0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #280 -: Май 05, 2021, 13:01:08 pm »
Лейди, няма проблем. Аз съм питала докторката, ходи се на 2-3 ден от цикъл. А реално стимулацията започва на 3-4 ден. Ако няма киста и хормоните са ОК, няма да изпуснете месеца.
Ако ти дойде петък следобед, понеделник ти се брои за 3ти ден, така че си е супер.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #281 -: Май 05, 2021, 15:19:30 pm »
Лейди, няма проблем да започнеш на трети ден.Аз с близначките така стартирах, спокойно!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #282 -: Май 05, 2021, 15:48:28 pm »
Значи ще станат нещата, аз не помня от кой ден стартирах миналата година. Спокойна съм вече наистина  :D Благодаря ви!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #283 -: Май 05, 2021, 22:28:19 pm »
Значи ще станат нещата, аз не помня от кой ден стартирах миналата година. Спокойна съм вече наистина  :D Благодаря ви!
Евала! Ето така трябва да си настроена (колкото и да не харесвам тази дума "трябва" )! Фокусираш се върху това, което зависи от теб, другото дори и да те яд, да се дразниш и тн.  спира да ти е фокус! За Вагизана знам от Тери и наистина помага!
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #284 -: Май 05, 2021, 22:44:04 pm »
Дойде ми цикъла, точно по поръчка  :D Утре ще ми е 1ви ден и в петък живот и здраве съм в клиниката 🍀
Лина, аз също много мразя думата "трябва", нищо никога не трябва, всичко е по наше желание  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #285 -: Май 06, 2021, 06:45:56 am »
Лейди, темата тук не е много раздвижена, но ти пиши повечко. Всички се вълнуваме с теб и чакаме новини.
Аз вчера звънях да си запиша час за юни, но пък още нямаше график. Ми то лятото наближи, време е да се подготвяме с план за трансфер.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #286 -: Май 06, 2021, 07:45:23 am »
Танче, успех! Свети Георги да е с вас. Пиши след прегледа, всички ще те дебнем.
Лято, точно преди два дена се чудих дали все още си мераклийка като поотрасна малко Криси. Аз много вярвам, че ако истински искаш това трето дете, то ще ти бъде дадено. На теб и Криси според мен ти е награда за жените, на които си помогнала да станат майки. Прекалено "лесно" стана твоето инвитро, докато ти обяснявахме, че от първи опит, първи трансфер с мъжки фактор почти не се случват нещата често и ти беше вече бременна.
« Последна редакция: Май 06, 2021, 08:12:28 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #287 -: Май 06, 2021, 15:33:59 pm »
Лейди, чакам с нетърпение този опит.Ще стане!

Лято, хайде чакаме те и теб!

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #288 -: Май 07, 2021, 09:25:33 am »
Тери, искам го. Ще бъде особено трудно да се справим с 3 деца. Да отделяме нужното време за всяко едно от тях, да имаме време заедно и да работим, за да осигурим добри условия за тях. Но знам, че го искаме и ще се справим. Този път го искаме и двамата. Васил го исках само аз така настойчиво и отчаяно. За Криси се борих години наред, а съпругът ми не искаше второ дете доста години. Този път всички го искаме. Само дето аз нямам много сили и ако ЗЕТ не стане няма да правя повече опити. Все пак имам 2 дечица и очичките им греят. Мисля, че човек трябва да може да си постави граници, да отстъпва (рядко) и да се наслаждава на щастието си тук и сега.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #289 -: Май 07, 2021, 11:11:08 am »
Лято, написала си го много хубаво, мъдро и топло ❤ Дано Господ е с вас!
Минах преглед днес, всичко е наред и стартираме 🥳 Пуснах кръвните и след обяд ще ходя за назначения. Започнахме да се приближаваме към целта, дори и с малки крачки  :D
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #290 -: Май 07, 2021, 14:56:23 pm »
Браво, Лейди! Много се радвам за теб! Пожелавам ти много спокойствие и един успешен опит!

Лято, успех и на вас, когато му дойде времето!

Wide, дано и при теб нещата да са се оправили и да си действате!

Честито Въскресение на всички (с малко закъснение)! Желая ви много здраве, радост и благоденствие!

