0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #60 -: Март 10, 2020, 23:00:24 pm »
Аз също бих обърнала внимание на прах, препарати, дори парфюм или дезодорант някакъв. Не е логично да е на специално АМ и пак да се обрива.

Също като Павла знам до края на първата година детето трябва да има до 600-800 мл прием на мляко. Имаше една таблица, дано я намеря утре да я постна.

Слънце мое, привет и на двете ви! Кърмене се спокойно. Нормално е да започват колики. Това за трите часа не го вярвай, в началото в болницата е така, но после се започва едно сукане когато те си искат. Така че мислиш ли, че в гладна давай и.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #61 -: Март 11, 2020, 08:46:53 am »
Най - вероятно ще я заведа и на алерголог (ако някой може да препоръча добър в София?). И преди ми се искаше, но с тези колики са много трудни прегледите.
Иначе не използвам парфюм и дезодорант, бабите като идват също. Пера всичко с нейният перилен препарат. Даже и пижамата ми и моите чаршафи, защото спи при мен. Влагата уж също я следя във всяка стая. Не че това изключва алергия де ☹️
« Последна редакция: Март 11, 2020, 09:05:48 am от Mihaela Viyacheva »
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #62 -: Март 11, 2020, 09:37:32 am »
Михала, възможно е и от праха за пране да се обрива въпреки, че е бебешки. Опитаай.да го смениш с някой без аромати, ако използвате ароматизиран. За обрива е най-добре да се посъветвате с дерматолог. Може пък и козметиката да не й понася.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #63 -: Март 11, 2020, 10:07:29 am »
За алерголог и то за деца препоръчват д-р Мустаков в София.И аз мисля да заведем Моника при него, заради липите, ягодите и т.н. екстри.

Еличка е правва, първо посетете и дерматолог.Моника ми се изприщи от детски прах за пране.Аз пера с Тео бебе, взех друг да пробвам и се изприщи.И сега като голяма, ако взема по-ароматизиран прах веднага се изприщва.Козметиката ни е медицинска задължително и независимо от това Габче стана на червени точки цялата.Сега я мажа с нея два пъти на ден и уж е по-добре.

Защо говоря за късното захранване.Ако детето е предразположено към алергии в ранна възраст организма се справя по-трудно с тях, захранването върви по-бавно и може много да се отложат ваксините, което веднага праща детето в рискова група.Трябва много да се внимава с храните носителли на алергии.Аз с Моника много внимавах като вкарвах определени зеленчуци и плодове.Изприщи ми се на няколко пъти, но баща и има алергии и очаквах да имаме проблеми.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #64 -: Март 11, 2020, 10:29:01 am »
По-опасното при алергия на подобна възраст е, че стават от нетипични неща- хлора във водата, картофи и тн.
Късното захранване е с цел да се успокои организма. Логиката е, че до 1г, така или иначе е добре основната храна за е млякото. Дете, което дава реакция от специално мляко и стерилни шишета, каква реакция може да даде при нови продукти?

Мише, даваш ли пробиотик?
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #65 -: Март 11, 2020, 10:37:28 am »
За захранването аз захраних на 4м, но малката не е имала никакви проблеми. За да се захрани едно дете на първо място трябва да е здраво, без обриви. Според мен първо трябва да решиш проблема с обривите и тогава да се мисли за захранване. Ако започнеш сега няма да знаеш дали ще се появи обрив от някоя храна.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #66 -: Март 11, 2020, 10:51:31 am »
Да, Павла, давах в началото пробиен, а от около месец актив бейби. И не смея да се похваля, но от десетина дни ака сама 😁
Иначе с обривите е много странно. Според гастрото са си от алергията и просто при някои деца изчезват по - бавно. Имаше едни люспички по веждите, които бяха първи и изчезнаха напълно след известно време на новото мляко. А малко след тях се бяха появили едни червени петна с груба кожа, които обаче са само по брадичката и дясната бузка. За щастие по тялото няма.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #67 -: Март 11, 2020, 11:06:41 am »
Мъжът ти има ли брада?

