0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #20 -: Януари 09, 2021, 00:39:58 am »
Слънце, за всяко лечение се гледа полза- вреда.
Има риск естествено, но за мен не е такъв, който да ме откаже от подобно лечение. За мен лично е пренебрежим спрямо ползите.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #21 -: Януари 09, 2021, 08:20:38 am »
Аз не бих го пила, при положение, че всеки път кървя от него. И с тази бременност пак. Ако по начало си изостава, така е тръгнало. Важно е за последната една седмица да се е развило с очакваните темпове.
Иначе една позната след трансфер е имала бавно нарастващо ЧХГ. Според лекаря вероятно не е достигало кръв до плода въпреки Аспирина и Фраксипарина. Изписал й е Дузофарм. ЧХГ-то е наваксало, но все пак го е изгубила в 7г.с. Дузофарм четох, че е свързан с кръвоснабдяването и явно е закърпил положението при нея.

Да задам един тъп въпрос. Вас боляло ли ви е в началото рязко при промяна на положението на тялото. Спрях да ставам рязко, използвам мускулите на ръцете, не на корема, но ей сега преди малко, както бях седнала и се извих, за да си взема лекарството, което беше на раклата зад мен. И като ме преряза от дясно. Беше за 2 секунди и спря, но все ме е страх не притискам ли плодния сак, не го ли сгъвам някак, мога ли да спукам с подобни движения. Сигурна съм, че ембриончето е здраво и ще се развива, все ме е страх, че аз ще му попреча някак.
« Последна редакция: Януари 09, 2021, 09:23:37 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #22 -: Януари 09, 2021, 09:46:39 am »
Не можеш за го сгънеш, смачкаш или каквото и да е. Сега се разширява матката, а и е много кръвоснабдена. Ще те прерязва. И с коремната преса да ставаш е все тая.
Аз никога не съм ги мислила тези неща. Основното беше да не ме боли, а също ме дразнеше всичко, което не беше с ластик- дънки, панталони и тн.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #23 -: Януари 09, 2021, 09:58:16 am »
Казват, че аспирина не може уж да навреди, ама аз не съм съгласна. Баш той ми докара хематома в началото на тази бременност. Не казвам, че е универсално правило за всички, но това е моят опит. На мнението на Тери съм - ако ембриона върви назад от началото, едва ли е виновно кръвоснабдяването. За изоставяне се води когато върви нормално и изведнъж тръгне назад.

Тери нищо не можеш да му направиш на ембриона. Баба ти да не мислищ, че е мислила как става и какво я прорязва. Копала е там на полето и човечеството е оцеляло. Природата го е измислила как да го пази туй бебе. Е, недей да местиш дивани и каросерии на камиони. Ще имаш
още такива болежки.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #24 -: Януари 09, 2021, 12:15:03 pm »
Тери, нормални са тия болки и не са само в началото. А как боли като кихнеш докато лежиш... Аз с една такава кихавица в 5 месец май си разпънах някакъв мускул долу в дясно и от тогава ме боли там и като се завъртя рязко, ама ужасна прерязваща болка за секунди. Нищо не можеш да му направиш на бебето. Не го мисли толкова.

Слънчице, а твоята приятелка правила ли е изследвания за тромбофилия? Ако изостава отначало може и да е късна О, ако не не знам дали е рано дасе види кръвотока с доплер в 9 г.с.?
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #25 -: Януари 09, 2021, 12:46:19 pm »
Не е изследвала тромбофилия,в понеделник ще ходи пак на преглед да видят как върви.
Благодаря ви!
Тери,не се тревожи.Предстоят ти много нови усещания,това е бременноста.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #26 -: Януари 09, 2021, 13:11:47 pm »
Хелиантус, влеглото ли успяваш да се звъртиш рязко или изправена? Аз в 33 седмица виках мъжа ми, за да ме завърти, а иначе бях подвижна навън.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #27 -: Януари 09, 2021, 14:04:48 pm »
Аз от началото като кихам и си държа корема. Така ми казаха заради хематома. Един път забравих и аз получих такова схващане като при Хелиантус.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #28 -: Януари 09, 2021, 14:07:26 pm »
В леглото успявам, но то рязко силно казано, понякога дори съвсем бавно да се въртя от ляво на дясно ме заболява, от дясно на ляво никога няма проблем.

