0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #40 -: Октомври 17, 2020, 10:58:20 am »
Слънчицето, на 5-ти ден имах 1 качествен ембрион и 3 които се развиват, но според ембриолога не ставаха за самостоятелно връщане. След един час мислене (най-вече заради моят мъж) решихме да върнем качественият и най-добрият от трите.
В момента лежа на спалнята и над главата ми е снимката на двете ембриончета. Да ти кажа, изобщо не изглежат еднакво. Единият е като цъфнало цвете, а другият като пъпчица.
Та... казаха, че няма нищо за замразяване, оправихме всички останали документи, дадоха ми бележка за плащане и така.
Обаче на другият ден ми се обадиха и казаха, че двата останали се развиват и стават за замразяване. Попитаха ме дали искам, и аз как ще кажа не. Та затова ги замразиха на 6-ти ден. Ама аз тогава толкова не разбирах от нищо, че изобщо не знам на каква фаза са били.
Подписахме допълнително документи, доплатих и така.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #41 -: Октомври 17, 2020, 11:48:09 am »
Честита нова темичка, момичета! Да бъде щастлива за всички, да сбъдне съкровените ви мечти! ❤️❤️❤️
Тери, дори и да не успявам да пиша редовно, не съм спряла да те мисля и да вярвам, че скоро ще се случат нещата при вас! Прекрасно звучиш!
Имам питане относно замразените ембриончета, колко дълго могат да бъдат замразени, преди да се направи трансфер. Притеснявам се, че ако три години стоят замразени, няма да са ок за връщане. Трябва сега да плащаме за хотела им.
Успех на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2020, 12:00:04 pm »
Kukapetal, моите са замразени през октомври 2014. Когато миналата есен говорих с клиниката, казаха да не се притеснявам и като съм готова да им звънна, за да си ги прибера.
А преди около 2 месеца четох за най-дълго замразеният ембрион завършил като бебе. На 25 години беше. Дарен. Даже мисля, че има братя и сестри на по 25 😀

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #43 -: Октомври 17, 2020, 14:32:26 pm »
Благодаря, че ме мислите момичета.
Всички сме артохолици тук и се вълнувате с мен.
Kukapetal, ако не се лъжа д-р Мели ми каза, че до 5 години се вярва, че си пазят всички качества. След това явно леко им се понижава шанса да се размразят коректно. Така ми харесваш, да мислиш и за второ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #44 -: Октомври 17, 2020, 16:11:28 pm »
Кукапетал, моето второ бебче е от 5 години съхранение. Аз съм питала за качеството, че се притеснявах. Отговорът беше, че след размразяване за ембриона си е шести ден и качеството е ок.





Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #45 -: Октомври 18, 2020, 00:40:10 am »
Честита нова темичка, момичета! ❤️ Дано да донесе много положителни тестове! Тери, дано си е твоята късметлийска тема това 🤗 Благодаря ви за препоръките за Фертилейда, звучи много обещаващо. Тери, ще я питам дали го иска и ще ти пиша.

Яничка, доколкото знам лекарите били казали, че FSH-то е прекалено високо (по спомен около 7) и нямало как да се пробва с нейни яйцеклетки. Аз тогава още й казах да пише тук, просто, за да чуе мнението на жени, които евентуално също са били в тази ситуация, но не успях да я убедя. Не успявам да й повлияя и това си е :(
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #46 -: Октомври 18, 2020, 08:42:21 am »
По принцип дори от фонда за финансиране не гледат вече ФСХ-то. Преди три години финансираха при ФСХ под 12, след това го смениха на АМХ над 1, сега вече е АМХ над 0,5. Оценка на яйчников резерв се прави с фоликолуметрия, изследване на АМХ и оценка на Инхибин Б, предполагам и ФСХ има значение, но никое изследване само по себе си не носи информация без проследяване от лекар. В България много лесно подтикват жените към инвитро с донорска, но може би си знаят възможностите, кой знае.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #47 -: Октомври 18, 2020, 10:28:08 am »
Тери,  :goodluck: успех и благодаря за новата тема  :crossfingers: :crossfingers:!

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #48 -: Октомври 18, 2020, 22:01:45 pm »
Тери, кога очакваш да ти дойде? Стиснати палци и от мен!
Искам най-сърдечно да благодаря и тук на Круела, която ми изпрати FH PRO и останалият й прогестерон! Дай Боже да не ми потрябва, но й обещах, че ако остане, ще предам добрината нататък! Живо и здраво да бъде цялото й семейство ❤
Успех и здраве желая и на всички вас!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #49 -: Октомври 20, 2020, 13:37:09 pm »
Дарк, колкото и благородно да е, че искаш да й помогнещ, тя ако няма желание, за съжаление, няма как да повлияеш.коментирахте ли отново написаното тук, с нея?
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #50 -: Октомври 21, 2020, 08:12:03 am »
Лина, явно нямам умението да убеждавам. Нямам много дълбоки познания, но знам толкова, колкото да видя, че има някакви пропуски при тях, знам накъде да ги насоча за повече информация, как да ги побутна и да им помогна, но май всичко, което се опитвам да обясня звучи просто като кофа с изсипани думи и много малко от всичко казано успява са премине бариерата. А всичко, което трябва да направи е да седне и да напише: "Здравейте, на еди колко си години съм, правим опити от Х-години, досега сме пробвали това и това, но без успех. Изследвали сме това и това, при мен е това положението, при мъжът ми това" И ще получи безброй съвети у насоки.
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #51 -: Октомври 21, 2020, 08:42:39 am »
Аз от днес съм в нещо като цикъл. Не тече, но винаги има по салфетката, та се чудя брои ли се за първи ден. Бях 10 дена на противозачатъчни и се чудя реално да чакам ли нормално обилен цикъл.
В чудене съм, защото на втори ден трябва да ходя за започване на процедура. По-скоро ще ида и утре, пък може да ме върнат
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #52 -: Октомври 21, 2020, 09:30:15 am »
Дарк, не става на сила.И аз така бутам моята дружка.Но решенията си ги взима тя.

