0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #940 -: Декември 18, 2020, 18:43:02 pm »
Минавам на отчет. Днес бях на ехограф, бебокът си расте както трябва. Вече е 1.5 кг, все още е с дупето надолу и стъпала върху главата, но май има време да се завърти. С ОГГТ всичко е наред , нямам ГД, взеха ми кръв за щитовидната. След 4 седмици пак трябваше да съм на ехо, но ще е след 5, че нямаха свободни часове.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #941 -: Декември 19, 2020, 12:39:52 pm »
Браво Хелуантусче, ние май подобно вървим. Колко кг си качила до момента? То общо взето с неяденето в началото добра услуга се свърши. Бебчо има ли специфична поза, в оято е заварван,когато го гледате?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #942 -: Декември 19, 2020, 13:14:18 pm »
В началото свалих 3 кг, сега съм си ги върнала + още 3-3.5, та общо взето към 6-6.5 съм качила, което май е добре, не знам. Няма специфична поза, всеки път е различно, той много мърда и се върти.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #943 -: Декември 19, 2020, 15:06:24 pm »
Браво, Хелиантус. Вече си е голямо човече 😁 Все така добре да си върви до финала ❤️
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #944 -: Декември 19, 2020, 15:20:55 pm »
Аз със Симеон качих общо 7-8кг май, с Борис до 7м бях 1-2кг отгоре, после с диабета качих зоста. Сигурно 13-14кг. Още не мога да вляза във форма.
Щом детето расте, ти колко се няма значение, ако не се подлагаш на строг режим.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #945 -: Декември 19, 2020, 18:11:01 pm »
Дани всеки път си смучеше палеца и се подпираше на едната ръчичка. Все още, доста често, стои така, та затова се поинтересувах.  Много добре се движиш с килограмите- браво! пу-пу
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #946 -: Декември 19, 2020, 20:26:42 pm »
Супер, Хелиантус, вече голям човек носиш, цял килограм и половина! Ще си идваш ли за празниците в България?
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #947 -: Декември 19, 2020, 20:38:50 pm »
Даа, килограм и половина е сериозна работа  :D Аз съм на никакъв режим, даже както изобщо не можех да гледам сладко взех да посягам, но се мъча да е доста ограничено. Иначе продължавам да съм зле с апетита. Няма да си идвам в България, то с този корона вирус няма как, а и да го нямаше не знам след коя седмица вече не дават да се лети в самолет. Килограмите ще се свалят, бебока е важно, че добре си върви.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #948 -: Декември 20, 2020, 23:31:12 pm »
Така е Хелиантус, но с ИР трябва да внимаваме,именно заради бебеоците, а и помня, че и ти както и аз, имахме проблеми преди това, отслабвахме, фитнеси и какво ли не. Аз съм си на КГ преди да забременея, върнах си формата две седмици след раждането. Общо 9-10 кг качих. Но това най-малко ме е вълнувало, най-важно ми е било (и ми е ) Дани да е добре( е, и Лори естествено). Махни го изобщо това сладко, ако можеш. Празни калории( ако говориш за някакви неща в опаковка).Плодовече са друга работа, въпреки че и с тях трябва да се внимава.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #949 -: Декември 21, 2020, 10:24:11 am »
Щом няма гестационен диабет, не е проблем и до се поглези човек със сладко- малко шоколад, сладолед и тн. За плодовете не бих се притеснявала.
Хелиантус, дж 32гс е, о посре само с разрешение от лекар, но аз не бих летяла след 25-30гс, а и вече вие сте затворени заради новия щом.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #950 -: Декември 22, 2020, 00:37:14 am »
И аз не бих летяла на този етап даже и да не беше такава ситуацията. Лошото е, че сега дали ще се поуспокоят нещата до 2 месеца...Ако не се майка ми няма да може да дойде да си види първото внуче, което е много кофти. Другите баба и дядо също. Важното е всички да сме живи и здрави разбира се.
Позволявам си сладко по малко, но гледам да не прекалявам с вредностите.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #951 -: Декември 22, 2020, 10:00:34 am »
Аз нарочно не исках никой да идва като раждах Сими. Майка дойде като беше на 15 дена и остана седмица. Нямате нужда от хора. Мъжът ти са си вземе отпуска и стойте 10-20 дена сами вкъщи. За мен е изключително важно бащата да се запознае с бебето. Благодаря на съдбата, че и при Бобо си бяхме сами вкъщи. Затвориха точно  след като майка тръгна. Така имаше възможността да го опознае.
Като могат ще го видят.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #952 -: Декември 22, 2020, 12:12:02 pm »
Аз в тези условия никой няма да пусна при бебето, дори и да са разрешени полетите. То шанс да се оправи скоро положението няма, така че сигурно всички ще видят малката като стане на 2-3 годинки.
Мъж ми ще си вземе бащинството, което му се полага от английската фирма и ще се оправим самички на първо време. Мисля, че две седмици стигат да влезем в релси.

