0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
хламидия-защо % спада много бавно
« -: Август 02, 2006, 15:14:27 pm »
здравейте,през март започнах да събирам необходимите изследвания за подаване на документи за инвитро.тогава ми откриха хламидия над допустимата стойност /1,15/лекарката ми предписа  sumammed 500ml в схема 3*2т и KLACID 500ml 7 дни*1т след 25 дни въздържание си направих отново изследване,но резултата беше/1,08 пак над нормата/ с моята гинеколожка решихме да изчакаме 1мес. и отново да направим изследване тогава резултата беше /0,98/
отново пих sumammed 500ml 3*1t отново 25 - 30 дни въздържание и отново изследване със с/ст /0,86/сега вече е под нормалното,но се притеснявам,че може да се обърка нещо със самата процедура още преди да започна.моля,ви  какво да правя-не ми остава много време.
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #1 -: Август 02, 2006, 15:19:25 pm »
Кои антитела сте изследвали - IgM, IgG или IgА?
По принцип може с години да се задържат високи титрите на антителата, които показват наличие на прекарана инфекция. Важно е антителата за протичаща в момента инфекция да са в норма. За съжаление не съм сигурна, кое антитяло за коя фаза на инфекцията се отнася. Потърси с търсачката. Има много теми за хламидии.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #2 -: Август 02, 2006, 15:40:29 pm »
благодаря за отговора!!!
понеже не съм у дома,а на гости при моите родители ,не мога да видя док.,но мисля,че беше IgG,ТОВА ПРОМЕНЯ ЛИ ВСИЧКО?
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #3 -: Август 02, 2006, 15:41:47 pm »
IgA - остра фаза на инфекцията
IgM - протичаща прясна инфекция
IgG - антитела за стара инфекция (отминала)

Виж си IgM (ако можеш да си позволиш и IgA), но IgG спада много бавно и да, това променя доста. Цял куп лекарства можеш да изгълташ напразно ако гледаш само стойностите на IgG.
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #4 -: Август 02, 2006, 15:50:41 pm »
ОТНОВО БЛАГОДАРНОСТИ ОТ МЕН!!! ПОНЕ МАЛКО МИ СЕ ОТВОРИХА ОЧИТЕ.А ЗАЩО ЛЕКАРИТЕ НЕ СА МИ ПРЕДЛОЖИЛИ ДА НАПРАВЯ И ОСТАНАЛИТЕ С/СТИ.


ДА ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА НАПРАВЯ И ДРУГИТЕ И ЩЕ ВИ ДЪРЖА В ТЕЧЕНИЕ АКО НЯМАТЕ НИЩО НАПРОТИВ.
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #5 -: Август 02, 2006, 15:55:36 pm »
Най-вероятно не са сметнали за необходимо да те карат да правиш и трите, заради сравнително високата цена на изследванията.
Не знам обаче, защо са ти пуснали само антитела за минала инфекция (ако наистина е така).
Другата възможна причина е, въпросният лекар  да не е запознат достатъчно с хламидиите (дано не съм права).
При всички положения ти пожелавам скоро да не ти се налага да мислиш за такива проблеми.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #6 -: Август 02, 2006, 16:10:43 pm »
тези изследвания ми ги пуснаха с комплекта които са необходими за инвитро от  доц.МАРКОВА-АГ ВАРНА.беше единственно ХЛАМИДИЯ IgG ЗА ДВАМАТА,нямаше др.Първото лечение беше от нея самата/напълно й се доверявам/
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #7 -: Август 02, 2006, 16:15:38 pm »
Сега и двамата си направете и останалите и дано всичка там е наред.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #8 -: Август 02, 2006, 16:24:32 pm »
благодаря ти много!!! :)ще известя допълнително
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #9 -: Август 02, 2006, 16:26:33 pm »
Да знаеш, че приемаме само добри новини :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хламидия-защо % спада много бавно
« Отговор #10 -: Август 02, 2006, 16:44:45 pm »
ДАНО е така, до другата седмица :)