0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #980 -: Декември 29, 2019, 14:16:31 pm »
Вистал, благодаря, че се включи за холестерола, всяка информация ми е много полезна.  :bighug:
Върнаха ми 2 снежковци. :) Размразиха 2 и не оцеляха и вторите 2 са шампионите. Добре, че имаме повече.
Хрис, стискам палци, всичко ще бъде наред!
Медрол от днес ли се почваше или от утре, как забравих да питам.  :ask:
« Последна редакция: Декември 29, 2019, 15:06:13 pm от Kukapetal »
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #981 -: Декември 29, 2019, 15:32:29 pm »
Оле Кукапетал- пу пу!!! Спокойно да си ги мътиш! Кога се връщате в България? Лято, имаш план и ще си го действаш. Като тръгне на училище малкия ще балансира- така е при всичките.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #982 -: Декември 29, 2019, 15:37:40 pm »
Благодаря, Лина! Ние сме си в Бг. Хрис е в Турция.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #983 -: Декември 29, 2019, 15:49:58 pm »
Кукапетал, браво, булка. А ти за осиновявания говореше заради възрастта си. Пу-пу. Наистина добре, че този път имахте повече бебоци. Дано са късметлийските. Според мен Медрол-а го започвай заедно с другите лекарства. Щом не са ти казали определен ден, започваш го с другите лекарства. Неговата идея е да подтисне имунната система, така че по-добре по-скоро, отколкото прекалено късно. Трябва да се е задействал преди дните за имплантация.
Ако някой ден докарам до трансфер по план и аз би трябвало да съм с кортикостероиди, но съм чела, че никак не се препоръчват кортикостероиди и бактерии в комбинация. Та ако пиша на ЦАР и ми позволят да направя трансфер, не знам каква ще я измъти моята глава, защото имам четири варианта: липса на имплантация заради имунната система, липса на имплантация заради непреживяващи ембриони, липса на имплантация заради кофти вагинална среда и четвърта опция: един Господ знае защо. От всичко изброено с 4те ми замразени ембриона мога да променя само това с кортикостероидите и това си бях навила на пръста.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #984 -: Декември 29, 2019, 15:58:06 pm »
Извинявай, Кукапетал- превъзбудих се :D Много се развълнувах! Тери, да- това са вариантите, но не знаех, че кортикостероид+бактерии не е ок ( то не че е ок да има човек бактерии, де . Но - да)
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #985 -: Декември 29, 2019, 16:17:46 pm »
Лина, по принцип навсякъде пише, че засилва опасността от бактериални и вирусни инфекции. Някъде четох, че може да даде път на вече съществуващите. А в този сайт си пишат: "Медикаментът се избягва при системна вирусна, бактериална или гъбична инфекция."
https://www.lekar.bg/31877/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BB-%D1%83%D1%80%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD/
А в официалната му листовка пише:
"2. ПРЕДИ ДА ПРИЕМЕТЕ МЕДРОЛ
Не приемайте Медрол:

имате генерализирана (системна) инфекция, която не се лекува с антибиотици или противовирусни средства или ако имате разпространена (системна) гъбична инфекция."

Има състояния, които просто изискват Кортикостероид, като на моята кръщелница с PHAPA синдром, но при нас го дават като: "За всеки случай", реално няма показание да се дава кортикостероид, защото ние не сме болни, не е доказано, че отхвърляме чуждото ДНК. Ама като това е най-лесното, което не си пробвал.
« Последна редакция: Декември 29, 2019, 16:23:41 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #986 -: Декември 29, 2019, 16:43:13 pm »
Ще го прочета, Тери, благодаря. Да бе, да му се невиди - к’во ли не изписват ‘за всеки случай’ без да са се запознали със състоянието на конкретния пациент. Разбира се, когато има заболяване си е необходимост. Аз съм решила ако стигна до +, аспирина+ фраксито+ прогестерон някакъв и фолиевата. Пусна ми моя АГ този тест за нетолерантност към аспирина-( аспирин тест към цибалаб) ще се проверя.Нали заради онова прокървяване ( съвсем в началото) ми го спряха без да се докаже имам ли- нямам ли.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #987 -: Декември 29, 2019, 16:46:24 pm »
Кукапетъл,стискам палци!Аз защото със ЗЕТ успях ли не знам,но съм му фен.Вярвам в замръзените геройчета.Ти сега се глези и мъти.Кога ти казаха да правиш тест?Натърквам ти коремче за късмет🍀🍀🍀.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #988 -: Декември 29, 2019, 17:05:06 pm »
Много благодаря, Слънчицето! Много мило ми стана!
За 8.01 е теста.  :)
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #989 -: Декември 29, 2019, 17:10:26 pm »
Кукапетъл, стискам палци и аз. Дано скоро има хубав резултат.

Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #990 -: Декември 29, 2019, 17:17:38 pm »
Kukapetal стискам палци двете снежинки да се задържат и да си ги мътиш 9 месеца ! Момичета аз 3 дни бях добре и днес се разболях,почвам да се плаша днес повърнах 4-5 пъти,каквото сложа в устата и съм в тоалетната. Ако и утре съм така отивам в спешното. Успех на всички.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #991 -: Декември 29, 2019, 17:52:45 pm »
Кукапетал, успех момиче 🤞 И аз добавям моя тумбак ☺️ Дано да са ти на късмет.
Круела, пробвай с препечена филиика. Мен ме спасяваше в началото. Ако продължава наистина отиди, че може да се обезводниш.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #992 -: Декември 29, 2019, 18:05:34 pm »
Кукапетал, 08.01 не е ли Бабин ден. Много хубав ден да разбереш, че ще ставаш мама. Толкова са хубави първите дни след ЗЕТ трансфер и знаеш, че се грижиш за бебоците си. Пожелавам ти много, много късмет и спокойствие.
Круела, вода с лимон пробвай. На мен покрай пункция ми беше много зле и само това ме караше да си отворя устата за храна. Мисля, че Павла беше посъветвала Слънчицето да си вземе електролити от аптеката, за да живне и да не се отрази на бременността.
Момичета, на 50та страница сме. Нека някоя ни ориса за късмет с нова тема. И всички да се запишете в новата тема, за да ни следите 😘😘😘
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #993 -: Декември 29, 2019, 18:18:59 pm »
Kukapetal, много, много стиснати палци! С теб сме!!!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Тери, нямам нищо против да изкараме с тая тема до края на годината и на 1-ви  Януари нова тема, нов късмет :-) ?
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #994 -: Декември 29, 2019, 18:37:18 pm »
Електролитното прахче помага много,аз бях много зле,2 дни само повръщах и разстройство,не можех и будна да стоя.
Хрис,не съм те забравила и теб.🍀
Пускайте нова тема,аз забременях в моята,Слънцемое в нейната,Кукапетъл престраши се ти че си прясно трансферирана.
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #995 -: Декември 29, 2019, 19:40:33 pm »
Кукапетъл, много, много стискам палци ! Много късмет и скоро да ни зарадвал с две прекрасни тупкащи сърчица!

Павла, знам че е на една ръка разстояние успеха, нещо все ми се изплъзва , но ще го хвана накрая. Знам, че беше в подобна на моята ситуация и твоята история ми е вдъхновение!

През 2020-та всички се изнасяме от тази тема!
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #996 -: Декември 29, 2019, 19:49:32 pm »
Благодаря за стиснатите палци! Дай Боже всички да се зарадваме през 2020!

Пуснах новата тема.
*
Re: Правим опити за бебе - 25 тема
« Отговор #997 -: Декември 29, 2019, 19:53:31 pm »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света