Иначе баща ми е много зле с Ковид и аз им казах - преди Коледа ако стане нещо, изобщо да не ми казват. Така или иначе няма абсолютно никакъв шанс да се прибера.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #953 -: Декември 22, 2020, 12:21:36 pm »
То и аз не искам никой за раждането и първите седмици. Мъжът ми ще си вземе бащинство 2 седмици от деня на раждането и плана беше да дойде майка ми след това по някое време за седмица, че повече отпуска не може да вземе. То и аз , ако има риск никой не бих пуснала при бебето, но ми е мъчно за нея, защото й е първо внуче и много се вълнува. Свекърите поне са стреляли зайци, ще им бъде трето, но и те много се вълнуват. Ще го видят когато може, няма как.

Яничка, надявам се баща ти бързо да се оправя.

Много кофти с този вирус, аз с никой не се виждам (то е и забранено) и никъде не ходя почти, от страх да не се заразя, добре че мъжът ми е отпуска малко, защото бях започнала леко да се депресирам по цял ден сама вкъщи. След Нова година поне ще си имам доста занимавка,  мисля да започна да сортирам дрехи, да пера, гладя, да излъскам къщата, само да намеря енергия от някъде  :D
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #954 -: Декември 22, 2020, 12:52:42 pm »
Значи, първите дни са хем най-странни, хем най-спокойно.Но е хубаво таткото да е в къщи, да се гушка с бебето, да му се радва.Така наистина се появява една връзка между тях.И им давайте задачи на тия мъже, задачи свързани с бебетата.Значи децата не са чупливи, това къпането и до ден днешен е работа на таткото при нас.Още от Моника е така(тя вече се къпе сама де) сега с бебета пак той.Нека си имат някакъв техен ритуал.

*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #955 -: Декември 22, 2020, 17:23:19 pm »
Супер си Хелиантус. Ами играй някоя игра , гледай филми, че после няма :D Първите дни с бебето са магични. Аз бях ухилена като олигофрен през цялото време. Не помня да съм била по усмихната толкова време, колкото във Шейново. Принципно съм винаги сериозна а и нали недовиждам, и ако съм без очила или лещи се опитвам да фокусирам по-добре, премрежвайки очи..та хората си мислят че съм намръщена. Абе, изобщо чудесна съм!
Иначе, бях чела в някаква рубрика "как да се подготвим за появата на бебето" или нещо подобно, че съветват да се замразява храна  отпреди за да не готвиш. Аз не обичам да размразявам манджи (хич не ми е вкусно), но се сетих да се замрази нарязано месо например и после супер бързо да се сложи със някакви зеленчуци от плик да се сготви например. Гледайте максимално да си улесните живота след раждането .
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #956 -: Декември 22, 2020, 20:55:03 pm »
Абе гледайте хич да не готвите даже Аз съм абдикирала от кухнята,мъжът ми се вихри,готвила съм броени пъти.Тая вечер е на работа и имам салата и едно голямо бри.Готвене ,хвърляне на боклук,пазар и пране са негова грижа.Може да прави супи и много му се получават,гювечета,пържоли,мезета,салати,печени разни неща.Това е сега положението.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #957 -: Декември 24, 2020, 19:14:47 pm »
То ако може така най-добре , но не винаги е вариант. Аз никаква помощ не отказвам, но няма особено много желаещи :D Много правилно си направила, Слънце даже. За каквото имат желание да действат мъжете.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #958 -: Декември 25, 2020, 19:27:02 pm »
Вкъщи готвене и пазаруване предимно се осъществява от моя приятел и без бебе, така че нямам притеснения в това отношение 😀 Аз пък не бих лишила бабите и дядовците от това да са с внучето си, това е радост за цялото семейство. Определено няма да пазя бебето вкъщи само за себе си.  И сега по време на пандемията се виждам с нашите и с приятели. По трудно е пътуването до другите баба и дядо в Чехия за съжаление.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #959 -: Декември 25, 2020, 20:13:46 pm »
Аз пък обичам да готвя. С едно дете е лесно, с 2 е въпрос на организация и компромис. Пазар и готвене не си ги давам. Това го смятам като мое време, нищо, че често е и с двамата. Сега се възползвам, че майка е вкъщи и готви.
Сарми, мусака са от манджите, които мога да замрази. Не си променят вкуса после.

Весела Коледа!