0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #80 -: Април 08, 2020, 16:31:47 pm »
Таня от АМ може да се запече също от Лефакса.Да си знаеш, но ако е само на гърда може да изкарат и 7 дни без да акат, Ади е така.

Re: Тема на бременните 103
« Отговор #81 -: Април 08, 2020, 16:43:56 pm »
Страхотни сте, благодаря ви! 🍀🍀🍀
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #82 -: Април 09, 2020, 00:14:35 am »
Това при контракции ли е? И аз мислех за нещо такова... въртеше ми се из главата. Хм и аз ще потърся.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #83 -: Април 09, 2020, 09:10:46 am »
Лина,помага за контракции и за крампи.На мен ми го изписа,ама не го взех,защото нямам нужда.Не мога да кажа впечатления.
С какво си чистихте пералните преди да перете бебешки дрехи?
Другата седмица почвам да пера,имам 4торби с дрехи,които ми дадоха.Отделно и с купеното от нас,няколко дни ще пера.Прах Максима и Тео бебе течен имам,за двайсе пранета общо са,защото са минита.Ок ли са,или да купя друго?На 40градуса и после гладене ок ли е?Сушилня нямам,поради липса на място,на двора простирам,мисля че като ги изгладя не е проблем ,че са били навън.
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #84 -: Април 09, 2020, 09:53:53 am »
Слънчицето, аз лично пускам една празна пералня като слагам заедно с праха малко сода за хляб. След това пускам дрешките и пера с Тео бебе, за сега съм доволна. Аз също не ползвам сушилня. Като изсъхнат гладя и прибирам.
Нас ни мъчат колики, пише Инфлакол, но акаше по един път на ден и му се надувале коремчето, сега минахме на Колийф и като че ли е по-добре.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #85 -: Април 09, 2020, 10:23:45 am »
Слънце, праха за пране ще го избереш по бебето. Просто гледай да не мирише много. Аз ползвам Ариел бебе, защото е еднакъв и то има във всички държави. Така където и да сме, не сменям нищо.
За пералнята- от Лидл бях взела специален препарат. За българската пералня от ДМ взех. С гъбичка всички уплатнения. Също купувам един калгон,  който слагам на нашето пране за дезинфекция.
Ако можеш, простирай вътре. Поне в началото, че много се праши. Знаеш къде живеем, балканът е към вътрешен двор и пак се прашеше много. Иначе лятото съхнат толкова бързо, че все тая за 2ч. Сушилня сега си купихме, че преди нямахме място. Лятото пак си мисля да простирам.
« Последна редакция: Април 09, 2020, 10:25:21 am от Pav-la »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #86 -: Април 09, 2020, 10:52:39 am »
Слънчицето, aз перях със Сано Максима за бебета и такъв омекотител (още го ползвам честно казано, много ми харесва). При положение, че са дадени или купени от магазин, аз бих ги изпрала на 40 градуса и изгладила. Докато е малко бебето, не простирах навън. Само вътре. Тео бебе съм ползвала, скоро беше хубав :)  За пералня- аз периодично чистя уплътненията с гъбичка и мелио, и има един препарат от ДМ или Лили не помня за почистване на перални,има инструкции на него но май на 60 градуса се пускаше празна пералня със препарата.
djuliq922, леле няма ли по-нови неща? Тези инфакол и колийф още с Лори ги ползвах.Ужасни са тези колики-при Лори нищо не помогна. Дано бързо му преминат на бебче. Ти как си?
« Последна редакция: Април 09, 2020, 10:54:28 am от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #87 -: Април 09, 2020, 11:43:00 am »
Аз и Моника и бебетата пера с Тео бебе.С Моника опитах друг прах, но се изприщи и от тогава не сменям праха.Пералнята е дезинфикцирах в началото като започнах бебешките и сега понякога вечер пускам празна програма само с Калогн на 90 градуса.Детските дрехи ги пера на 40 градуса, простирам гладя.Моника я гладих 6 месеца, близначките само първите дрехи им бяха изгладени, толкова от мен :) С Моника простирах всичко на вън и после гладех, сега сме със сушилня, но лятото а и сега вече като е топло слагам всичко на терасата.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #88 -: Април 09, 2020, 11:56:29 am »
Маги,изкефи ме "толкова от мен"😆.
Ще гладя,когато имам физическа възможност,не смятам да пазя детето от всеки бацил
Майка ми ни е стериризирала,ни е гладила,и двамата сме по 1.80 порастнали.
Много е готино да купуваш детски дрешки.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #89 -: Април 09, 2020, 12:38:36 pm »
хах Маги, ами да. То с две наведнъж ееее... всякакъв вид благословия ;)  Аз не знам докога ще гладя- да стигна дотам, че тея дни се подтиснах много. Кажете кой колан за шофиране да взема? https://www.emag.bg/kolan-za-shofirane-po-vreme-na-bremennost-reer-mommyline-88101-new022312/pd/DPY7S5BBM/  Само този намирам и ми се виждат множко?  СЛънчицето- нали ? Какви са мънички-като за кукличка :)
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #90 -: Април 09, 2020, 14:43:47 pm »
Рана, ще проверя дали работи клонът на пощата, който е до нас и ако работи, ще ти пратя един колан от моите.

