0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #840 -: Юни 29, 2020, 10:35:03 am »
Да, Хелиантус.0.2 наистина е мега малко, и аз бих си била по 0.4. Мен първите месеци ми беше доста зле, но не съм се оплаквала, нали съм бременна. При теб, бих го гледала като добър знак, защото досега не си имала пододни симптоми. Във лекарствата , които пишеш, че пиеш имаш метилирана фолиева, нали? Предполагам, че да, но да си питам :) Хайде, ще си бременеем заедно! Кукапетал, а  примерно за средата нещо гинофит или гинофилис изписаха ли ти-профилактично или не? Лято- не го знам желязото, другите ще се включат.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #841 -: Юни 29, 2020, 10:44:15 am »
Мише, благодаря. То и аз не ги знам жлезата. Миналия път пиех ферофолгама и беше гадно, не помня какви са ми били резултатите или дозите, но помня, че го почнах рано и пиех бая хапове до края. Ама и магнезий имах доста и до края пак, та то си беше количество в общата сметка за ден. Сега имам желязо и фолиева във витамините и желязо и фолиева в малтофера и пак въ ви надолу, та това ме тревожи. А не се чувствам зле, била съм и преди с нисък хемоглобин и прием на желязо, но ми се виеше и свят, и едва изкарвах права 5 минути.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #842 -: Юни 29, 2020, 11:10:21 am »
Аз също съм на ампули Тотема (от таблетки ме болеше стомах). В момента хемоглобина ми е 114, док каза че не е толкова зле.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #843 -: Юни 29, 2020, 12:14:00 pm »
114 за предродилоно състояние май не е много зле наистина, то и аз на предните не бях притеснена особено, но знаех, че ще пада още ако не приемам желязо. И пак пада, въпреки него. Представям си ако не пиех нищо... :lol:

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #844 -: Юни 29, 2020, 12:16:54 pm »
Аз и двете бременности бях с около 105-110 хемоглобина. Не съм пила нищо. Сега е над 130 сигурно. Ще се опитам да отида до личния лекар утре, за да взема малко рецепти. На 114 си супер, 105 също е добре, особено ако и небременна ти е нисък.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #845 -: Юни 29, 2020, 12:25:34 pm »
Аз нямам проблем с хемоглобина,започнах със над 130,миналата седмица беше 127.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #846 -: Юни 29, 2020, 13:59:42 pm »
Моя хемоглобин си беше нисичък до края.Като родих съвсем падна и ми даваха Ферофолгама в родилното.Ама важното е,че добутах до края и родих здрава и силна Зори.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #847 -: Юни 29, 2020, 14:07:15 pm »
Мише,  благодаря. Ще водя какво ще направя днес с лекарите , чакам да ми е обади GP- то и да видим, ако не можем да се разберем ще ти пиша.

Иначе не се оплаквам от симптомите, нали това исках, ще мине. Важното е всичко да е наред този път.

Руми, моя хемоглобин беше 114 миналата година без да съм бременна, така че на мен ми звучи супер твоят.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #848 -: Юни 29, 2020, 15:02:45 pm »
По принцип не ми е нисък, само когато имам някакви проблеми пада.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #849 -: Юни 29, 2020, 15:13:44 pm »
Моят хемоглобин е 121, нищо не пия, но ми обърнаха внимание да хапвам червено цвекло, спанак, дроб.
Мале преди малко така ме стегна под гърдите и леко странично, мисля, че ребрата, където се намират, сигурно 5 мин ме държа и ме отпусна като легнах. Направо ми олекна сега. Явно почват болчиците по-осезаемо. Как се справяте с жегата, хич не ми понася.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #850 -: Юни 29, 2020, 18:36:06 pm »
От жегата съм като парцал. Преди обяд успях да изгладя дрехите. Сега остава багажът утре-вдругиден да стегна. По-нататък ще перем количката и столчето за колата. Но там ММ ще действа.





