0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #340 -: Май 18, 2021, 11:15:55 am »
Лейди, как е ситуацията?

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #341 -: Май 18, 2021, 13:27:32 pm »
Маги, чакам днес Владимиров да реши, кога ще бъде пункцията, четвъртък или петък. В левия яйчник има само един фоликул, който е малък, в дясно са десетина. Нямам търпение да се свършва, принципно съм с ниско кръвно, а вчера бях вдигнала 140/95. Имам зверско главоболие от 48 часа, не го издържам вече. Кръвното го свалих с домашни рецепти, но не мога да се справя с главоболието. Иначе не съм подута и нямам болки в корема.
Благодаря ти за вниманието, Маги!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #342 -: Май 18, 2021, 13:36:53 pm »
Пиеш ли вода, Лейди, помага за главоболието. Аз само с тази вода ти пиля на главата, но ти пиеше май под литър на ден, а си на големи дози хормони.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #343 -: Май 18, 2021, 13:49:53 pm »
 Да, Тери, пия около 1.5-2 л. Владимиров ми е разрешил само Парацетамол. Той ме облекчава, но само за час-два, а разстоянието между хапчетата трябва да бъде 4 часа.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #344 -: Май 19, 2021, 11:29:23 am »
Възможно е да е от хормоните главоболието. На всеки различно влияят. Хубави яйеклетки ти пожелавам! Кажи после как е минала пункцията. А ще те подготвят ли сега за свеж трансфер?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #345 -: Май 19, 2021, 12:26:11 pm »
Грейси, благодаря ти, дано имаме поне няколко ембриончета ❤ Утре сутринта ще е пункцията, ще ви пиша щом имам новини. Прогестерона ми е 3.34, а нали за свеж трябвало да е до 1, та май ще пропуснем. Не сме коментирали с доктора нищо, но и миналият път беше така.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #346 -: Май 19, 2021, 12:30:24 pm »
Там в същите мерни единици ли е?Говори с доктора задължително!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #347 -: Май 19, 2021, 13:49:27 pm »
 :balk_111: Стискам палци, Лейди!
Аз като съм имала + тест , много ме е боляла главата,  а почти никога не страдам от главобол- та дано е добър знак за в бъдеще :-)

Момичета, пиша на Яничка, но не си е влизала в профила май скоро. Ако някоя има връзка с нея, моля да и каже само да си види личните. Бяхме се разбрали да и пиша тези дни. :-)

Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #348 -: Май 19, 2021, 14:00:23 pm »
Ще й пиша на фейсбук ей сега
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #349 -: Май 19, 2021, 15:24:51 pm »
Lady01, стиснати са ми всичките палци :-)
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #350 -: Май 19, 2021, 15:38:17 pm »
 Мерси, Тери :-)
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #351 -: Май 19, 2021, 18:06:02 pm »
Благодаря ви много!
Маги, прикачам снимка на изследването, друга мерна единица е. При всички положения ще говоря с доктора, само се моля, да имаме какво да връщаме. Спермограмата ни се е влошила, Крюгер от 9 е спаднал на 7, обема е спаднал с около 60%. Все още не сме се консултирали с Владимиров, но сравнявам с миналата година.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #352 -: Май 19, 2021, 18:22:27 pm »
Танче, в ng/ml става 1. Ще ти цитирам, какво е отговорил др Минев от АГ "Селена" на една жена по въпроса:
"по принцип прогистеронът не трябва да надвишава 1.5, но в някои публикации се срещат и стойности до 1.8, защото всичко е строго индивидуално. Аз имам успешен трансфер, с положителен тест, клинична бременност и вече родено бебе, при нива на прогистерона 1.75. Това е стойността на прогистерона в момента на поставянето на Прегнила. А при замразен трансфер това е стойността при започването на приема на прогистероновия препарат. Когато имате трансфер на замразени на трети ден ембриони, това е стойността, три дни преди трансфера. При трансфер на бластоцисти, нивото на прогистерона не е от значение. Когато имате подготовка за замразен трансфер с Естрофем приеман през устата и лепенки Климара, не би трябвало да имате покачване на стойностите, защото функцията на естрофема е да потиска прогистерона. В момента, в който започнете с вагиналното прилагане на Утрогестан или да приемате орално Дуфастон, нивото на прогестерона се покачва и това е нормално, и така трябва да бъде, за да се благоприятства имплантацията."

