0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #100 -: Август 14, 2019, 13:08:38 pm »
Браво Яничка. Ами тая тумба май всички ни се гади- може и от жегите да е. Павла- и не казваш. Много хубаво! Как беше пътя?Ние още нищо не сме купували. Нямаме от никого да вземем и ще е доста изваждане, но пък сме хепи.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #101 -: Август 14, 2019, 13:21:32 pm »
То нямаш кой знае колко да купуваш. Не се натрупване с дрехи. В крайна сметка ще имате 10 любими и удобни и тях ще въртите.
Не е голям разход детето, особено на фона парите, които сме давали за стерилитета.
Ние на матрак и столче/кошничка за кола дадохме най-много пари. Едното е сигурност, което е най-важното, а другото комфорт и спокойствие на детето.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #102 -: Август 14, 2019, 13:26:25 pm »
Павла е права, аз няма да купувам дрехи в началото.Имам от три деца преди това дрехи, все ще има какво да облекат.Единственото което искам е да взема едни тензухени пелени.Ще ми трябва второ кошче за кола и втора кошара, но кошарата я уредих, кошче ще намеря.Най-големия ми разход ще е количка, още я мисля.И мисля някакъв слинг или нещо подобно, та даже и два броя ако се наложи, за да можем двамата с мъжът ми да ги носим.А да и помпа за кърма за мен в началото.Но мисля всичко да е втора ръка, защото не ми се дават пари за нещо дето ще ползвам малко време.

Re: Тема на бременните 101
« Отговор #103 -: Август 14, 2019, 17:53:53 pm »
 Бях на преглед, всичко с бебче е наред- 3,6 см сме. Вече прилича на малко човече
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #104 -: Август 14, 2019, 18:57:07 pm »
Момичета, някоя с момченце няма ли да има, да се присъедини към мен :) Само госпожици са се наредили. Павла и тя отива натам пу пу. Аз днес ходих до Стара Загора и доктора ме хвърли в тъча вече. По календар съм в 17+1, на ехограф излиза 15+4, а по измервания отговаря на 16. Предния път си беше с разлика точно една седмица. Направо се изпотих като ми го каза това. Иначе господинчото е вече 16 см и тежи 135 гр и пак беше много активен, и май вече започвам да усещам движенията му под цялата ми сланинка :D
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #105 -: Август 14, 2019, 19:20:33 pm »
Танче това не трябва да те притеснява ако с бебока всичко е наред и аз вървя с около седмица назад. Когато бебето си наддава и сърдечния му ритъм е в норма няма място за притеснение. Все пак някой се раждат 2500 на термин други по 4600
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #106 -: Август 14, 2019, 20:17:28 pm »
Джулс бравос!!!<3 как си с гаденето?
Танче, доктора какво каза по повод разминаването? Ако те са спокойни няма какво да се притесняваш. Дишай спокойно. Дам Павла и Меги, втора употреба ще е количката и при мен. Дюшек е абсолютно необходимо да и вестираш. Лори още се събира.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #107 -: Август 14, 2019, 21:13:28 pm »
На мен определено ми се гади от топлото. Като съм в магазин с климатик и внезапно се оправям. Вчера ходих да купя дюнери и вътре ужас от жега, а аз навън и връщам поръчката преди да съм я взела. А бях вътре не повече от 3 минути.

magi_st и аз задължително ще купя такива пелени. Имам от дъщеря ми около 10, но още ги ползвам за нея. Те са универсален боец и са една от най-добрите ми покупки за първото бебе. Сега ще взема нови за другото.

Татяна, а доктора какво каза за разликата? Аз вървя с повече от седмица напред по предполагаема дата на цикъла и вече ми вписаха данните от скана като официални, тоест все едно вече няма да вървя напред.
Ако доктора няма притеснения, значи всичко е ОК, но на мен поне ми обясниха че е нормално в първи триместър да има отклонения по седмица и малко.

