0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #200 -: Август 24, 2019, 17:21:18 pm »
За новородено бебе или еластичен слинг, или от този тип слингове като кабу, май и с ринг става, но не съм сигурна. Раница няма подходяща за новородено.

Тази раница, която аз ще купя е разработена специално за новородени. Направена от от слингов плат и слагането на бебето имитира слинг, но е избегнато връзването, халките и т.н. Може да се ползва до около 2 годишна възраст.
Първата ми раница на Stokke също е от новородено. Дъщеря ми за първи път я сложих в нея когато беше на 2 седмици по простата причина, че преди това бяхме в болница.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #201 -: Август 24, 2019, 19:11:24 pm »
Стоке е кенгуру, а не ергономична раница. Новороденото трябва да е на 'топчица', а не в разкрач и затова няма подходяща раница.
Знам, че и Злати бебеноси и то от доста по-отдавна.
Аз говорих с консултант и от там ми е инфорвацията.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #202 -: Август 24, 2019, 21:10:12 pm »
Стоке е ерго раница. Разликата между кенгуру и ерго е, че при първото краката висят надолу (което не трябва да се случва), а при ерго раница са под формата на буквата М.
Аз лично не бих носила бебе на кълбо. Просто ми е такова усещането. Няколко пъти съм пробвала слинг и нито на мен, нито на бебето му хареса. Това говоря за бебе под 3 месеца. Явно навсякъде стандартите са различни.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #203 -: Август 24, 2019, 21:15:25 pm »
Аз не съм виждала хубава раница за новородено. Четох доста още с Моника, та слинг или Кабуто е моя вариант. Не знам дали ще нося в тандем, но със сигурност ще ги нося една по една. Няма вариант и двете да са спокойни и да не реват, просто няма такъв филм, не вярвам на такъв късмет  :lol: По-нататък като пораснат ще взема или Тула или нещо подобно, но ще опитвам. В Плевен няма много носилки, ще говоря с една мама дето носи със слинг да ми помогне за връзване и поставяне и напред смело!

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #204 -: Август 24, 2019, 22:57:52 pm »
Баш кенгуру си е и с този твърд гръб...
Ти си знаеш. Стандартите за ергономичност са еднакви навсякъде обаче.

Маги, имам една добра позната със слинготека, която е и консултант. Тя е от Плевен, но живее във Варна. Често прави срещи като си ходи до Плевен. Ако искаш ще й пиша или да ти дам координати, за да а питаш ти. Тя дори изпраща носилки за проби и подобни. Може да ти е полезна.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #205 -: Август 25, 2019, 08:45:34 am »
Павла, от огромен плюс ще ми е. Наистина искам някой визуално да ми покаже тоя слинг как се слага. Аз гледах клипчета де, ама друго е да питаш на живо човека.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #206 -: Август 25, 2019, 11:36:20 am »
Ще ѝ пиша и ще я свържа с теб да се разберете кога ще е в Плевен. Дано да ти помогне.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #207 -: Август 25, 2019, 11:55:43 am »
Баш кенгуру си е и с този твърд гръб...
Ти си знаеш. Стандартите за ергономичност са еднакви навсякъде обаче.

Нямам представа какво гледаш, но моята няма твърд гръб. От мек памучен плат е. В Англия е забранена продажбата по магазините на кенгуру раници. Не че не намират китайски сайтове да си ги купят де. Също и обиколниците за креватчета се опитват да ограничат, но още не с пълен успех.
Тук в Испания не съм виждала някой да носи бебе. Може заради температурите.

Редакция
Говорих с няколко майки, които бебеносят от балканската война и разбрах защо новородено не трябва да се носи в ерго раница.
Първото е защото раниците са ушити по кройка и принуждават бебето да се оформя по тях, а трябва раницата/слинга да следва формите на бебето.
Поради отново горната причина, раниците не предгалат съпорт за гръбчето, което слинга предлага заради това, че следва плътно извивките на бебето, а и заради начина на връзване, който бил от изключителна важност при новородени (отново заради съпорта).
И последното, което ми обясниха е, че бебето трябва да е в разкрач, но се слагало “еди как си” (ще ми покажат), защото новородените не можели да правят пълен разкрач.
Та това научих.
« Последна редакция: Август 25, 2019, 12:22:42 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #208 -: Август 25, 2019, 18:55:26 pm »
Маги, аз носех малката на слинг, но ми ставаше много топло :)  Доста беше удобно обаче. Сега като се замислих как се връзва, трябва да пробвам. Не помня от кой месец или седмица,защото нали почти не спях и всичко ми е една мъгла. Доста е полезно и отмарят ръцете. Раница не съм ползвала. Слинга и количката + една люлка на форест  https://www.youtube.com/watch?v=DXsMoTxE710  @Мише, това е люлката.  Яд ме е че всичко е продадено (и то не от мен) пак ще взема такава- спасяваше ме. Пишеше някъде от коя седмица може да се слага, аз бях питала ортопеда. Това ми е във задължителните покупки. Мише, иначе си излезна и тафито. Чакам Конова идната седмица да ми каже за фраксито. Желязото ми е в норма.
Павла, добре че е минало на малчо. Лори също така ми спеше на гърдите ,когато не беше добре, само не знам с корема как сработва тази схема.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #209 -: Август 25, 2019, 23:21:26 pm »
Maги, за бебеносенето ще съдействам, доколкото мога. Нося от ден 7-ми след раждането (бях секцио и 5 дни в болницата не си носих слинг, та затова "чак" тогава започнах). До ден днешен си я нося доста активно (вече в тодлър раница). За жалост, разпродадох почти всичките си раници и слингове, но ще помагам с каквото и както мога. Ти си в групата във Фейсбук, нали? Следи и се опитай да посетиш някоя от срещите на библиотеките в Плевен. Ще ти е от голяма полза. ЛЛЛ май също вече имат опция за консултация и  отдаване на слингове.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #210 -: Август 25, 2019, 23:36:13 pm »
https://www.fairyknot.org/blog/main/%d0%bd%d0%be%d1%81%d0%b5%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%be-%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%bb%d0%ba%d0%be-%d0%b1%d0%b5%d0%b1%d0%b5-0-3-%d0%bc-%d0%b2-%d0%b5/?fbclid=IwAR2m8Sc-GCJz67ulswOKdUzkVEgjUhJvtNTdrxLwNgBFCZdGvpEBVH4u1po

