0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, момичета. От доста време ме вълнува този въпрос и не смея да ви попитам... :oops: Рових се из форума,но не можах да намеря отговор на въпроса си, затова се осмелих да пусна нова тема.
А ето и въпроса: Може ли коремна операция от херния като малка, да е причина за незабременяването ми? Операцията ми я правиха, когато бях на 4-5 год.  и при нея са решили, че така и така са ме отворили, що пък да не ми махнат и апендикса..., но това е друга тема. Интересува ме, дали в следствие на операцията, може да се получат някакви сраствания, или други усложнения и затова сега година и половина опити да са безрезултатни...
Не сме си правили все още никакви изследвания. Нито той, нито аз, но натам сме се насочили, няма какво да се заблуждаваме вече, че всичко ни е наред и просто не улучваме момента...
Извинявам се за дългия пост!
Ще съм благодарна на всеки компетентен отговор.
Don't worry, be hippy
Re: Операция от херния и проблемно забременяване?
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2008, 13:07:18 pm »
Една от причините за образуване на сраствания са именно операциите и още повече коремните, за разлика от лапароскопските , които са доста по-щадящи. Можеш да си провериш най-напред проходимостта на тръбите с цветна снимка, а другия вариант е диагностична лапароскопия при добър специалист, с която могат да се видят и установят как са яйчниците, тръбите и да се оправят ако им има нещо. Също можеш да си пуснеш изследвания на половите хормоните от 3-5 ден на цикала ти, за да се види и там дали нещата са в ред. Хормоните на щитовидната жлеза също са много важни да са в норми и т.н.... Най-добре е да се обърнеш към специалист по стерилитета, за да ти направи схема кога кое да изследваш и да ти коментира резултатите.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Операция от херния и проблемно забременяване?
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2008, 16:50:18 pm »
Първо подкрепям написаното от Марина... - всичко по реда си - намери специалист, цветна снимка и т.н. Но искам да споделя, че познавам жена, която също като теб когато е била малка е претърпяла операция от херния и има дете. Така че важното е при вас да се намери точната причина. Успех!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Операция от херния и проблемно забременяване?
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2008, 17:05:17 pm »
Благодаря Марина и Огняна за отговорите. Огняна, определено ме успокои до някъде с примера за твоята позната - все пак самата операция не води задължително до сраствания и запушвания (надявам се) Но ми е ясно, че хората са различни, както и операциите, лекарите, човешкия организъм..., така че всичко е възможно...
А всичко ще си мине по реда, който благодарение на форума, горе-долу ми е ясен - изследвания и процедури няма да ни се разминат... Време е да се действа.
Благодаря!
Don't worry, be hippy