0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #280 -: Януари 11, 2019, 12:01:43 pm »
Овесът е богат на цинк.

Тук е задължитена МБ на еякулат. Валидна е 6 месеца. Друго не ни изискваха задължително. Изследванията са еднакви и за инвитро, и за инсеминация.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #281 -: Януари 11, 2019, 12:42:02 pm »
Здравейте, момичета. Отдавна не съм писала, но пък често ви чета. Аз бях 3 месеца на противозачатъчни след стимулация за инсе и последвал ЛУФ синдром. Това и всъщност прекрати ходенията ми до Плевен и реших да се насоча на друго място. Направих консултация с доц. Русев, който ми назначи 100 изследвания, включително витамини, антифосфолипиди, АМХ и НК клетки. От всичко само НК клетките са ми леко завишени, заради което правих вливане на итралипид. Отделно пуснах и кариотип за двамата - нормален.

След консултация с гинеколога, той каза, че имам водеш фоликул и да пробваме този месец нормално, а ако не стане, да пуснем пак спермограма, този път с ДНК фрагментация. Да уточня, че предната в Плевен беше с 10% нормална морфология (първата с 4%), което пък доста усъмни доктора.

Така, ние правихме опити, обаче аз никакви признаци на бременност. Предните пъти имах много чувствителни гърди, обострено обоняние, сега - нищо. Затова изпратих мъжа ми на тази спермограма, че да не губим време после. Днес я взимам, тя е ужас :( Само 3% нормална морфология и диагноза астенотератозооспермия. Аз м/увременно вчера си направих тест, защото ми закъснява, а и се появи лека болка в гърдите. Положителен е. Днес пуснах и бета ЧХГ за по-сигурно, на трети ден от закъснението е 887. Ще повторя пак в понеделник, ако все още не ми е дошъл цикълът.

Сега умирам от страх, че пак ще е мисед :( В случая може би това е проблемът за моите 2 мисед и 1 биохимична, а не толкова НК клетките..
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 13:02:58 pm от serenity »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #282 -: Януари 11, 2019, 13:41:51 pm »
Serenity, не се нагласяй така. Ако питаш мен си е дори едно чудо, че си забременявала с астенотератозооспермия. При мен не се случва. Може да ти е писано този път всичко да е наред. Права си, че има риск, но има и едни 3% сперматозоиди с добра морфология. Ами ако един от тях е успял да оплоди яйцеклетката. Бъди спокойна сега. 887 си е един много добър резултат за ЧХГ, другата седмица може направо на лекар да идеш да си видите точката. Радвай се сега и вярвай, че проблемът е бил в НК клетките.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #283 -: Януари 11, 2019, 13:44:36 pm »
Serenity, пожелавам ти и стискам палци всичко да е наред този път и да имаш една нормално развиваща се бременност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #284 -: Януари 11, 2019, 14:02:55 pm »
Благодаря ви, момичета! Просто след третия път с изгубена бременност, вече ми е много трудно да вярвам. Да не казвам, че като видях двете черти даже не посмях да се зарадвам. Сега само се чудя как да се зарина с работа, за да не мисля за това, което ми се случи предните пъти. А знам, че трябва да съм позитивна, но само вие знаете колко е трудно това.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #285 -: Януари 11, 2019, 16:08:10 pm »
Днес прочетох една история (може би художествена измислица), в която много ще се припознаят.

"Една психоложка се разхождала из зала, пълна със студенти, в час по управление на стреса - предмет, който преподавала. В един момент спряла на място и вдигнала високо в ръка чаша, пълна с вода. Всички младежи зачакали тя да ги попита наполовина пълна ли е чашата, или наполовина празна. Вместо това жената се усмихнала и казала: "Колко тежка е тази чаша с вода?".

Отговорите варирали - от 100 до 200 грама.

Тя отговорила: "Абсолютната тежест на чашата всъщност няма значение. Тя зависи от това колко дълго държим чашата в ръка. Ако държа чашата в продължение на минута, това няма да е проблем. Ако я задържа вдигната за час, ще ме заболи рамото. Ако я държа така цял един ден, ръката ми ще се парализира. Във всеки от тези случаи тежестта на чашата е еднаква, но колкото по-дълго държа тази тежест, толкова по-тежка за мен ще става чашата", казала тя."
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #286 -: Януари 11, 2019, 16:46:08 pm »
Серенити, знам че е трудно, но помисли - щом е станало въпреки тези резултати, явно е трябвало да се случи чудото и този път ще е до финал, силно вярвам, че е така. Ти си направила всичко по силите си, останалото е Божа работа, вярвай и се успокоявай доколкото можеш...

Може ли да споделиш Русев какви изследвания ти назначи, защото и аз обмислям да направя една консултация с него - пускала съм всички АФА и основен панел НК-клетки и витамини...

Тери, историята е много поучителна... осоено когато я прочетеш и се опиташ да се погледнеш отстрани...
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #287 -: Януари 11, 2019, 17:10:45 pm »
Серенити, знам че е трудно, но помисли - щом е станало въпреки тези резултати, явно е трябвало да се случи чудото и този път ще е до финал, силно вярвам, че е така. Ти си направила всичко по силите си, останалото е Божа работа, вярвай и се успокоявай доколкото можеш...

Може ли да споделиш Русев какви изследвания ти назначи, защото и аз обмислям да направя една консултация с него - пускала съм всички АФА и основен панел НК-клетки и витамини...

Тери, историята е много поучителна... осоено когато я прочетеш и се опиташ да се погледнеш отстрани...

Slance_i_luna Дано е различно този път, ама вярата ми я няма почти..