Ето една статия и е със снимки.

Лина, все още нямам проблем да е отгоре ми. Само да е добре, че направи алергия от АБ. Утре, последен ден, имаме около 150 неща за вършене, а аз и имам неотложна пътуване извън града, че и пак т.ябва да водим малкото на лекар, че и изследвания, а за багажа не ми се мисли. Ак забравих, че лечение имах да започвам. То НМХ забравям и от ранния следобед стана на ранна вечер. Въобще е пълна лудницата и се чувствам каталясала и ми се вие свят почти постоянно. 
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #211 -: Август 27, 2019, 16:38:36 pm »
Има ги тея моменти, за съжаление, Павле. Как са изследванията на малкото? Като не може АБ, с какво ще го заменяте? Предполагаме давате аериус или нещо друго противоалергично.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #212 -: Август 29, 2019, 09:20:10 am »
Здравейте милички,как сте днес?
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #213 -: Август 29, 2019, 11:46:46 am »
Здравейте и от мен.Ние с бебчо сме добре,чакам с нетърпение 06,09 за часа за биохимичния скрийнинг.Малко като че ли ми е притеснено,но предполагам е добре.Джули ти как си,гаденето и повръщането минаха ли?
Много мие интересно всичко което обсъждате,малко ми се струва далечно още,но ще почна и аз да навлизам в нещата :)
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #214 -: Август 29, 2019, 12:21:20 pm »
magi mei oще ме мъчи гаденето,все си виках,че вече ще спре,но уви..продължава. От няколко дни прибавих и главоболие, незнам дали е от жегите или от хормоните,но на моменти е доста неприятно
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #215 -: Август 29, 2019, 12:53:44 pm »
Това с главоболието ми е мъка,да не се хваля и тихичко да не дърпам дявола за опашката,нямам почти никакви симптоми все още.Единствено ставам вечер до тоалетна и гадното главоболие,което ме държи по 3 дена.Понеже не пия кафе,четох някъде че го препоръчват при главоболие и реших да пробвам,глътнах вечерта едно и на сутринта бях пушка.Шкембенцето ми почна да нараства и така му се радвам,при всеки удобен момент си го галя  preggo
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #216 -: Август 29, 2019, 12:54:44 pm »
Джули, не си само ти с гаденето. Вече съм в 5ти месец и продължава. И от два дена ме боли глава. Кръвното ми е наред, ама пулса ми малко скача 99-101. И гледам повече да почивам.
Нека да расте, Маги. Аз все още се радвам само на сланинката си 😂 По нататък ще имам бременен корем 🙂
« Последна редакция: Август 29, 2019, 12:56:46 pm от Татяна Павлова »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #217 -: Август 29, 2019, 16:25:13 pm »
Маги Мей и на мен ми беше много притеснено преди БХС ще мине. Чак след резултата се престраших да гледам колички :) и аз вече имам коремче и му се радвам. Не се тормози- всичко ще е наред. Татяна, на теб изчислиха ли ти риска от преекламсия?
Джулка, и аз повръщам всеки ден почти. Ще мине. Имам доста работа от вкъщи- занимавам се с някакви документи и грам не ми се пипа хахх
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #218 -: Август 30, 2019, 09:25:24 am »
Не, Лина, доктора нищо не е казал, но като отида в сряда ще говоря с него за това. Само пулса ми е висок, кръвното ми е чук, следя си го почти всеки ден.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #219 -: Август 30, 2019, 13:48:35 pm »
Хванала ме е лека хрема и се чудя за носа доколкото си спомням може да се използва физиологичен разтвор за промивка,нали?