0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    myhito

При първият опит за ин-витро ми поставиха диагноза твърда обвивка на яйцеклетките.Наложи се оплождане чрез IGSI за жалост неуспешно.Но доктора така и не ми обясни какво е това ,заболяване или нещо друго?Моля някои ако знае да ми обясни по-подробно.Кога е трябвало да се открие това нешто, по време на самата манипулация или преди това?
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #1 -: Юли 10, 2006, 12:22:31 pm »
Имунологични  изследвания правила ли си? специално спиред мен те касаят овариалните антитела, те са свързани със зона Пелуцида на яйцеклетката. Не е добре, че не са ти обърнали внимание, двържи се с д-р Конова във Плевен преди да направиш следващия си опит. Успех ти желая!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #2 -: Юли 11, 2006, 12:38:23 pm »
Лекарите тук, ка3ват, 4е при АРТ обвивката на яйцеклетката е по твьрда. Поради тая при4ина препорь4ват Хат4инг, ла3ерно перфориране на яцеклетката или по то4но на обвивката( 3она Пелуцида). А3 и3пол3вам тая услуга при последните няколко опита. Ако не помогне не вреди, а и не да ме е яд после, 4е не сьм направила вси4ко.
Говори с твоя лекар и успех :)
« Последна редакция: Юли 11, 2006, 12:43:11 pm от perla »
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #3 -: Юли 11, 2006, 21:50:15 pm »
Здравей,госте и при мен се получи при първото ми ин витро,но за съжаление и аз все още не съм разбрала лекува ли се и от какво се получава,но при следващият ми опит ще бъде направо ISCI.От къде си при кой доктор ходиш?Успех
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #4 -: Юли 11, 2006, 22:08:39 pm »
Направи си тест за антиовариалниантитела. Понякога те са причината.
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #5 -: Юли 12, 2006, 12:36:13 pm »
Колко струва това изследване, къде се прави и има ли значение кой ден от цикъла? :balk_173:
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #6 -: Юли 12, 2006, 12:51:21 pm »
Габи, най-добре в Плевен, при доц. Конова след предварително уговорен час по тел. Няма значение деня от МЦ. Цената мисля, че беше 15 лв.
Координати:

Доц. д-р Емилияна Конова,
ул. Кл. Охридски 1, 5800 Плевен
Тел: 064/886 790

Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #7 -: Юли 12, 2006, 13:35:01 pm »
Хиляди благодарности!
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #8 -: Юли 12, 2006, 14:21:48 pm »
Не съм сигурна дали Доц.Конова правят. Миналата година правеха само антиспермални. Бодимед правят това изследване, също и Генов, но незнам при него колко са достоверни, а и цената е тройна.
*
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #9 -: Юли 12, 2006, 15:22:38 pm »
Доц.Конова, също прави антиовариални антитела  :)

Координати:

бул. Ген. Владимир Вазов 91
Център за репродуктивно здраве
Медико-диагностична лаборатория по имунология
ІІ Клинична база, УМБАЛ – Плевен

Доц. д-р Емилияна Конова, д .

тел. 064/ 886 790, 064/ 886 795, 0888/ 452 556
email : eikonova @ abv.bg
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #10 -: Юли 18, 2006, 18:39:12 pm »
Момичета благодаря ви много за подкрепата.Благодаря и за координатити.Ще  си направя тези изследвания и дано всичко се оправи.
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #11 -: Юли 19, 2006, 19:35:11 pm »
Аз съм срещала някъде , че ембрионите получени от АРТ имат по-твърда обвивка . И на мен са ми правили хатчинг, поради тая причина, с цел да се улесни ембриона при излюпването.Прави се непосредствено преди трансфера , използва се лазер. Това е , което зная.Попитай лекаря си .Успех!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Твърда обвивка на яйцеклетките-Що е то?
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 11:26:33 am »
При мен дебела зона пелуцида се беше получила в следствие на ендометриозата. Последва 6-месечно лечение.