0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #860 -: Май 06, 2021, 15:33:21 pm »
За ТСХ, някъде 2-3 часа преди това не трябва да си яла.За инсулиновата не мога да кажа.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #861 -: Май 06, 2021, 15:55:25 pm »
Мерси, Маги.
Аз само глюкоза на гладно ще пускам. Ако не устискам, без него, щом може поне ТСХ.

Кръвното ми върви ниско. С 90/60 се чувствам ОК, но пада тези дни на 80-85/50 и ме боли главата, много ми спи дори след сън. Пробвах с кафе, не го вдигна изобщо. Четох, че сега било пика на ниско кръвно и след това започвало да се вдига (в 23 г.с. съм). При това кръвно усещам, че и бебето е по-малко активно. Има ли връзка между двете неща?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #862 -: Май 06, 2021, 22:40:22 pm »
Тери не е проблем ако хапнеш към 2-3. Това за глюкозата. И особено ако е кисело мляко.
Знам че бебето реагира на високо кръвно. За ниско нямам идея, но аз не съм усетила разликата когато е било много ниско.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #863 -: Май 07, 2021, 09:07:13 am »
Аз съм била с много ниско кръвно, едва ходех на моменти.Разлика в бебето не съм видяла.По-скоро не съм обърнала внимание.Пии айрян с повечко сол.Хем е течност, а солта вдига кръвното за по-дълъг период от време.Ударно се вдига с кола, например, но аз така и не пих кола цяла бременност и сега не пия още.Отвикнах от сладките газирани, но не мога да се откажа от газираната вода.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #864 -: Май 07, 2021, 11:49:08 am »
При мен последните седмици също се случваше ниско кръвно 90/50 вечер като си легна, не е приятно хич.

Аз втора седмица съм с редуцирано количество води - 7,5-8 см при норма 5-25 см. Ходя на тонове и прегледи по често, в понеделник ще видим какво ще каже израждащият доктор. Днес съм 37+6 седмица, бебето е вече 2,900, кръвотокът е много добър, плацентата - 2ра степен.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #865 -: Май 07, 2021, 17:40:16 pm »
Момичета, до седмица-две към България тръгват някои неща, които ми останаха от бременността: 3 бр. превръзки за тест за изтичане на околоплодни води (тези са скъпички, затова и 3 да са, пак е хубаво човек да ги има), превръзки за родилки (от Лято, но използвах само част от тях, много са удобни), памперс гащи за родилки (размер Л), колан за бременни с 2 или три степени (мозъкът ми тотално е изпушил) и става и за след раждане, фолиева киселина на Солгар (изпити са само няколко таблетки).
Ако някой има интерес, ще намеря и TENS машината.

Като наближи есен, ще пиша и за дрехите, които ми изпратиха Лято и Маги. Към тях има добавени и доста мои неща, така че си е почти пълен гардероб за бременна. Само блузите ще продължа даси нося.

Имам и една възглавница за бременни, тип охлюв.

Пишете, ако искате нещо.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #866 -: Май 07, 2021, 17:49:57 pm »
Янче, аз  бих се възползвала от превръзките за изтичане на околоплодни води, памперс гащи и превръзки за родилки, ако са свободни. Аз и от Маги разни неща ще взема, изобщо не ме притесняват розови неща и еднорози. То като ви слушам как всичко се цапа бързо, умалява.
Янче, С нетърпение чакам в темата на бебетата да разкажеш как си казала на майка ти, като се освестиш (демек след третия месец).
Днес пак бях пълен парцал следобед и бебето едно вяло, направих си този път едно хубаво кафе и още на половината се оправиха нещата. Бях сутринта на ЖК и казах на доктора за моето кръвно. Каза, че има връзка по принцип, защото моето е доста ниско, а това пък влияе на кръвотока към бебето. И както се въздържах от кафето, че има някакви митове, че то пък води до кръвосъсирване, така и бързо си направих едно днес. Всички пихте кафе и биехте инжекции, пък нищо ви няма. Айряна със сол при мен хич не работи, защото аз ръся по половин солница и тялото е свикнало вече явно.

Робин, явно ще е скоро. Дано не е само с предизвикано. Имаш ли някакво постепенно изтичане на водите, провериха ли с реактив или просто се редуцират самите води?
« Последна редакция: Май 07, 2021, 17:52:15 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #867 -: Май 08, 2021, 04:41:06 am »
Тери, пускам ти ги тия работи като пристигнат в България. Ще ти пратя и първите бодита на Калина тогава. Не са розови (само едно е циклама), ама другите са неутрални цветове. Мисля че са общо 6, на Некст и са с дълго ръкавче и 3/4 крачол. Ще са супер за август месец.

