0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #460 -: Май 12, 2019, 15:01:36 pm »
Здравейте на всички. Не се задържам много по форумите,но реших да се допитам до вас (надявам се пиша на правишното място,защото не съм много по тези неща и не знам къде,какво и как)  :D бях на преглед и лекаря ми каза,че виждал някакво жълто тяло(мисля че така го каза), но не било още сигурно какво точно е. Аз не съм споменавала че сме правили опити за забременяване този месец. 4-5 дни преди датата ми за цикъл имах мноого леко кафеникаво зацапване и не мога да си обесня какво се случва. Купих си ранен тест на неизвестна за мен марка Belive и показа че е отрицателен и беше много бледа чертичката. Имате ли представа какво е това зацапване ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #461 -: Май 12, 2019, 15:25:57 pm »
Nik, направи кръвен тест. Може да е рано за уринарен. Зацапването може да е по няколко причини, като най-честите са: имплантационно зацапване (ембрионът се имплантира) или нисък Протесртон. Жълто тяло по принцип има всеки нормален цикъл след овулация и изчезва с цикъла. То изхранва ембрионите в началото при бременност. Според мен ще се окажеш бременна, проследи. А ако тестовата ти чертичка е бледа, направо си си бременна според мен. Пусни кръвен, за да си сигурна.
Коприна, IgA е завишен. Има в момента действаща хламидия, която все още не в хронифицирала (IgG). Задължително се изследвай и ти. И се лекувайте. Много коварна болест е, защото поразява репродуктивната система и на мъжа и на жената. Не се стряскай, лекува се. Но ако я имаш и ти, е добре да провериш проходимост на тръбите. Предполагам не чакаш астроложката, но ме разсмя.

WideD, ти в процедура ли си или ще таймирате за секс вкъщи?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #462 -: Май 12, 2019, 15:46:02 pm »
Андроложката чакам, боже, боже 😂😂😂 Това наистина ми дойде малко вповече...със съпруга ми сме заедно от шест години и не сме имали кръшкания, в това съм сигурна...а сега изведнъж действаща хламидия, а уж и аз съм чела, чела, пък знам, че се предава само по полов път...не разбирам 😡🤔
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #463 -: Май 12, 2019, 15:59:39 pm »
teri_90 Благодаря за положителния отговор. За кръвен тест ми трябва време рано сутрин, а аз излизам с мъжа ми за работа и не искам да го филмирам и него. Ще изчакам цикъла пък да видим . Нямам симптоми, гърдите вече не знам болят ли ме или не  :D
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #464 -: Май 12, 2019, 16:00:44 pm »
Не го мисли. Сигурна съм, че няма кръшкания. Случва се. Аз имах Уреаплазма, а мъжът ми не. Хламидията е много безсимптомна. Вероятно си я влачи от години. Тялото не се е преборило  с нея и не е хронифицирала. Останала е активна. IgM показва много прясна инфекция, неговото е отрицателно.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #465 -: Май 12, 2019, 16:06:41 pm »
teri_90, благодаря ти, миличка, искрено. В началото това беше първата ми мисъл, имаме бивша разхайтена съпруга и предположих, че може да е провлачил нещо, което сега се е активизирало, дори не знам какво би го активирало това чудо! Има много материали, но в тях няма много отговори...обаче мозъка работи, така че...абе, предотврати едно убийство 😊😊😊
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #466 -: Май 12, 2019, 18:28:44 pm »
Коприна, Ники, не съм компетентна да ви дам съвет,но стискам палци да се нареждат към по-добро нещата.
Тери, таймирахме този път. Лх миналия месец беше ниско, този е ок. Фуликулите няколко месеца, на 9-10 ден са почти готови( което е май по-рано от това, което съм си мислила преди), естрадиола е ок.
Много бях зле миналия път след инвитрото и сега май подсъзнателно отлагам, но и този месец ако не стане, започваме инвитро.


Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #467 -: Май 12, 2019, 18:39:54 pm »
WideD, развирам те напълно. И аз отлагам умишлено. Шубето ме гони сериозно. Ембрионите си чакат да ги прибера, но отлагам. Първо реших до юни, после до юли, сега не съм сигурна докога.  Почивай си, докато се почувстваш готова. Ще го усетиш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #468 -: Май 12, 2019, 18:58:57 pm »
Тери, надявам се да успеете съвсем скоро. При мен мина време докато ми се успокоят болките в гърдите и някакви странни хранителни леки алергии, които правех в този период. Сега, до датата на цикъл пия Дуфастон. Взех си и витамин Е на солгар. Странното е, че на опаковката пише на български да се пие полувин капсула (трябва да я режа!) на ден. А на английски пише по капсула на ден. От аптеката ми обясниха, че американските и европейските стандарти са различни и бих могла да пия по 1 капсула на 2 дни. Дозата в капсула вит. Е е 200IU. Сега тепърва ще чета препоръчителни те дози и детайли за действието.
Взех си витамин Б12 и фолиева мета.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 19:06:09 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #469 -: Май 12, 2019, 19:11:46 pm »
WideD, аз пия комбинирани таблетки с Омега 3 рибено масло + Витамин Е. На добра цена са също. Може да ги провериш.
Иначе и мен ме тресат хормони от ЗЕТ-а. А уж бях на по един Кринон на ден. Ти генетични имаш ли пускани, защото може да ти трябват метилирани форми?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #470 -: Май 12, 2019, 19:31:47 pm »
Имам хомозиготмо носителство на гените, заради които съм с намалено усвояване на фолиева к-на и б12. Взех си мета фк и б12 като метилкобаламин.
Но имам и един ген, заради който  ще трябва да се консултирам с имунолог, защото  може би има риск.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #471 -: Май 12, 2019, 19:44:48 pm »
Ако дойдеш на ДРЗ, ще има имунолог :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #472 -: Май 12, 2019, 22:33:53 pm »
О, ако стигна до ДРЗ, ще си взема каквото имам като изследвания.
Относно добавките, не съм виждала комбинирано вит. Е и омега 3. Имам купено всичко, само да не ги объркам..
Омегата и фолиевата доколкото чета, може да се пият постоянно. Вит. Е преди и особено след овулация. Вит. А- само преди овулация.
Обаче четох, че аспирин протект и изобщо разреждащите кръвта медикаменти не се пият заедно с вит. Е.
Чудя се ако на моя глава пия през ден аспирин протект и на следващия ден, през ден- вит. Е 200 UI... дали ще е ок.
Трябва да видя и как да пия вит. Б12 - на английски пише по 1 на ден, на бг етикета- разтваря се едно хапче в 300мл вода и се пие по 15мл на ден..
Много се притеснявам да не прекаля.
Отделно си взех магнезий+Б6 и Уримил заради проблема с гърба, но няма да ги пия засега вече.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 22:37:49 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #473 -: Май 13, 2019, 11:22:44 am »
WideD, вит Е не се ли спираше след овулация?