Питам за пробиотиците, защото понякога се пренаселват червата и се засилват коликите.

Да се успокои малко положението с паниката и истерията от вируси и коронависури и я заведи на друг лекар. Тъкмо ще имаш време да проучиш къде.

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #68 -: Март 11, 2020, 11:25:52 am »
Трябва ли да има почивка при приема на пробиотик? Аз и давам откакто се прибрахме от болницата. Обаче с това нередовно акане ме е страх да го спирам.
Най - вероятно ще посетя този алерголог, за когото писа Маги.
А понеже ни казаха да отложим ваксините, но не и с колко. Вие какво мислите, до кога е добре да се изчака? Дали е подходящо като навърши 4м да започна, както бях решила?
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #69 -: Март 11, 2020, 11:30:37 am »
Червени петна с груба кожа по лицето в началото след раждане може да говори и за Атопичен дерматит, но може да е от брадата на тати ако има такава.

За пробиотика мисля, че може да се дава без да се спира.Моите девойки продължават да си акат на 4-5 дни, ама не ги закачам вече, сами акат.

За ваксините, нека да няма нито обрив, нито нищо, да е на 100% добре детето, изчакай така 2 седмици и слагай ваксина.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #70 -: Март 11, 2020, 12:17:15 pm »
На Симеон му става така, като плака, от брадата на мъжа ми. Седи му доста време. Затова питах.
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #71 -: Март 11, 2020, 14:43:00 pm »
Мерси за съвета за ваксините, Маги.
Иначе има брада, да. Но той примерно не я целува по брадичката, а там излиза и не на двете бузки, а на едната, за това си мисля, че не е от брадата, но знам ли 🤔
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #72 -: Март 19, 2020, 11:22:14 am »
Обещах да ви пиша за слингове и за раници.Слинговете са три вида:
1. Тъкан слинг.Той не е еластичен, плътен е, различна дебелина и дължина е.Той е подходящ от раждането докато детето не иска да се носи вече.
2. Еластичен слинг.Той е еластичен и е удобен до към 4 месец на бебето.После провисва от тежестта на детето.Носи се от раждане до 4 месечна възраст някъде.
3. Хибриден слинг Кабу.Той е много лесен за слагане и е удобен от раждането до към 4-5 месечна възрааст на детето.
4. Ринг слинг.От него не съм се интересувала и не мога да изкажа мнение.

От четирите горни съм опитвала първите три.Най-удобен ми е на мен тъкания, а на моя мъж Кабуто, защото се слага лесно. :P

Раничките са различни.Всичките се препоръчват от определени сантиметрии килограми на детето.Има два вида доколкото аз съм чела с мек и с твърд колан.Кой ще ви е удобен зависи само от вас и вашите усещания.

НЕ КУПУВАЙТЕ КИТАЙСКИ ЗАМЕСИТЕЛИ!Чупят им се закопчалките и са опасни!

Пускам линкове на групи.Почти навсякъде в слинготеките има вариант за наемане, като за новородени е безплатно мисля. Парите за наемане са символични, но така ще прецените коя раница ви е удобна.

Ще пусна и линкове към слинготеки за наемане.

https://www.facebook.com/SlingomaniaLibrary/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARBYfczmtvKkaBATfQTTD06vmu1lSxcjysNv0wEUvLkjG1oPIxH6sBa3XtRp5vkioLbFy8NWhZ_0A7M-&hc_ref=ARQDFL2r9NHEVp-pW08aN2bNAc6pwX1m9bZycv-gQ_gk8NHW5zwPzl-osUbUwJL6p5c&fref=nf&hc_location=group

https://www.facebook.com/groups/baby.in.sling/

http://sgusheni.com/produkt-kategoriya/%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

https://slingoteka.com/%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0/%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC/

https://koalababy.bg/carriers-for-rent

Има още много, пишете слингове под наем и ще излязат.

