла, за включването, ще продължа с Фраксипарина.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #854 -: Януари 15, 2022, 22:17:30 pm »
Благодаря ви! Аз преди метформина го пих до 20 и някоя  седмица и го спрях точно заради обременяването с глюкоза. Взимай си го Лейди. Иначе изследване не ми е правено от тогава.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #855 -: Януари 15, 2022, 22:23:29 pm »
Тъкмо се бях зачела в многото мнения по форуми, да се пие или не. Разбрах обаче, че не трябва да консумирам нищо сладко през бременността, заради гликемичния индекс, а аз си хапвам  8O Май ще трябва да спирам сладкото и започвам отново да го пия.

Благодаря ви! Аз преди метформина го пих до 20 и някоя  седмица и го спрях точно заради обременяването с глюкоза. Взимай си го Лейди. Иначе изследване не ми е правено от тогава.
Е, като не ти е правено изследване, защо докторката е решила да ти повишава дозата?
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #856 -: Януари 15, 2022, 23:19:43 pm »
Лейди, и аз това се чудя. Каза, че стандартно изписват 1500 на ден. Но миналия път не са ми смянли предписание 750 от България 🤷‍♀️
Аз си хапвах сладко през бременността,  проблеми не съм имала.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #857 -: Януари 15, 2022, 23:31:22 pm »
Според мен не може да има стандарт при изписванията на леларства, на всички по 1500  :( Нали всеки човек е различен и е със своите резултати. Аз съм на 1000, други хора са на различна терапия. Знам, че с бебче ще ти е изключително трудно да ходиш по лаборатории, но най-добре ще е да пуснеш актуални изследвания.
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #858 -: Януари 16, 2022, 00:56:19 am »
В Англия може всичко. Тук няма лаборатории, за да се изследваш трябва да ти го назначи лекар.
Мога да видя нещо на частно, ноо то е едни изпращания на кръв по пощата..., а цените са скандални. Трябвше през септември да го направя в България,  но с малкия ми беше много невъзможно, а и не можах да се накарам да я пия тази глюкоза като знам, че има алтернатива..., което не е извинение и е малко лигавщина, но минало вече.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #859 -: Януари 16, 2022, 09:29:32 am »
Лейди, много се радвам, че си се закрепила .Пy-пy! Тази сyтрин какво е положението?Метформин с ангелчето спрях към 13та ГС (май) а с Дани, когато бях бременна в 9та ГС по настояване на ендокринолог(въпреки, чееее и аз четох много материали , че масово не се спира извън БГ. И Павла и Д-р Мели се включиха с бая информация по темата. Нали, аргyментирана с много източници, но мен толкова ме  беше шyбе, че не смеех да гъкна нито да разсъждавам). Но аз адски много кървях, щом и АГ, дето винаги беше сyпер позитивен и окyражаващ веднъж ми каза, ще го видим дали ще го бъде...можеш да си представиш какви сценарии са ми били в главата. Хранителен режим си спазвах, гледах гликемичния индекс на плодовете, но сезонните плодове лятото не ги пропyсках. Сега няма да изреждам да не ти се дояде.  След кървенета и тн гледах да правя много разходки и така. И правих и не помня коя седмица ОГТ, но резyлтатите бяха ок. Месо и зеленчyци хапвах бая, ама и бая повръщах.
Хелиантyс, и аз бях на 2х500, метфогама. Димитър си пyска изследване, покрай някви проблеми и НОМА индекса мy е почти 4, пак мy изписаха 2х500 (моя беше около 3 нз)