*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #851 -: Юни 29, 2020, 20:19:25 pm »
Миналия път се опитах веднъж да ям дроб и не се получи. Хич не се насилнам с храни, никога не ми е било силна страна да спазвам някакви режими.
При мен жегите засега са поносими, но ако съм се движила повечко вечер вече пуфтя много от тежест и умора. Даже ми се карат, че не се спирам особено. Докато мога ще се движа, че после не се знае - ще на тежи много, ще лежа за задържане, ще ни затворят отново... Все нещо може да ми попречи. Имам енергията и внимавам да не се преуморявам.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #852 -: Юни 29, 2020, 21:06:09 pm »
Румито и Круела, при вас почти не остана, скоро ще си ги гушкате бебчетата!
Лина, лактажин ми изписаха на глобули за 7 дни.
Лято, супер, че се движиш, аз не мога, много ми е горещо.  :(
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #853 -: Юли 01, 2020, 07:51:35 am »
Да, да балансират малко средата. Вие усетихте ли земетресението, тази сутрин? Аз, да . Съудих се и не можах да заспя после. Така или иначе отивам на ендокринолог от рано. Освен ОГТ , вит Б12, магнезий, вит Д какво друго мога да го използвам да ми пусне, защото ми писна да плащам изледвания. ако са ми назначени от лекар, фонда ми ги покрива :) И мен жегата много ме мъчи а малкото иска всеки ден от 6 да излиза в градинката и направо ми се реве. Не знам, другите как издържат-честно. Аз се качвам 2, 3 пъти до тоалетна и в 9 едвааааааааам се прибираме. Сутрин няма деца по градинките и тя съответно не иска да излиза.Митко хвана някакви проекти и е нон стоп зает, та  няма как той да го поеме това изкарване. А сутрин излизам на разходка, следобяд готвя. Мисля готвенето да го преместя сутрин, защото слеодбяд/вечер пече в кухнята и става ад. Почнах със силиконовия чорап , но на жегата не се търпи. Дали тези с компресия 1,2 по-ще се понасят? Руми, стегна ли багажа?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #854 -: Юли 01, 2020, 11:30:47 am »
Лина, пусни TSH. 😊
И аз готвя сутрин, че вкъщи следобед е нетърпимо, почнах да пускам климатика, но не ми е много ок с него, веднага ми запушва носа. На разходка излизаме късно вечер с кучето. Почвам пак йога за бременни вкъщи, че бях поспряла, а ми е много добре от нея. С комарите как се справяте, какво може да ползваме, веднага ме нацелват и съм нахапана. Преди хапеха мъжа ми, но сега мен избират.  :D
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #855 -: Юли 01, 2020, 12:27:12 pm »
Какви са тези силиконовите, Лина?

Аз ползвах стикери за дрехи и гривни прогив комари.

Пийте течности в жегите.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #856 -: Юли 01, 2020, 12:47:38 pm »
А да, вярно Кукапетал. Мерси! Ох, аз освен ходене нииищо не смея да правя, защото, когато бях по-активна нали бях под наблюдение че беше тръгнало да се оплита пак нз кво и не смея нищичко :( а и тогава бях с много контракции. Може пък и сега магнезият да се е натрупал? Коя йога правиш- прати ми лс, моля? Павла едни като дамски чорапки, до баджака с дантела. Два варианта са 70 или 140 дни. Но силиконов чорап в тая жега е безумие направо.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #857 -: Юли 01, 2020, 13:27:32 pm »
Стегнах е силно казано. Събрах за сега всичко за бебето, а моя друг ден. Сутрин и аз имам задължения с баткото, с таткото... Готвя вечер , като гледаме да е нещо по-бързо и салата задължително. Сега с жегите глезените са ми постоянно подути.





Re: Тема на бременните 103
« Отговор #858 -: Юли 01, 2020, 13:39:02 pm »
Лина, пратих ти на лично.
Сега си издухах носа и имаше кръв, Паскалева ми беше казала, че ако почне кървене се спира акарда, но засега само при издухване има.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #859 -: Юли 01, 2020, 14:23:28 pm »
Аз имах течение на кръв от носа, това беше по време на фраксипарина в раните седмици, като минах на Аспирин се появи пак веднъж и намалих леко дозата.Това беше.