0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните 102
« -: Декември 21, 2019, 11:23:39 am »
Дано тези теми да се пълнят ужасно бързо и да е уютни за всички, които се подготвят за новите попълнения в семейството.

Стара тема:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=53717.msg1182947#new
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #1 -: Декември 21, 2019, 14:43:31 pm »
Хайде дано се напълни с много бременни момичета.

Павла, ще пиша, но искам малко да ми мине време. Случиха се неочаквани от мен неща, независещи от мен. Беше тежко няколко дни. Ще ви пиша, за да знаете какво може да стане и да обръщате внимание!
Майчинството учи на много неща!

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #2 -: Декември 21, 2019, 14:54:13 pm »
Влизам и аз и дано още момичета дойдат!
Аз се сдобих с колан за кола за бременни,едно много мило момиче ми го даде.Супер е тоя колан,тя ми го беше обещала и за това не си купих.
Аз си рахатувам тука,чета книги и гледам филми.Вече усещам и потупвания,макар и леки.
Маги,надявам се да сте добре!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #3 -: Декември 21, 2019, 15:19:56 pm »
И аз се записвам. От днес вече съм в 9тия месец 😁 Избутах я както се казва. Малкия обаче все още не може да си намери място и хич не му пука, че на мама и е некомфортно. Нещо в последната седмица ме обзе апетит за всякакви вредни храни и газирано. Преди си хапвах само манджички, а сега всичко което видя ми се дояжда 😂 Но не прекалявам. Бях сънувала, че даже и пуша. Шантава работа.
Да ви питам какво мислите за този тип раници? https://m.emag.bg/ergonomichna-ranica-za-nosene-na-bebe-kinderkraft-milo-siva-kknmilogry0000/pd/DWKTQZBBM/
« Последна редакция: Декември 21, 2019, 16:20:21 pm от Татяна Павлова »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #4 -: Декември 21, 2019, 17:45:33 pm »
Татяна, преди мнооого време, когато аз бях бременна накрая така ми се прияждаше джънк-фуд и сънувах, че пуша. Но и това минава, де.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #5 -: Декември 21, 2019, 18:28:36 pm »
Татяна, на мен също ми се ядат боклуци.
Не я знам тази марка. Имате ли слинготеки при вас. Така е най-добре, да пробваш с бебето. Преди 4м не можеш да го носиш в раница. Аз днес си поръчах слинг днес. От малкото си го подарих.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #6 -: Декември 21, 2019, 18:32:19 pm »
 Слинготека има в Стара Загора
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #7 -: Декември 21, 2019, 19:55:05 pm »
За новородено е само слинг, Раниците са след определени см и килограми.Тази марка не я знам и според мен не е много ергономична гледайки ширината на платката.

Аз нося малките в еластичен слинг илихибриден слинг Кабу, и двата са изключително удобни и като свикнеш с връзването не ти прави впечатление.Просто много плачат на моменти и няма как да издържа без слинг.Е сега Габи ми е в ръцете, а Ади се дере на шезлонга  :lol:

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #8 -: Декември 21, 2019, 21:12:43 pm »
Маги, пробвай двойно връзване.
 
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #9 -: Декември 23, 2019, 10:33:23 am »
Мина ни предпоследната консултация. Малкия се е обърнал както си трябва, малко му е голяма главичката, мериха ми таза и АГ каза, че ще мине, така че съм за нормално 😁 Вече е 3кг без 20гр, пухчо и половина 😄😍
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #10 -: Декември 23, 2019, 12:02:23 pm »
Танче,супер сте.Ще ти се сбъдне нормалното раждане!
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #11 -: Декември 23, 2019, 14:37:33 pm »
Танче,супер новини браво. И аз искам нормално раждане,пък да видим.
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #12 -: Декември 23, 2019, 14:53:08 pm »
Момченцата са послушни, но когато те искат.  :D
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #13 -: Декември 23, 2019, 16:06:07 pm »
Хах, Павла мъжка майка си, ще помагаш 😉 Нашия май общо взето хич не слуша още от сега, пък не ми се мисли какво ще е като се роди 😄 Проявява си характера и това е, ама да ни е здрав, пък то другото бели кахъри. Нас са ни отгледали, пък ние с едно бебе ли няма да се справим 😁 Обаче вече всичко ми тежи - ходене, стояне, лежане мрън мрън. Днес бяхме на пазар с Гошо, ми чувствам се като парцал. Нито корема ми е огромен, Слънчицето ме видя как съм, но колена и кръст заминаха.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #14 -: Декември 23, 2019, 16:15:23 pm »
Танче, малко остава и ще минат неразположенията, а ти ще гушкаш пухкавелчо. Браво, че се е обърнал.
Ние днес бяхме на консултация. Расте бузанка, вече е 3800кг. За 3 седмици е качила 700гр. и е порастнала с 3см., а главичката с 3.5см. 😁 Само много я мъчат тези колики, но се надявам да не е за дълго.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #15 -: Декември 23, 2019, 16:42:41 pm »
Момичета, здравейте и от мен. Миналата седмица ходих на доктор и жената ми каза, че 60% ще е  момиче. Днес бях на ранния скрининг и доктора каза, че още не можел да каже рани било. Аз съм в 12.2 г.с. Вие какво ще кажете по въпроса 😁
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #16 -: Декември 23, 2019, 16:49:41 pm »
Нелита,момчетата по-рано се виждат,на ФМ ли беше?Зависи от ехографа.Аз при доктора който ми прави инвитрото виждам едно,на ЖК друго,коренно различна апаратура е.Например лекарката на ЖК сигурно в 6ия месец ще ми каже момиче е,аз си знам от край време.
Момичета,първоначалните движения как ги чувствахте и колко пъти?От няколко дни ме потупва само по няколко пъти на ден,като съм легнала най-вече.Като се движа никога не съм я усетила.И то е наистина по няколко пъти само за целия ден.
Мише ,браво на детето,дано не я мъчат коликите,кърмиш ли я ?
Танче,още малко ще устискаш,няма накъде.
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #17 -: Декември 23, 2019, 16:52:57 pm »
Ми то голям харем се заформи тук. Три момченца ще са и една тумба мацки 😄
Нели, на нас ни предположиха на 80% в 13г.с че ще е момче. Взеха че познаха. На следващата вече ще ви кажат със сигурност.
Мише, пу пу да не и уруки. Все така да си расте мишонка 😍
Слънчице, и аз бях така. Нали казват, че като ходим и ги унасяло от вибрациите. Чакай да порасне още и ще видиш какви вълнички ще ти прави по корема и как ще става на цицинки 😀
« Последна редакция: Декември 23, 2019, 17:00:23 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #18 -: Декември 23, 2019, 17:32:21 pm »
На мен с Моника и сега с близначките доц. Димитрова и двата пъти в 12-та г.с. седмица каза момиче, само втората близначка не можа да я види добре, че беше в кофти поза. Много зависи от задапаратното устройство.Аз Димитрова съм я признала, добра е, може да е по-рязка, малко по-специфична като човек, но е добър специалист.А доктора който прави феталната ехокардиография там е страхотен.Няма такъв човек, няма!

Мише, браво на девойката, браво на нея, само така!

Момичета, момчета да ви кажа лесно няма.При нас двете девойки са корено различни, ама толкова са различни, че чак да не повярваш, че са близначки.

*
Re: Тема на бременните 102
« Отговор #19 -: Декември 23, 2019, 18:11:45 pm »
Нормално, Маги. Все пак са отделни хора, нищо, че деляха една утроба.

Около 13-15гс е вече ясно видимо и сигурно.