Аз на Симеон всичко градих зо раждането на Борис. Сега нямам време. Преди мъжът ми гладеше детските дрехи, а аз нашите.

Моята е и стерилизирала,  и градира до много късно. Бельото ни гладеше даже. Аз мразя да е измачкано детето. Затова гладя.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #91 -: Април 09, 2020, 21:16:43 pm »
Не знам дали сгреших,но взех дрешки само 62,56 ми се сториха миниатюрни и ..
Дали да ги сменям?
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #92 -: Април 09, 2020, 21:38:41 pm »
Слънчице, 62 са си доста големи. Дари се роди 3100кг. и 50 см.  и първите две, три седмици беше на 50-ти размер. След това въпреки, че много бързо растеше на дължина до около 2-ри месец беше на 56. Или ги смени, или си ги остави за като са и добре и си вземи 56-ти.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #93 -: Април 09, 2020, 23:57:34 pm »
Аз ивам 3 пижами/ ромпъри 52 см и 3 бодита. Другите са ми 56 и 62см. Стигат си ми. Не ги връщай, но вземи и малки 3-4 комплекта, че отначало ще са й като торба. Борис и Симеон се родиха 52см и малко над 3200кг.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #94 -: Април 10, 2020, 09:17:26 am »
Съгласна съм, вземи няколко броя 52, малко но да имаш за в началото.Иначе са като посадени в огромни дрешки.Моите се родиха 47 и 49 см и макар да бях взела 50 см им бяха огромни :)

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #95 -: Април 10, 2020, 09:41:55 am »
Ами ще взема тогава.
Ще мина по бебешките борси на пазара,то сега няма голям избор от магазини.И за изписване ще взема,но не комплект от амнайсе части,а боди,ританки,нещо горно и една лентичка за главата.
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #96 -: Април 10, 2020, 10:42:52 am »
За изписването и с Моника и сега взехме боди, шапчица и едно цяло с копчета отпред, не знам как се казва.И ги сложихме в едно одеало и това е.Не сме взимали тия неща с по 10 части :)

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #97 -: Април 10, 2020, 15:08:23 pm »
Да споделя и аз опит с гладенето и прането. Ползвах прах на бочко и до към 3 годинки го перях отделно. Гладира съм първото и макс второто пране, но той имаше много дрешки. Пералнята ни е голяма и аз държа да си я пълня, а не да пускам по 5 дрешки вътре и то с тоя размер, затова и дрешки имаше в изобилие. Отделно от това а т подаръци за новороденото също бая дрехи се събраха, та можех и да не пера по цял месец. За гладенето - както казах съм гладила първите 2 пранета. Мнението ми е, че нас някога са ни гладили по много порази простата причина, че сме били с пелени, а не с памперси, а това си е доста нехигиенично и иска дезинфекция задължително. Отделно и перилни те препарати са се свежда и до домашно направен сапун за пране, който не е минавал лабораторни тестове никога и не се знае въобще колко добре е изпирал. Е, вършел е работа преди 30-40 години, но не и с резултатите на днешните препарати. Но Павла е права, изгладени дрехите са много по-приятни за окото.

*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #98 -: Април 10, 2020, 16:27:50 pm »
аз питах майка ми и се оказа, че цялата къща , на смени ме е гладела :) ти да видиш. Мерси, Павле. Ще чакам да кажеш , че се намери и от още едно място там е през жена и се чака да се каже дали не си го иска :)   
*
Re: Тема на бременните 103
« Отговор #99 -: Април 10, 2020, 22:09:26 pm »
Лято, аз все още пера с домашен сапун. Правя си го и после или настърган в пералнята, или си сготвям прах за пране с още няколко съставки. Не ползвам нищо, което съсдържа някаква химична съставка - ни за пране, ни за чистене,... за абсолютно нищо...
Иначе дъщеря ми я гладих и стерилизирах до 2 месеца и половина, но тогава бях за първи път майка и все още луда  :lol: Ако някога ми се случи да родя второ - не повтарям тази грешка...

26.09.2019