Аз лично поръчах Тула Free to grow, ще я ползваме до към първата година на близначките.Тя е с така наречения твърд колан и е, за мен лично, много стабилна.

Споделяйте тук какво ви е интересно и на какво сте се спрели.По-късно ще се опитам да пусна снимка на мен с Габриела в тъкания слинг, че в последно време сме все така  :?


*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #73 -: Март 19, 2020, 11:50:31 am »
Само да добавя, че слинговите раници са много удобни за бебета около 4м. Тези като Тула и Ергобейби (имам ергобейби) са удобни за по-едри и големи бебета. Пробвах и Симеон в моята Ергобейби и си му става още.
Имам и слингова, но не се сещам каква марка беше. Намерих я в Амазон за 25 паунда (не е китайче). Ужасно удобна беше до 5-6м на Симеон.
Той спеше през деня само в раница/слинг или в количката до към 6м.

Моят съвет е задължително да пробвате раница преди да купите.


Аз жестоко си прецаках врата. Вчера не мога да се мръдна, днес съм по-добре. Хубавото на карантината е, че поне мъжът ми е вкъщи и си разпределяме бебетата :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #74 -: Март 20, 2020, 09:57:42 am »
Ох, дано си по-добре вече.Моника спеше в раница до 6-тия месец или в количка в движение.Сега Габриела много реве и за това я слагам в слинга, но на моменти ми се ще Мерал да я носи, а това няма как да стане в слинг.

Как сте в тази изолация?Аз откачам вече.Голяма как която иска да играе постоянно, две бебета, които реват и си искат своето.Лудница е!

Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #75 -: Март 20, 2020, 20:25:49 pm »
Павла, как си прецака врата?
Маги и аз откачам, много обичам да а излизам и сега съм като болна. Много е неприятно, но се опитвам да не го мисля.
Да ви кажа бебунка вече съвсем осъзнато си ме познава и търси. Като дойде мама или свекърва ми и я гушнат е спокойна само, ако съм около нея и ме вижда. Ако я боли много също само мен ме търси и в друг не може да се успокои, пищи до посиняване. Хем и се радвам, хем съм 24ч. заложник  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #76 -: Март 20, 2020, 21:52:09 pm »
Той си ми е прецакан от 16г. Катастрофирах  тежко. Случва си се периодично. Мисля, че се претоварих просто.

Ох, Маги. Моника поне е голяма.
Симеон пищи и иска само мен откакто се върнах от болницата. Тепърва свиква, че няма да замина.

Мише, големи тарикати стават изведнъж. Опитвай се да я оставяш по малко, че е много трудно като търси само теб.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #77 -: Март 21, 2020, 09:17:29 am »
До шестия месец на Моника бяхме само двете нон стоп.Нямаше как да я гледа друг.На 6 месеца като беше ме извикаха да помагам за един проект и нямаше как свекърва ми започна да я гледа по малко.За да не пищи дребната и да ме търси ги пусках на разходка.Само там тя беше спокойна.И то излизаха за 2 часа, аз работех, прибираха се, аз я хранех, приспивах и като стане излизах с нея, изчаквах баща и да се прибере и пак работех.

*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #78 -: Март 21, 2020, 11:17:51 am »
Със Симеон беше същото. Само на разходка беше спокоен с друг. Майка дойде на гости и той свикна с нея, но като сме заедно. Тя положи много усилия- песни, игри, връзва му се на акъла. Така го спечели.
То ние нямаме избор. Така или иначе сме си само ние. Просто ми се ще да не плачат, ако трябва да направя нещо. То сега отвикна Симеон и от гледачката.
*
Re: Нашите бебета и малки деца
« Отговор #79 -: Март 25, 2020, 12:26:11 pm »
Как сте дами?Аз свиквам с новата раничка.Вчера успях да приспя и двете в нея, проблема е как да ги сваля без да се събудят.Слагам ги в леглото и 5 минути след това са се ококорили :) Бавно и славно откачам, но какво да се прави.