0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

На своя глава, имунологични изследвания?
« -: Декември 02, 2019, 19:30:57 pm »
На 37 год. съм, 4 години опити за бебе, 2 неуспешни ИКСИ-та, реагирам лошо на стимулации, нямам бременност със сегашния партньор, семейна история на ранна менопауза.

Тежък мъжки фактор + моята възраст са проблемите, нямам полипи, уж и тръбите пропускат.

Взимали са ми тъкан за анализ на лигавицата на матката за изследване за друго.

Процедурите ги правя в Германия. От немската клиника отказват да ми назначат имунологични изследвания, твърдят, че няма индикация за проблем.

От друга страна виждам, че в България изследват всичко възможно и ми е несигурно дали не пропускаме нещо. Чудя се дали на своя глава в бг лаборатория да пусна пълен комплект изследвания и да запазя час с лекар за тълкуване или само си вкарвам филми?

Все си мисля, при положение, че нямам никакво време за губене, ако мога поне това да изключа като проблем ...

Или да търся да сменя клиниката. Не знам какво да правя. :(

Моля за мнение и съвет.
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: На своя глава, имунологични изследвания?
« Отговор #1 -: Декември 02, 2019, 20:25:13 pm »
Микаса, аз най-малкото бих си пуснала в България ембриотоксини. И аз имам два трансфера без имплантация. С мъжки фактор сме, но ми пуснаха имунологични и ембриотоксини. Не излезе проблем там и следващия път ще пробваме с кортикостероиди.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: На своя глава, имунологични изследвания?
« Отговор #2 -: Декември 02, 2019, 21:32:25 pm »
Микаса, направи си консултация с лекар в България и тогава пусни изследвания. Не знам какво имаш предвид под имунологимни- НК клетки и тн ли?
Също, ако мога да си позволя да те посъветвам, не си губи времето с Русев и подобни ренесансови лекари.
Аз така направих- след поредица от неуспешни бременности, се изследват в България. Аз отидох при Даскалови. После си намерих лекари и във Франция, с които се разбрахме.  :)
Re: На своя глава, имунологични изследвания?
« Отговор #3 -: Декември 02, 2019, 21:38:56 pm »
Не знам какво имаш предвид под имунологимни- НК клетки и тн ли?

Каквото и да е, всичко.

Нямам никакви имунологични изследвания, нито едно.

На предния трансфер бях с едно момиче, правиха й вливане заради НК-клетки, значи - имала е изследвани, но тя била частноосигурена, това са съвсем друга категория тук.

Мислех за имунологичната лаборатория на Надежда. Не знам за колко време стават резултатите, може ли с едно прибиране да покрия консултация-изследвания-тълкуване?
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.
*
Re: На своя глава, имунологични изследвания?
« Отговор #4 -: Декември 02, 2019, 22:37:59 pm »
За Надежда трябва да си им пациент и лекар да ти предпише изследванията. Тоест да се запишеш при имуноложката, да ти назначи изследвания и тогава. Няма как сама да се изследваш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света