Резултата ми от БХС е 1/3013, а само по възраст е 1/188, но докторката каза че той не се гледа. Така че съм много доволна.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #108 -: Август 14, 2019, 21:13:57 pm »
Ели, Лина, знам че трябва да съм спокойна, ама малко ме оставиха като в необрано лозе както се казва. Доктора остана спокоен и казаха, че разликата може да идва от продължителността на цикъла ми, който е м/у 31 и 33 дни. При моя АГ ще ходя началото на септември и ще го питам ако трябва и той да измери бебето и да видим каква разлика ще даде.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #109 -: Август 14, 2019, 23:01:06 pm »
Във Франция от ултразвуков за датирани на бременността започва да се смята от датата на забременяване.
Таня, не мисля, че е проблем щом и лекарят е спокоен. За момченце. Като нещо сестричето ще излезе братче.  :)
Аз количка се надявам да ползвам на малкото, но и двойна ще се наложи да взимам май , за колата столче/ кошничка100% чисто ново,  защото пластмасите има определен живот от около 3г и после се губи от сигурността.
Аз ще ползвам кошнимката на малкото и ще купя само столчето. Леглото е големият проблем. Исках да изместим малкото в отделна стая, но още не сме се преместили и отначало може да се наложи всички да сме в една стая, за да ни остане стая за гости, в случая- за майка. Първите почти 2 месеца малкото спа пре нас. Може така да процедират и с новото.
Какви са тези тензухени пелени?  Ако са тези, за които си мисля, аз бях взела от Икея и съм изключително доволна от цена- качество.

Браво, Джули. Да расте детето. 
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #110 -: Август 14, 2019, 23:24:56 pm »
Хм одрязал ми се е странно поста. Пиша от телефона и бях в движение. И мен ме интересуват тези пелени. Не съм ползвала такива. Татяна, ‘дет се вика работата на майката е да се притеснява, но щом доктора го е приел нормално бъди спокойна.:*
Лори имаше кокосов матрак или нещо подобно. Много удобна покупка. Не е мръднал, и още се събира в него. Вече сигурно има още по- модерни и удобни матраци. Още не гледам за нищо.
Павла, ами има и такива моменти. Лори е спала добре уж до новороденАта си сестра. Като са по-малки по се адаптират.
 И ние сме две стаи и кухня. Мислим да адаптираме тавана. Ама пари, време -йок. Митко трябва да се наспива.  Редакция:
Нашите тавани са ателиета, и си живеят хора, просто аз така му викам. Най-вероятно аз и бебето ще сме в спалнята , Митко ще лавира м/у дивана във стаята на малката и тавана :)))
« Последна редакция: Август 14, 2019, 23:45:01 pm от Lina88 »
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #111 -: Август 15, 2019, 00:17:25 am »
Аз ползвам тензухени пелени ето на тази фирма:
https://www.adenandanais.com/dahlias-4-pack-classic-swaddle-2079
Никога не ги купивам на редовна цена. Винаги на намаление. И сега дебна.

Вие сте лесни със стаи/жилища. Ами ние живеем в каравана с обща площ 32 квадрата. Това с банята и тоалетната. Цяла година правихме ремонт и точно 2 седмици след като го приключихме, разбрах че съм бременна. А всичко е пригодено само за едно дете. Сега стаята на малката ще трябва да стане офис на таткото, а е с тапети на мечета. А офиса на таткото с неговите си тапети, които сам си избира и където е нашият гардероб, ще трябва да стане стая за двете деца. Там хем тати няма офис, хем нямаме и гардероб.
Но разместването ще стане около година след раждането, така че имам време да се покефя на ремонта.
В началото бебето ще спи при нас с таткото. Моят мъж няма никакъв шанс да го разкарам от леглото ни. Сигурно на вторият ден ще поиска развод  :lol:

