0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Дани

ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« -: Август 12, 2005, 20:30:39 pm »
ПРИВЕТ ДАМИ,ДА ВИ ПОПИТАМ-ПРОБЛЕМА МИ Е ЧЕ НЕ МОГА ДА ХОДЯ ПО ГОЛЯМА НУЖДА И КОРЕМА МИ СЕ ПОДУВА УЖАСНО И МНОГО МЕ БОЛИ.ДАЛИ МОГА ДА ПРИЕМАМ  "ДУФАЛАК" ,В УПЪТВАНЕТО ПИШЕ ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЕМА ОТ БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ А АЗ СЪМ В ТРЕТИЯ МЕСЕЦ.АКО НЯКОЯ ОТ ВАС ИМА ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ НЕКА СПОДЕЛИ!   ВСИЧКО НАЙ...... :lol:
*
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #1 -: Август 12, 2005, 20:57:23 pm »
Обади се на лекаря си и го попитай. Знам, че не е хубаво да имаш констипация (запек) докато си бременна, освен това не е добре и силно напрягане. Попитай го какво да пиеш! Добре действа сутрин чаша топло мляко с лъжичка мед в нея и цитрусов плод - най-добре киви. Ядат се храни богати на фибри и пълнозърнести храни. Но за всеки случай се посъветвай с лекаря ти - най-добре ще те насочи.
Попитай и във форума на бременелките forum.bg-mamma.com! Сигурна съм, че ще получиш  от тях много мнения и съвети.
Лека бременност и се пази!
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #2 -: Август 12, 2005, 21:12:12 pm »
За тази цел има едни шоколадчета на Милмекс са, моите приятелки ги скъсаха. Другото е плодове Круши, сини сливи, киви. Само толкова знам, а лекарствата и зеления чай незнам дали може.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #3 -: Август 12, 2005, 21:33:06 pm »
Luna, за тези шоколадчета мненията бяха доста противоречивии при бременност - спомням си едно момиче беше писало в предишна дискусия  ... Иначе за плодовете - особено за сливите и аз съм го чувала - действа и няма откат. При мен лично кивито сутрин грешка няма, а и много обичам  :)
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #4 -: Август 12, 2005, 23:04:26 pm »
От личен опит знам че ако сутрин на гладно изядеш парченце най-обикновен шоколад, грозде или ябълка ще се почустваш добре/облекчена/. Опитай дано ти помогне, дори да не стане поне няма да ти навреди.
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #5 -: Август 13, 2005, 19:08:25 pm »
ne se trevoji moje6 da pie6 dufalak ve4er po edno paket4e ot sirop4eto az pih 3 pati i se 4uvstvam mnogo dobre ve4e saglasuvano e s lekar
*
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #6 -: Август 13, 2005, 22:29:55 pm »
Moята рецепта е сутрин на гладно една праскова. А на обяд често си хапвам зелева салата.  При мен действа безотказно.


*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #7 -: Август 16, 2005, 12:58:07 pm »
При моята бременност и аз имах такъв проблем.Лекарите разрешават да се пие дуфалак от бременни, но аз не исках да рискувам. Енда лъжичка мед сутрин на гладно и по 3-4 кивита на ден вършат страхотна работа:))Успех
Re: ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #8 -: Юли 06, 2006, 14:45:41 pm »
ПРИВЕТ ДАМИ,ДА ВИ ПОПИТАМ-ПРОБЛЕМА МИ Е ЧЕ НЕ МОГА ДА ХОДЯ ПО ГОЛЯМА НУЖДА И КОРЕМА МИ СЕ ПОДУВА УЖАСНО И МНОГО МЕ БОЛИ.ДАЛИ МОГА ДА ПРИЕМАМ  "ДУФАЛАК" ,В УПЪТВАНЕТО ПИШЕ ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЕМА ОТ БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ А АЗ СЪМ В ТРЕТИЯ МЕСЕЦ.АКО НЯКОЯ ОТ ВАС ИМА ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ НЕКА СПОДЕЛИ!   ВСИЧКО НАЙ...... :lol:

Мен, акушерката ми, ме предупреди още в началото на бременността, че при запек се взема само Дуфалак. Изобщо не трябва да допускаш появата на запек. Макар че ти сигурно вече го знаеш :).
Може да е късно вече, но аз да си кажа ;).
*
Re: ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #9 -: Юли 06, 2006, 17:10:24 pm »
Аz съм върл фен на мюслито. Много съм доволна. Освен това "наблягам" на плодовете и много течности.
Имам поzната в 19 г.с., която постоянно яде суШени сливи - тръди, че много и помагат (а тя имаШе "лениви черва" и преди да zабременее).
 
Re: ЗАПЕК И ДУФАЛАК
« Отговор #10 -: Юли 21, 2006, 10:19:33 am »
Здравей мила, аз бях точно със същия проблем като теб, още повече че винаги съм била със запек, а сега от бременността се засили. Моята гинеколожка ми препоръча Дуфалак...както разбрах той действа не само за момента, но и за лечение...и се оказа точно така. И аз бях в края на втория - началото на третия месец като започнах да го пия. При първите две-три пакетчета нямаше никакъв ефект, но след петото вече си ходя всеки ден без да пия нищо. И се чувствам много добре  :lol: Пиех го вечер преди лягане, а сега само сутрин хапвам по един плод на гладно и до обяд вече съм облекчена  :lol: Така че не се притеснявай и не се презареждай с цял сироп...4-5 пакетчета ще ти свършат работа. Успех!