Тери, брои се за цикъл.

Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #53 -: Октомври 21, 2020, 12:51:55 pm »
Здравейте момичета минавам само да ви пусна една статия на която попаднах от страницата на клиника Щерев . Може на някой да му е интересно ,особенно на тези с мъжки фактор . http://shterevhospital.com/za-nas/novini/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B4-%D1%80-%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2?fbclid=IwAR3evc80OfWI4eJDKU3NhzmGXAHtIZ-1ss3SxyMSoPt_g8myLZyeXD086m0

Тери мен са ме връщали за оскъден Ц и не го броят за 1 ден  Ама зависи .
Късмет миличка , ще следя как вървят нещата стискам ти много палци! И на всички други 🍀🍀🍀🍀🍀🍀❤️❤️❤️❤️❤️❤️
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #54 -: Октомври 21, 2020, 16:31:00 pm »
Тери, на мен като ми дойде този месец, първият ден беше зацапване, силно казано да е било червена кръв. До вечерта се надявах тестът да не отчита още и да е само зацапване. Но на другия ден, още през нощта даже, си тръгна с нормална червена кръв и по-обилно. Така че отчетох втория ден за първи. И аз съм била на противозачатъчни едно време, но тогава още не знаех за този принцип и отчитах първия ден зацапване.
Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #55 -: Октомври 21, 2020, 17:27:00 pm »
Честита темичка, момичета. Дано Ви донесе много бебчета съвсем скоро. Стиснати палчета за всяка една от Вас.
По време на раждането избълвах хиляда глупости, включително питах персонала как съм могла да забравя колко боли и с кой акъл съм се подложила на това. Бях готова да ме режат. В интерес на истината просто не бях готова да раждам, Криси сама си излезе без да напъвам (отказвах) и то толкова бързо, че персоналът дори не успя да се преоблече и да ми сглобят леглото за раждане. Това ми държа влага само няколко дни и вече чакам да стане време за още един трансфер. Винаги съм искала поне 3 деца, време е да си угаждам ♥
Включвам се, че видях питане за 6 ден замразяване на ембриони - аз имам 3 замразени, 1 на 5 ден и 2 на 6 ден. Тези на 6 ден достигнаха фазата на бластоцист 5 ден на шестия ден. Те ми се водят с не много добро качество, но все пак подходящи за трансфер. Реално разликата между тази на 5 и тези на 6 ден е часове някакви.
Още веднъж Ви пожелавам успех, стискам палчета за Вас.

*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #56 -: Октомври 22, 2020, 11:58:47 am »
Лято, а така. И аз за три съм се навила.
Иначе ей ме и мен.  От утре съм на стимулация с Гонал. Имам стрептокок от група Б. Не ми се размина без бактерии. Ама пък какво от това, аз да забременея, пък ще се следя и ще се лекувам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #57 -: Октомври 22, 2020, 16:57:17 pm »
Разбира се, Тери, важното е да забременееш, пък стрептококите ще ги пребориш  :D
На мен днес ми дойде и утре отивам на преглед, дабвидим дали ще започваме подготовка за трансфер. Успях и да мина през мамолог, всичко е наред, много съм щастлива! Преди имах едни кисти, но се махнаха от Золадекса и треперех от Естрофема да няма нещо ново.
Успех, момичета!
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #58 -: Октомври 22, 2020, 23:34:09 pm »
Тери бе,ей за малко да пропусна да ти кажа как ти стискам палци!Успешна процедура  и здрави ембриони,бактерията ще я оправиш!
Лейди,успех и на теб!И аз се проверих за кисти след стимулацията,преди имах две в едната гърда,но се бяха махнали.Не е за подценяване прегледа след инвитро.
Лято,аз питах за шест дневни ембриони,мерси.Моята приятелка ще прави в неделя тест,дано е успяла,тя има два шестдневни останали .
*
Re: Правим опити за бебе - 29 тема
« Отговор #59 -: Октомври 23, 2020, 08:56:19 am »
Слънчицето, дано е успяла ❤❤ Нашите, които останаха също са два шестдневни бластоцисти. По същия начин се развиваха една идея по-бавничко, но ембриолозите казаха, че са подходящи и ги замразиха. Дано има късмет твоята приятелка!