Аз вече много внимавам с кихането  :D
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #29 -: Януари 12, 2021, 22:03:53 pm »
Минавам на отчет, днес бях на контрола при Паскалева, остави ме на същата доза Клексан 0,4 и следващ преглед към 30 седмица. Пак е мъка с намирането на лекарството, но все пак дават по 2 кутийки, като свършат пак. Няма да мога да се запася като миналия път за 2 месеца, но нищо.
Вие как сте?
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #30 -: Януари 12, 2021, 22:22:37 pm »
Супер, Робин!

Аз съм добре, но страшно изморена, направо нямам сили за нищо, от много малко се изморявам, неспането ме съсипва, а и си се изморявам от няма нищо. Коремът ми за 2 седмици изведнъж стана огромен  :D Иначе напредват с приготовленията, почти всичко е изпрано и изгладено, скоро мисля и чантата за болницата да приготвям, ей така да си е готова. Дайте съвет колко и какви дрешки за бебето да взема? От 2 седмици голямо мислене му мисля как да го облека като се прибираме от там, за да не му е студено  :D
« Последна редакция: Януари 12, 2021, 23:34:03 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #31 -: Януари 12, 2021, 23:22:05 pm »
Хелиантус,аз бях взела малко56 и повечко 62.Зори се роди 52 см,всичко 56 бързо умаля.Но на мен много ми дадоха,купувала съм много малко дрехи.За в начало повече ромпъри ползвах и в болницата и в нас,лесно се обличат когато нямаш опит .
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #32 -: Януари 12, 2021, 23:38:55 pm »
Хелиантус, и за двамата имах 2 пижами 52, 5- 56, 5 бодита 52 и 3 56. Другото вече беше голямо и купувах като вече ставаха малки. Дрехи со 3-4м не съм слагяла. Само ромпър/ пижами.  Някой питанки също.
Твоето е с термин почти като Борис. В Англия също няма изпитвания, затова  си го обичаш и слагаш в кошничката директно. Борис беше с боди с дълъг ръкав, чорапи, пижама (ромпър или както се казва. Обикновен памук. Аз плюш нито харесвам, нито ползвам. Много запарва), жилетка, шапка и терлички. В кошничката с одеало. Ако искаш можеш да си вземеш зимен чувал за кошничката, а после и за количката стават.
Аз края на януари бях приготвила големия багаж, който е за престоя след раждането. Към 10.02 направих малкия, който е за раждането- един сет дрехи по списък за бебето, нощница, еднократно бельо и чехли за мен. Също и документите.
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #33 -: Януари 13, 2021, 00:40:27 am »
Благодаря ви! Аз дрешки не съм купувала, всичко ми дадоха приятелка и зълва ми ( ако това беше правилната роднинска връзка  :D). Ние сме взели само една шапчица, костмонавтче и едно боди, замо защото  ми беше сладко. Имам сууупер много дрехи. За кошницата взех едно одеяло специално за кошница, но е по- тънко отколкото си представях ( то сега нали само онлайн се пазарува тук) ,но може да му метна още едно одеяло отгоре.
То тук при добро стечение на обстоятелствата престоят в болницата може да бъде доста кратък. Почти със всичко съм се снабдила вече, мисля.

П.с. и аз не харесвам плюш, направо не мога да го питам.
« Последна редакция: Януари 13, 2021, 00:42:53 am от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #34 -: Януари 13, 2021, 08:32:50 am »
Хелиантус, аз уж натрупах много дрехи, но сякаш повечето бяха все бодита. Даже отказах някои бодита на Маги без дори да попитам какъв размер са, но докато подредя по размери свят ми се изви. Накрая се оказа, че все нещо ми липсваше, а и с повръщането на Криси нищо не стигаше. Отделно от това бебето се пере отделно от нас, а пералнята ми събира 7-8 кг и можех да я напълня с бебешки веднъж седмично само и то с 300 зора и то само благодарение на това, че през цялото време някой ми пращаше и дрешки за по-големи деца, които също перях с малките. Така стана, че хем не ми стигаха заради повръщането, хем не можех една пералня да напълня. Като смених от 56 на 62 размер се оказа, че доста от 62 размер са се свили при предишни употреби и са били по-подходящи за 56, а аз съм се измъчила. И в крайна сметка и 62 нямах почти нищо, а и повечето беше с къс ръкав (слагам под ромперчетата) та купувах още. Сега съм я сложила на смесено 62 и 68, защото и това което съм купила пак не стига. Преобличам я по 5-6 пъти на ден, че и лигите почнаха да текат много и е мокра почти винаги. Също не харесвам плюш. Мисълта ми е, че за начало може да е Ок, но после зависи от детето много, а и от големината на пералнята ако не переш бебето на ръка. Малко остана, съвсем скоро ще се гушнете с момчето ♥