Хрис, а при вас какво става?
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #291 -: Май 08, 2021, 09:23:58 am »
Благодаря.
Лейди, стискам палчета в следващия месец за хубави ембриончета и за плюс тест.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #292 -: Май 08, 2021, 12:45:26 pm »
Благодаря ви  :D
Моля ви, кажете ми, ако някой се сеща, какви ви бяха дозите. Изписаха ми Бемфола и Гонал по 450 единици. Моя приятелка ми каза, че са били конски дози и се притесних много. Миналия опит бях на Гонал по 300 ед. Дано не е прекалено силна тази стимулация за мен. Сега пък започвам това да го мисля  :x
Лято, WideD, Хрис, и за вас стискам, заедно да сме ❤
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #293 -: Май 08, 2021, 15:21:54 pm »
Стартирах с Бемфола 450 втория опит, от който са близначките.Ти имаш един опит и той знае как горе-долу реагират яйчниците.Аз бях с конски дози първия опит, но тогава според мен приспахме яко яйчниците ми с тия противозачатъчни и за това преди втория опит пих по едно не по две хапчета.Та тогава дозите ми бяха 600 гонал и после нещо с М, пак 600.Ще си погледна графиката после и ще ти пиша, или погледни в Дневника дали съм писала.


Ето тук чети http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46887.msg1182966#msg1182966
« Последна редакция: Май 08, 2021, 15:26:40 pm от magi_st »

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #294 -: Май 08, 2021, 15:25:43 pm »
Аз бях на Гонал 150 в началото и двата пъти. После на Менопур, втория път бях на една идея по-висока доза Менопур, но моите опити са под 30 годишна възраст без проблем с резерва, та е нормално да е по-ниска доза. Те ще ти пускат изследвания и ще преценят дозата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #295 -: Май 08, 2021, 15:46:04 pm »
Прочетох дневника ти, Маги, стана ми много мило, пак го изживях 🤗 Всичко е описано, точно това беше и моето предписание, 3 дни по 450, както при теб. Аз също пих по 2 хапчета Регулон. Доктора си знае работата, но не знам и аз защо слушам измишльотини и се притеснявам.
Тери, аз май нямам проблем с резерва, но съм бая над 30, права си че има значение. Изварата колко дни преди пункция се започваше?
« Последна редакция: Май 08, 2021, 15:54:03 pm от Lady01 »
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #296 -: Май 08, 2021, 16:17:53 pm »
Аз мога да сравнявам как той процедира и как в други клиники.Моя близка прави сега в КИРМ, положението е трагично.Прегледи два пъти за цялата стимулация, дози неподходящи за нейното състояние, накрая стигна до хиперстимулация, имаше проблеми.Много неадекватно действаха през цялото време почти.
При нас е много подробно следенето, пускат се хормони постоянно, прегледи, разговори, въобще обгрижени сме.

*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #297 -: Май 08, 2021, 16:47:47 pm »
Изварата за мен е спасение. Втория път реших да не я ям заради бактериите ми и два дена след пункция се чудих да звъня ли да отлагам трансфера. Минах отново ударно на извара и за два дена се оправих.
Първия път ядях по 250гр извара седмица преди пункция и след това по 500гр след пункция. Бях с 14 фоликула, хиперстимулация и никакво подуване в стомаха. Цялата течност беше обрана.
Сега пак пия протеин за бременни и нямам никакво задържане на вода и подуване. В Щерев директно след пункция на всички предписват да пият протеин на прах и така и по време на бременност.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #298 -: Май 08, 2021, 17:30:59 pm »
Ами и на мен миналият път ми бяха извадили 15 фоликула от които 14 яйцеклетки, не знаех, че това се води хиперстимулация. Мислих, че трябва да са повече. Значи от 7 ден на Ц ще започна изварата.
Маги, на моя позната в Надежда също й правиха малко прегледи и хормони. Интересното за мен беше, че в деня на пункцията са ги изпратили да си ходят без да им кажат колко фоликула и колко яйцеклетки са извадили. За мен беше много странно, как така те държат в неведение до следващия ден. А иначе не бих се оплакала от липса на внимание, всички в клиниката са страхотни и докторите и сестрите. Нищо общо няма и с Афродита...
*
Re: Правим опити за бебе - 30 тема
« Отговор #299 -: Май 08, 2021, 17:47:23 pm »
Хиперстимулацията идва от хормоните, при Естрадиол над 3600 pg/ml. Горе долу се води, че около 200 Естрадиол говори за една качествена яйцеклетка при нормален цикъл. Та хиперстимулацията зависи от броя, но и от качеството на яйцеклетките.
Моят Естрадиол беше 4800, което е лека хиперстимулация, но категорично не се съгласиха на трансфер на два ембриона и ме преглеждаха в деня преди и на самия трансфер
Бъди промяната, която искаш да видиш в света