Аз кафе не съм пила, ама не е заради съсирването. Просто не исках да истерясвам бебето хахаха...
Но щом ти действа ОК, си го пий.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #868 -: Май 08, 2021, 08:25:57 am »
Янче, прати на Тери и палтото, мисля че ще и е тамън за зимата преди раждане.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #869 -: Май 08, 2021, 09:02:11 am »
Янче, прати на Тери и палтото, мисля че ще и е тамън за зимата преди раждане.

Маги с най-голямо удоволствие ще й го пусна и него. Ма просто мислех, че тя е с термин август и не ми се върза с палто  :D

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #870 -: Май 08, 2021, 09:17:25 am »
Преди или след раждане? :D То при Маги вече е 40 градуса сигурно и мисли, че е дошло лятото. Иначе съм с термин края на август.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #871 -: Май 08, 2021, 09:20:00 am »
Мале, много съм зле, не знам защо реших че зимата ще ражда  :oops: значи за някой за през зимата ще е.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #872 -: Май 08, 2021, 09:21:32 am »
Аз само да кажа, че се глася за зимна бременност, но пък има време де :D

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #873 -: Май 08, 2021, 09:36:06 am »
Аз и  на Лейди се надявам да е зимна бременелка, хайде дано на всички да се сбъдне
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #874 -: Май 08, 2021, 10:10:52 am »
Който и да е, аз имам още дрехи за бременни да раздавам.Така че спокойно имам какво да давам.

*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #875 -: Май 08, 2021, 11:36:34 am »
Аз си пиех кафе, че и по 2 дневно. За първи път чувам кръвосъсирването и кафето да имат общо. Тери, стига чете и ако ти се пие кафе, пий.
Кога ти е терминът?

Робин, не остана.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #876 -: Май 08, 2021, 11:55:27 am »
30 август е голямата дата. Аз кафе не пиех, защото ми се повръщаше от него до скоро. Тези дни ми попадна тази информация, но не й обърнах особено внимание и си пих кафе, само ме хвана жал за бебето вчера как изфиряса от това кафе, ама да покупонясва малко.

Тъкмо  ми мина първия курс за първата помощ. Доста наподобява курса БЧК при взимане на книжка, защото техниките при деца и възрастни са доста подобни. Само при бебета има някои разлики. И тук, както и на БЧК-то казаха, че "гълтане" и "вадене" на език не съществува, а само се отвежда главата назад. Аз бях много впечатлена като ми го казаха това на БЧК, защото знам хора "вадили" език. Жената от БЧК даже ни беше казала, че е работила в спешно отделение преди и на някакъв човек му "вадили" език в домашни условия с вилица и го докарали с вилица забита в езика. Много са важни такива курсове. Хич не съжалявам, че се записах на този, защото опреснява знанията. Те точно това препоръчаха: след година и половина да се води опреснителен и практически курс. Също интересно казаха, че деца запомнят техники и реакции много по-добре от възрастните и насърчават обучаване на деца за реакция дори в домашни условия.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #877 -: Май 08, 2021, 12:59:08 pm »
Ех, че хубаво. Августово бебе. Лятното бебе е по-лесно за гледане, поне според моя опит.
Тери, имаше един човек с епилептичен пристъп, на когото му бяха откачили долната челюст да дърпат, за да извадят езика.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #878 -: Май 08, 2021, 13:05:29 pm »
Тери, не съм забелязала да изтичат води, не са ми правили и тестове за тях. Четох, че накрая на бременността се случва да намалеят. Опитвам се да пия повече вода, въпреки че надали ще помогне.

И аз скоро ще имам дрехи за даване (тези на Маги), ще пиша.
*
Re: Тема на бременните 105
« Отговор #879 -: Май 08, 2021, 13:45:01 pm »
Мисля скоро бях чела коментар от д-р Мели, че пиенето на вода няма отношение към количеството околоплодни води. Явно си наближава моментът при теб.
Момичета, контракциите винаги ли са придружени със стягане на корема? Днес имах някаква болка като ПМС ниско долу. Но коремът си ми беше мек. Пих Но шпа и изчезна, но беше достатъчно осезаема, че да прибягна към хапчета. Та се чудя това контракции ли са били или разтягане на ставите? Винаги ме заболява нещо деня след преглед при лекар. Иначе бебето си рита, ок си е човекът.
« Последна редакция: Май 08, 2021, 13:50:55 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света