редакция: Аз днес наобяд съм на преглед. Мисля си, че сме пропуснали О. Иначе и аз пия фолиева засега само
« Последна редакция: Май 13, 2019, 11:50:46 am от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #474 -: Май 13, 2019, 11:28:48 am »
Вие ме вкарахте в чудене..аз си го дъня целогодишно. Защо не се взима с аспирин?
Имам листовки да чета. Сумаризирайте ми 😁
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #475 -: Май 13, 2019, 11:57:52 am »
Тери, интеракцията м/у вит Е и аспирин улеснява кървенето. https://www.drugs.com/drug-interactions/aspirin-low-strength-with-vitamin-e-243-3197-2306-0.html

редакция: пише да се консултираш с лекаря си, ако приемаш двете добавки.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #476 -: Май 13, 2019, 12:21:15 pm »
От това, което четох- вит, А до овулация.  Вит, Е - целия цикъл, хубаво особено след Овулация.

В комбинация с разреждащи кръвта медикаменти, може да се наруши нормалното съсирване на кръвта. В зачатие тук има една кратка тема за витамин Е. Там има инфо. Ето линк:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=13176.0

Кремони е пуснала по-изчерпателен текст. Някъде по средата е.
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #477 -: Май 13, 2019, 13:12:18 pm »
Благодаря, ще чета момичета като остане време. Започвам от днес по 6 учебни часа теория след работа.
Иначе, Wide, аз си пия Вит Б12, фолиева, витамин Е с омега 3 и витамин д3 от една година и никой не ми е казал да спирам нищо или пък, че прекалявам (освен Русев за фолат, но и той не отрича дълготрайното ползване, отрича ползване на неметилирана форма, която има в добавките, от хора с мутации). От изброените само омега 3 с витамин Е съм си самоназначила, но съм питала ендокринолога. Да не казвам за ежедневните Л-ТИРОКСИН, Бромокриптин и Селен и това, когато не съм в подготовка за трансфер.
Булки, не правите ли опити? Маги спря да пише и се разотидохте 😁 или много се трудите за бебета и не остава време за форуми.
Сега чакам Павла да замества Маги и да вкарва ред в обърканите ни глави. Днес казах на Мишо:"Даже Павла така мисли" и той:"да, тя ти е на теб последна инстанция" 😀
« Последна редакция: Май 13, 2019, 13:14:26 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #478 -: Май 13, 2019, 13:57:44 pm »
Да, голямо затишие настана :-)
Аз сутрин почвам с еутирокс, 10,30 и 22,30 Дуфастон. И помежду пия добавките. Пия и Флавон добавки, които са доста концентрирани и тези дни ще разредя приема.
Тери, бромокриптина и селена за какво ги пиеш?
Вит. Д по колко пиеш?
Аз бях на 10 капки х 1 седмично, сега ми каза лекарката х 2 седмично по 10 капки.

Супер за курсовете, мен отдавна ме карат вкъщи да почна шоф. курсове, но сега си харесах едни за ux/ui дизайн. Ще си подавам тези дни документите, че има някакъв подбор. Голямо учене ще падне ако ме одобрят :-D
А шофьорските после ще ги мисля живот и здраве.
« Последна редакция: Май 13, 2019, 13:59:50 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 22
« Отговор #479 -: Май 13, 2019, 14:12:14 pm »
Вит а не е хубаво, но не помня дали при бременност или и при опити.
Вит е има в много от комбинираните витамини.

Тери, то при теб е трудно да те убеди човек в нещо, щом ти се решила друго. Тази фалшива и този имунитет..
Учи, то теорията е лесна,  а за карането трябва стаж. Аз имам 15 години и мноооого хиляди километри. Около 20- 30 хил годишно последните 7 години и едва от няколко години съм спокойна.

Ние имаме карт бланш за сестриче, но сега се прибираме, че 100 дена път с камили ни е пътят. От снощи в 2ч сме тръгнали. Утре ще разказвам.