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #35 -: Януари 13, 2021, 09:47:09 am »
О, с няколкото часа в болница в Англия... Поне 2 дена трябва да се остава според мен. Така се запознаваш с бебето на неутрална територия, без хора, без други грижи- само ти и то.

Лято, аз пусках бърза програма  с малко дрехи. То аз още ги пера отделно, а до скоро перях и всяко от децата отделно. На 2 къпания, а първите дни като се бели на 1,  сменяш хавлия. Чаршаф през ден отначало, а ако и повърне + протектор. Ето ти пералня. Борис и още повръща. Нали и той беше със сериозен рефлукс. Пак си ми стигаха дрехите.

Хелиантус, ние, макар само на Сими да имах дрехи, му взехме на Борис чисто нови дрешки за раждането. Някак не ми хареса идеята да се роди в стари. Всички дадох на братовчедка  на мъжа ми, но тези от раждането си пазя.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #36 -: Януари 13, 2021, 10:06:34 am »
Криси е с памучна хавлия, тя не заема никакво място в пералнята. Пера на програма за бебешки дрехи, но аз я преобличах по десетина пъти на ден от връщането и такива по 5-6 дрешки не стигаха и за ден. А докато изсъхнат ден-два и ето ти спешна нужда от 30 бодита. Е, сега като пуснаха парното и по-бързо става всичко, но в началото наистина имах нужда от много повече. Но то си е до бебе, а и до организация на майката. У нас няма къде да се простира и сушим вътре на сушилка за дрехи. Пера черни, след 2 дена бели, след 2 дена черни, след 2 дена бебешки, след 2 дена черни и пак тъй. Просто защото няма къде да се простира, а и останалите имат нужда от дрехи. Имам сушилня, но не я ползвам заради високата консумация на енергия, а и разваля картинките по детските дрехи и после настава драма и рев от по-големия. Та наистина е индивидуално и според възможност, организация и нуждите на бебето. Но това става ясно след като се роди, преди това наистина по 5-6 от вид може да стигат.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #37 -: Януари 13, 2021, 10:39:06 am »
Лято,голяма хамалогия си правиш.Аз пера всички наши дрехи заедно с кърпички за пране и нямам нищо оцветено.
И аз купих нови дрехи за в болницата и изписването.Има дрешки 68 ,които още носи,а е 80 вече.Зависи и от дрешките.Имам и големи и периодично вадя и прибирам .
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #38 -: Януари 13, 2021, 11:03:42 am »
Лято, защо не слагаш лигавници?Моника като повръщаше бях взела едни огромни, хавлиени лигавници с дупка и ластик за врата и седеше с тях.Да не изглеждаше перфектно, но поне като повърне махах лигавника и готово, Това преобличане лично мен ме побърква.Отделно от Джъмбо си бях взела много хубави кърпички малки, с които я забърсвах и слагах навсякъде.Сигурно имам 20 такива.Аз преобличам само в краен случай, представете си всичко това по 2, ами абсурдно е леко.Сушилня си взехме точно заради сушенето зимата.Да седи в ъгъла на кухнята, заема място, но върши страхотна работа.Не мога да си представя толкова дрехи да суша без нея.

И ние взехме за изписването комплектчета, бяха им огромни, на Моника и беше тамън.Пазя ги, заедно с едни роклички!Друго всичко раздавам.Е сега имам едни пликове с летни дрехи и се чудя дали да ги насочвам към Лято вече.

Съвет, бебетата растат адски бързо.През два месеца си преглеждайте всичко дадено за всеки случай, защото умалява бързо и може да не го облечете и веднъж.След годинката вече темпа на растене се променя.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #39 -: Януари 13, 2021, 11:45:59 am »
Аз също пера с кърпички и не деля. Също сушилнята зимно време не я заменям. А за преобличянето.... абе защо пиша и аз. На същото мнение като Маги съм  :D