26.09.2019
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #112 -: Август 15, 2019, 07:52:17 am »
Ще взема да се кротна значи. Аз за сега само кошара съм харесала. Гледам и колички, но нищо конкретно не съм набелязала, още е рано. Ние ще гледаме бебко при родителите ми, че са в къща и ни е много по добре така. Бяхме при свекървини ми в апартамента, но за тези години там просто дадох фира, а и не съм свикнала да съм в такъв затвор, а и толкова хора в това малко пространство и с тези шумни съседи. Просто не става. Свекито не остана много очарована, но не можем да се съобразяваме с нея. Имаме си и наша къща, обаче ремонта там ще е доста солиден и сега я оставяме на заден план. Ще си преустроим на есен стаята при нашите, а за мъжо не се притеснявам, шофьор е и се прибира събота и неделя само.
« Последна редакция: Август 15, 2019, 07:55:48 am от Татяна Павлова »
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #113 -: Август 15, 2019, 07:59:28 am »
Момичета я кажете малко повече за тези пелени, нали ми е първо дете и изобщо си нямам на идея какво трябва да взимам.Все гледам в нета някакви списъци с необходими неща за новородено,но идея си нямам :D
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #114 -: Август 15, 2019, 09:04:51 am »
Списъците за мен са направени, за да се печелят пари.На първо време ще трябват бодита, поне 6 броя, ромпъри https://www.chochkobochko.com/image/magictoolbox_cache/cc2790f6ef1ca42193aebffad8bbcbc2/1/4/14461/original/2079310465/komplekt-pijami-CB1_0799.jpg
Гащеризончета, който се обличат с бодита с дълъг ръкав.Ръкавички аз лично не ползвах, но всеки си преценва, шапки за бебето първите 1-2 седмици после ги махнах.Трябва ви хубаво одеалце/чувалче за спане, тензухени или памучни пелени, кърпички за бърсане на лиги и повърнато, лигавници, една хубава хавлийка за къпане.
Вземете си хубава козметика за детето Бочко/мочко не става за новородено.Аз Моника я мазах с Веледа изключително съм доволна.Не се изхвърляйте с памперсите от 0+, много бързо ги израстват бебетата.Биберони си вземете и ги бутайте от раждането, че аз имам лош опит катогледала бебе без биберон.Удобно нещо са памперсните пелени, слагаш под бебето докато преобуваш и ако се напишка не ти е намокрило леглото.Не се впускайте в огромни покупки на дрехи, израстват ги изключително бързо, а и половината народ около вас ще се впуснат да купуват и подаряват.
От другите покупки, обемните най-полезно ми е било шезлонга.Хубав шезлонг, препоръчвам Фишър прайс като марка, но има и други хубави маркови.Не е важно да има много екстри, просто да е здрав.Че имахме един на Бертони дето замина за норматив.Легло удобно с хубав матрак.Преценете къде ще преповивате бебто, това е важно за вас и вашия кръст, бебето в началото пишка/ака по 7-8 пъти на ден, това са 7-8 пъти преповиване.Аз ползвах скрина ни, върху него бях сложила мек повивалник.Като попорасна и взе да се върти я оправях на леглото, че скрина е висок и ме беше страх да не се хвърли.
Кошче за кола, количка това също са важни покупки.
Разпределете ги между баби и приятели нужните неща.Ще видите как в един момент ще се заринете с вещи, който не се използват.
В първите месеци бебето няма нужда от играчки еле пък плюшени.В леглото му трябва да е то само.Малко по-нататък се поставят тия въртелжки над тях, целта им е детето да следи определен цвят и движение.Но ви казвам пак, ще ви подарят много от нещата който мислете да копувате, за това се съсредоточете върху големите такива покупки, а дребните оставете на хората около вас.