П*С* В повечето клиники не дават изследванията преди да приключи опита, именно заради това, което се случва при теб. Какво няма да те боли главата, ти гледаш един Естрадиол 14000, Прогестерон 3 и започваш да ги мислиш. Изследвания дават с епикризата от опита и то чак след подпис от лекар, който е разрешил това.
« Последна редакция: Май 19, 2021, 18:24:16 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #353 -: Май 19, 2021, 18:45:37 pm »
Ами тя грешката е в мен. Чела недочела, разбрала недоразбрала и се панирам. При взимането на кръв ни дават веднага картончета, за да си проверим резултата и аз си ги разпечатвам за себе си. Но много добре го е обяснил доктор Минев.
Прогестеронът миналия път след пункцията е бил 6.030 nmol/l. Вярно е бил висок. Интересно е обаче, че Естрадиола е бил 27778 pmol/l. Тогава глава не ме болеше, но пък бях яко подута и с болки, а бях на половината доза Гонал. Както и да е.
Има надежда за свеж значи  :D Момичета, без вас съм за никъде ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #354 -: Май 20, 2021, 08:30:08 am »
Лейди, аз за това от началото ти обърнах внимание на мерните единици.В Цибалаб са други и много може да се подведеш.Аз един калкулатор си бях изтеглила и с него обръщах всичко.

При първото ни ин витро там, СГ беше с морфология 6%, тогава д-р Тачева ми каза "Спокойно, мъжкия фактор е преодолим, имаме много добра техника и ембриолози!"И аз им вярвам.Тя е един от най-добрите ембриолози в страната, с дългогодишна практика и ходи по доста симпозиуми, та имай доверие в тях.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #355 -: Май 20, 2021, 08:39:06 am »
Аз забременях естествено с морфология 6%. Даже си мисля, че и с по-ниска е можело да забременея при процедурите, ако бяхме прилагали и инвитро, а не само ИКСИ. Явно най-красивия сперматозоид, не винаги е най-добрият, съдейки по биохимичните.
« Последна редакция: Май 20, 2021, 08:40:57 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #356 -: Май 20, 2021, 13:53:22 pm »
Момичета, само една единствена яйцеклетка имаме, направо сме като ударени с парцал. След пункцията чакахме с нетърпение да дойде ембриолог и да ни каже, колко са извадили. Дойде една бременна ембриоложка с много широка усмивка и в много приповдигнато настроение и каза потривайки доволно ръце: Имаме една яйцеклетка! Аз замръзнах и попитах: Само една ли? И тя: Да, но поне имаме нещо  :(  Едвам се сдържах да не се разплача, 4 месеца пих по 6 таблетки от ФХ ПРО, залагах най, най-големи надежди да са качествени, а те били празни, всички... Говорихме с доктора и той не знаел защо. Сега я оплодиха ИКСИ и се моля всичко да бъде наред.
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #357 -: Май 20, 2021, 13:56:44 pm »
Танче, и аз бях така като ми казаха 4 яйцеклетки на 29 години след кората с яйца преди две години.
Много добре те разбирам, сега започва голямото притеснение. Стискам палци.
Спомняш ли си моя сън, че са извадили само една яйцеклетка, но от нея ще стане бебето. Дано ми е пратен от горе!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #358 -: Май 20, 2021, 14:01:18 pm »
Спомняш ли си моя сън, че са извадили само една яйцеклетка, но от нея ще стане бебето. Дано ми е пратен от горе!
Сетих се за съня ти, след като усмислих информацията. Дано ❤  При 3,4,5 яйцеклетки все има някакви надежди реални, направо ще се пръсна с тази една. Всичко е на косъм, дано да е нашето бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #359 -: Май 20, 2021, 14:08:37 pm »
Да, Лейди, наистина е много странно само 1 Я. Дано, обаче, да имате хубаво ембрионче и да е вашето бебе!  :crossfingers: