0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка
« Отговор #40 -: Юли 21, 2006, 11:04:38 am »
Аз също бях много против снимката заради облъчването. Но след всичко прочетено и след чути лекарски мнения за себе си поне си направих следните изводи:
1. Снимката остава и ако не си съм сигурна в разчитането й, винаги мога да я покажа и на друг лекар, докато при хидротубацията много зависи кой гледа и какво вижда, после има само писмено заключение, но не и самата снимка.
2. При хидротубацията наистина се вижда само дали тръбите пропускат, но не и дали са много нагънати например.
3. Лапароскопията е оперативна намеса с всичките рискове от сраствания след това. Ако тръбите пропускат и не се вижда сериозен проблем, не виждам защо трябва да рискувам вместо да ми изпишат вежди да ми извадят очи както се казва.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка
« Отговор #41 -: Юли 21, 2006, 11:06:23 am »
Вярно е, че снимката остава, но има ли противоречиви разчитания какво ще направиш освен лапароскопия?
Re: цветна снимка
« Отговор #42 -: Юли 21, 2006, 11:08:17 am »
Вярно е, че снимката остава, но има ли противоречиви разчитания какво ще направиш освен лапароскопия?
Ами ще отида и при друг лекар за мнение и ще реша на кого мога да имам доверие. А ако се налага и лапароскопията няма да ми избяга, то е ясно.
Re: цветна снимка
« Отговор #43 -: Юли 21, 2006, 11:16:13 am »
Аз пък се напъвах направо за лапаро. Док обаче каза че не искал да ме мъчи и по-добре да направим снимката и да се види как е положението с тръбите и тогава, ако се налага да направим лапаро. Аз исках лапарото като изхождах от факта, че там може да се види за какво иде реч и на момента да се оправят нещата. Както се казва с един куршум два заека. Пък и нали при лапарото може да се видят неща, които иначе остават скрити при снимката и хидрото. За момента обаче съм със снимка (като по учебник както казват всички които са я видели) и с две пропускащи тръби, но.....страха че има още нещо което може да се види с лапаро си остана  :lol: Сега съм си седнала на задника и не мисля за лапарото, ами се чудя как да си оправя хормоните, но това е друга тема. За мен лично всичките процедури са си инвазивни в една или друга степен, въпрос на избор вече от страна на лекаря и пациента е да решат коя стъпка да предприемат.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка
« Отговор #44 -: Юли 21, 2006, 11:21:13 am »
Вярно е, че снимката остава, но има ли противоречиви разчитания какво ще направиш освен лапароскопия?
Ами ще отида и при друг лекар за мнение и ще реша на кого мога да имам доверие. А ако се налага и лапароскопията няма да ми избяга, то е ясно.

Не е въпрос на доверие, Копринкова. Лекарят може да е много добър специалист и пак да не разчете правилно.
Когато диагнозата е "проходими тръби" е лесно, продължаваш напред. :lol:
Но когато има противоречиви мнения не трябва да се доверяваш на нито едно мнение.
Re: цветна снимка
« Отговор #45 -: Юли 21, 2006, 11:27:29 am »
Не е въпрос на доверие, Копринкова. Лекарят може да е много добър специалист и пак да не разчете правилно.
Когато диагнозата е "проходими тръби" е лесно, продължаваш напред. :lol:
Но когато има противоречиви мнения не трябва да се доверяваш на нито едно мнение.
Съгласна съм Лали. Но аз съм си малко параноик и именно заради това гледам да видя всичко черно на бяло както се казва  :?
Колкото до грешна диагноза - такава ми е поставял и известен професор с голямо име в областта си, така че никой не е безгрешен  :wink:
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: цветна снимка
« Отговор #46 -: Юли 21, 2006, 11:32:01 am »
Не съм съгласна, че резултатите от цветната снимка и хидротубацията са абсолютно идентични, втората не може да даде такава точност на диагностиката, независимо кой я прави, по простата причина, че самите тръби просто не се виждат, а само течността - контраста, дали се излива в маточната кухина или не. Но липсва информация дали са нагънати, разширени/стеснени тръбите и др. важни подробности, които цветната снимка дава. На мен д-р Савова в МЦРЗ ми беше казала, че би могла да ми провери проходимостта на тръбите с хидротубация, но че този метод е по-скоро ориентировъчен, така че впоследствие би могло да се стигне и до цветна снимка. Т.е. в съзнанието си съм останала с впечатлението, че трите метода вървят някак последователно, според степенна на риск и според точността на диагностиката - хидротубация, цветна снимка, лапароскопия.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: цветна снимка
« Отговор #47 -: Юли 21, 2006, 23:23:53 pm »
      Здравейте, момичета! Преди малко се върнах от София и съм много объркана и отчаяна и искам да споделя с вас. Правих цветна снимка, а преди месец правих и хистерскопия и днес си взех епикризата. Имах симптоми на полип в матката и се оказах права- още след хистероскопията док ми каза, че е открил два и ги е "дръпнал с кюретата".Още тогава бях изненадана и озадачена, защото съм чела за хистерорезектор. Днес си взех епикризата и там наистина пише, че ми е махнат полип.Но когато направих цветната снимка виждам, че в матката полипите си стоят. Док ми казва, че ми е правил кюртаж.Как кюртаж, защо, не мога да проумея.Освен това как за двадесет и няколко дни ще се появят нови и то 3-4, като уж тези, които махна,бяха съвсем малки.Симптомите ги имах от година и половина и за толкова време не пораснаха, а сега за по-малко от месец....Имам чувството,че хистероскопията е била само диагностична, че нищо не е направил, но затова пък ме прави на глупачка.Сега разбирам защо беше пълната упойка- за да не съм наясно с нищо.И този месец беше същото като преди- прокървих по време на ову и след това 7 дена зацапвах- ами как няма, като полипите стоят.Била съм "предразположена", но според мен е невъзможно за толкова малко време.Освен това има явни противоречия.В резултата от рентгенологичното изследване пише умерена хипоплазия, док говори за хиперплазия, в епикризата-също хиперплазия.Пише, че "двете тръби са проследими, проходими, с ограничена подвижност, пропускат задоволително" Док казва, че пропускливостта била 50%. На снимката тръби поне аз не виждам, прилича ми на бой на негри, но нищо не ми говорят тези проценти.Стеснения ли има, какво,
 аз ли съм тъпа или трябва да пише и нещо друго, а не са го написали.Ще търся утре лекар да я види, но е събота и сигурно няма да намеря и ще се побъркам от притеснение. Не проумявам едно- трябваше аз да чета и да се ровя, за да си поставя диагноза. Но как да си направя сама хистероскопия!!!???
    А явно ще трябва да правя нова.Но как вече да се доверя на някого, та нали док е един от най-най!!! И колко време още трябва да загубя?
     Не знам, идва ми много, опитвах се да бъда оптимистка, но нямам сили вече да търся "моя доктор" и "неговия доктор"/за мъжа ми/. На есен сигурно ще правя и хистероскопия, и лапароскопия, но има ли начин да ми се закърпят нервите, не знам.
     И защо някои лекари са започнали да говорят като политици- неясно, със недомлъвки, заобиколки, снизходително-надменно и всъщност не казват нищо. И си личи как не искат да задаваш въпроси и бързат да те отпратят.
      Извинявайте, момичета, че бях многословна, но съм отчаяна. И да успея да забременея, с тези работи в матката ембриончето пак няма да успее да се имплантира.
     Прегръщам ви, всички сте страхотни!Желая ви много щастие и късмет! :bighug: :grouphug2:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: цветна снимка
« Отговор #48 -: Юли 22, 2006, 01:03:53 am »
Лилит, мила,

толкова съжалявам, че се е случило всичко това. Права си, не е редно да ни се налага ние да поставяме диагнозите си, нито пък да не ни бъде отговаряно на въпросите, мен това също ме тормози понякога, но не се отказвам, питам и питам, и нахалствам, това е, ами - търся си правата.
Ти при кой лекар ходиш?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: цветна снимка
« Отговор #49 -: Юли 22, 2006, 08:37:59 am »
Хистероскопията и цветната снимка направих при Попов-Шейново. Очаквах спинална упойка, консултация със алерголог, с интернист,запис от манипулацията- нищо такова.След като се осъзнах след хистероскопията бях дезориентирана и не бях наясно това което чувам и казвам дали е действителност или сън, камо ли да задавам въпроси. До вчера се успокявах, че док знае какво прави.Но след като видях добре снимката на матката - вече не.Аз исках хистероскопия, платих да се махнат гадните полипи както трябва. Снимката ми е същата, като една от снимките за полипи в матката,която дава Black_Rose в една друга тема. И то 28 дни, след като ми е правена оперативна хистероскопия?!?Вчера се мъчех да осъзная какво ми казва докторът след снимката и ми беше трудно, а аз смятам, че съм поне средно интелигентна.Цитирам думите:" Ето тези петънца са това, дето го махнахме, обаче тя лигавицата пак се е разраснала и ти явно си склонна към хиперплазия и да образуваш такива работи" В резултата пише "умерена хипоплазия".И никога на уз не са  установявали хиперплазия,лигавицата е нормалнодебела или по-тънка, отколкото трябва. Още повече вчера беше 9 ден от цикъла.Той просто не е махнал всичко и всъщност не съм наясно изобщо какво ми е правено и защо , ако ми е правен кюретаж, както той казва, ще го имам "това, дето го махнахме". Вчера след снимката ме болеше, ревеше ми се и не можех да се реша да споря с лекар, като осъзнавам колко съм некомпетентна все пак.Сега ще търся лекар в Б-с, който да разгледа снимката и да си каже мнението.Но от това, което виждам, в матката има неща, на които не им е там мястото.Целувки, момичета, и извинявайте, че ви занимавам прекалено с моите истории!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: цветна снимка
« Отговор #50 -: Юли 22, 2006, 13:52:27 pm »
Цитат
В последните дни едно момиче пише в бг-мамата за същата несигурност след цветна снимка. Персенска /не съм сигурна в името/ твърди - непроходими тръби, Стаменов - проходими.
Ситуацията е следната: когато категорично се вижда проходимост на двете тръби и при двете процедури, въпроси и съмнения няма, когато обаче тръбите са нагънати, тънки или непроходими - тогава възникват казуси и следва лапароскопия.

Лали , къде е тази тема. Търсих я, но не намерих. Дай линк, плиййз.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка
« Отговор #51 -: Юли 22, 2006, 20:15:28 pm »
Eто това е друг случай, обратното е - за Гризката става въпрос. После ще потърся и това мнение, което имах предвид.

Това е случаят на Бан.
Мнението, което имах предвид е друго, но не мога да го намеря.
« Последна редакция: Юли 22, 2006, 20:52:13 pm от Lali »
Re: цветна снимка
« Отговор #52 -: Юли 29, 2006, 09:55:29 am »
Здравейте,момичета!
В понеделник ми предстои цветна снимка-тогава е 9-ти ден от цикъла ми.Вчера-6-ти ден имах леки сърбежи и нормалното за мен кафяво течение,с което приключва менструацията ми.Днес вече нямам нито течение,нито сърбежи.Преди време  микробиологично ми поставиха диагноза бактериална вагиноза,която лекувах.Мислите ли,че това ще е проблем за цветната снимка и трябва пак да си правя микробиологично изследване!
Пак ще се консултирам с лекар,но ще ви бъда благодарна да чуя и вашите мнения!
Прегръщам ви и пожелавам успех и много щастие на всички!

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...
*
Re: цветна снимка
« Отговор #53 -: Юли 29, 2006, 12:26:15 pm »
Мисля, че е хубаво, ако не и задължително, да се направи микробиология преди снимката, най-добре 2-3 дни преди последния М. Така и ти ще бъдеш по-спокойна.Но ако правиш снимката в понеделник, май вече е късно.Докторът, който ще ти прави снимката, не иска ли микробиология? Питай, да не са забравили да ти кажат! Ако не искат, сигурно после ще ти изпишат антибиотик.Успех, желая ти всичко да е ОК !!!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: цветна снимка
« Отговор #54 -: Юли 29, 2006, 13:38:24 pm »
Благодаря ти от сърце за отговора,Lilit!
 :bighug: :balk_21:

Любовта на човек към човека-това е може би най-трудното,което ни е дадено,крайността,последното изпитание и доказателство...