*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #115 -: Август 15, 2019, 09:55:43 am »
Ако искате списък, мога да ви напиша моя списък и да ви кажа бройки. Също и кои неща са наистина полезни и от кои можете да спестите. Към края на месеца ще е обаче, защото ми е във Франция.
Имам записано всичко до 6ти месец на малкото. Много обичам списъци и подобни неща, а и се подготвят да забравя какво съм правила поне 3-4 години. За щастие не се наложи.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #116 -: Август 15, 2019, 10:06:19 am »
Джули, Танче браво и на вашите растящи бебешонковци. Танче, до колкото знам до две седмици избързване или забавяне не е проблем.
Да знаете, че до края на седмицата в Аико има 20% намаление на всички бебешки стоки. Аз както не бях пазарувала нищо, така за отрицателно време съм почти готова  :D Остана ми само количка и дебели дрешки, че гледам още няма по магазините.
*
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #117 -: Август 15, 2019, 10:12:23 am »
Аз с първата бременност купувах, купувах, купувах и после хвърлях, хвърлях, хвърлях.
Тази смятам да съм скромна, но мога да си го позволя само защото имам сушилня. Та ще взема за началото максимум 6 броя неща за обличане + чорапки. Тоест да мога да сменя бебето 6 пъти в пълен комлект. Нещо връхно за навън, защото ще излиза от ден 0, нищо че при нас като се роди ще е около 15-20 градуса, но сигурно сутрин ще е около 5 до 10.
Не съм ползвала - шапка, ръкавички, лигавници.
Тензухените пелени, които ползвам за подлагане при повиване, кърпа, хавлия, одеало, сенник за количката и каквото още може да се сетите. Едно чувалче за спане. За къпане не ползвам козметика. За мазане само зехтин и то рядко. Кремче за подсичане си правя. Памперси и евентуално една кутия с мляко. Мокри кърпи.
За мен трябва да взема крем за зърна, силиконови предпазители за зърна (не знам как се казват на български), тампони за попиване на кърма, поне още един сутиен за кърмене, нощница за кърмене имам 2 броя, памперс гащи и забравих горе да пиша от на Памперс подложките за преповиване.
Количката и кошчето за кола не ги пиша, защото едното ще го подарят, а другото го имаме от каката. Само като стане на 9 месеца ще вземем голямо столче за кола като на дъщеря ми, което се ползва от 9 месеца до 12 години или височина. То си е голям разход, но има време.
И последно се сетих - чанта за памперси и т.н.
Всичко друго ще купувам само ако се наложи.

И нещо много важно, което трябва да взема в болницата - подарък за каката.
Май се изчерпах  :lol:
« Последна редакция: Август 15, 2019, 10:14:39 am от yanicka »

26.09.2019
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #118 -: Август 15, 2019, 11:43:05 am »
Докато сте на тема пелени за преповиване - моята свекърва ми уши 3 бархетни пеленки, че беше потресена как няма да повивам. Пробвах на такава пеленка да сменям памперс, ами тя за един ден напишка и трите. Пък на мен идеята на свекървата „веднага изпираш на ръка“ хич не ми хареса и си спомних, че в болницата ми слагаха и еднократни чаршафи, те са нещо като големи ежедневни превръзки. Та купувахме такива, докато беше с памперси, даже имах една подложка в чантата на количката и понеже са 60/40 държах една под гърнето, защото става много забавно, когато проходи и реши да стане от гърнето. Но ми беше много удобно и струваха 4 лв за 10 бр в аптеката.
Re: Тема на бременните 101
« Отговор #119 -: Август 15, 2019, 12:25:50 pm »
Сещам се май за тези аз им викам чаршафчета,на базата на памперсите са.Някога когато имах хъски и го гледах вътре в началото му постилях такива докъто се научим къде да ходим до тоалетната и сега се замислям,че ще вършат чудесна работа за постиляне когато сменяме памперсите. Аз утре съм пак при АГ за да пускаме изследванията. Освен кръвна група,резус фактор и урина друго прави ли се ?