Иначе Русев ми назначи:
- Антифосфолипидни тела: Скрининг АФАТ, Анти-кардиолипин IgG/IgA/IgM, Aнти-β2GPI - IgG/IgA/IgM, Анти-протромбин IgG, Анти –анексин V IgG
- TSH
- AMH
- Vitamin B, Folate, Vitamin D
- NK, % CD16 -NK от всички NK, NK клетъчна активност, NKa в присъствие на IVIg, NKa в присъствие на Intralipid, Тромбоцитно - левкоцитни агрегати (небременни)

В крайна сметка се оказа, че в Плевен въобще не са ми изследвали правилните НК клетки. Отделно ме караха да пия Инофолик комби, предвид че имам MTFHR мутация,  като твърдяха, че е метилфолиева киселина, а то не е.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #288 -: Януари 11, 2019, 17:27:25 pm »
Serenity, всяка бременност е различна от друга, защото всеки път различна яйцеклетка е  оплодена и различен сперматозоид опложда. Има голяма вероятност миседите да са заради лоша морфология наистина, но това изобщо не означава, че и сега ще е същото, защото зависи от сперматозоида. И знам, че са 3% морфология, но това не означава 3% шанс за добра бременност, защото на теория по-хубавите сперматозоиди са бързоподвижните.
Няма начин да не си панирана сега. Затова ви пратих тази история, защото чашата става все по-тежка, дори да се преживяват същите неща като преди.
Една моя приятелка имаше един мисед, на втората бременност се опита да не мисли, че е бременна до 7 месец. Не говореше за бебето, не плануваше нищо, не разглеждаше колички от страх.
И да си позволиш да се вълнуваш, и да не си позволиш, според мен при загуба би боляло еднакво силно (дано не ти се случва никога повече). Позволи си да си щастлива, всяка бременност е нова надежда. Не знаеш кога ще е твоя път, все пак някога ще стане, може това да е сега.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #289 -: Януари 11, 2019, 17:59:48 pm »
Serenity, всяка бременност е различна от друга, защото всеки път различна яйцеклетка е  оплодена и различен сперматозоид опложда. Има голяма вероятност миседите да са заради лоша морфология наистина, но това изобщо не означава, че и сега ще е същото, защото зависи от сперматозоида. И знам, че са 3% морфология, но това не означава 3% шанс за добра бременност, защото на теория по-хубавите сперматозоиди са бързоподвижните.
Няма начин да не си панирана сега. Затова ви пратих тази история, защото чашата става все по-тежка, дори да се преживяват същите неща като преди.
Една моя приятелка имаше един мисед, на втората бременност се опита да не мисли, че е бременна до 7 месец. Не говореше за бебето, не плануваше нищо, не разглеждаше колички от страх.
И да си позволиш да се вълнуваш, и да не си позволиш, според мен при загуба би боляло еднакво силно (дано не ти се случва никога повече). Позволи си да си щастлива, всяка бременност е нова надежда. Не знаеш кога ще е твоя път, все пак някога ще стане, може това да е сега.

teri_90 Благодаря ти за окуражителните думи. На всички ни тежат чашите вече.. Дано тази година олекнат!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #290 -: Януари 11, 2019, 20:44:43 pm »
Serenity,моя прителка забременя след лечение на хламидия и лапароскопия,на 3ти ден закъснение имаше ЧХГ,100 и нещо.Радвай се на чудото си,успех !
Тери,историята през моята призма е много тъжна.Моята ръка е пред парализа,ама ще устискам още.Майка ми ме навива да се срещна с психолог,нейна приятелка и колежка,обмислям го .Тя ми каза,че едно е как изглеждам,друго как се чувствам,майка ми ми е много ,много близка,споделям й всичко,явно усеща нещо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #291 -: Януари 11, 2019, 21:28:21 pm »
Иди, Слънчице. и аз го обмислях, но отказах да ида. И просто се разпаднах накрая.
Аз не мога вече с моя карък. Мноого леко си ударих главата в гардероба и си скъсах една изпъкнала бенка в косата. Направо падна и тече бая кръв. Сега мисля, че е добре в понеделник да ида на дерматолог. Определено съм притеснена. Ще се радвам да споделят други от вас, ако ви се е случвало, че само за това ми липсваше сега да се притеснявам :(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #292 -: Януари 11, 2019, 21:47:47 pm »
Тери, какво стана с ходжата? Отиди на лекар, но ако я имаш от много време, не е нараствала и има правилна форма- няма за какво да се притесняваш.
serenity, за жалост понякога така се случва. ЧХГ-то ти е чудесно за 3ти ден закъснение. Този път всичко ще е наред.

Момичета, имате още много сила и ръцете ви ще издържат още много. Дано да не се налага.

Иначе аз всеки път вярвах, че всичко е наред. Всеки път купувах по нещо малко- първия- играчка, втория- чорапки, третия- прибори, четвъртия- нищо, просто не остана време по празниците, а и ходихме на гости на 1000км в посока, като се прибрахме- вече знаехме, че всичко е ок. После уважих суеверията на мъжа ми и не купихме нищо до към 5-6 месец. Накрая ме хаван страх и си представях само празното креватче, но страхът не е по- силен от мен. Той е най- лошият компаньон и най- лошият съветник. Правете каквото трябва, а това което искате ще се случи. За жалост не винаги когато го искаме и не винаги на цената, за която сме се приготвили, но ще се сличи.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #293 -: Януари 11, 2019, 22:47:11 pm »
Павла,това ме натъжи много.Аз мисля,че ще съм една  бременна кукувица и няма да купувам нищо,ама до там да я докараме.Иначе при моя положителен тест най-добрите ми две приятелки ,то само те знаеха,за малко да се скарат коя да купи кошарка.
Тери,моя мъж има много бенки и папиломи,ходи при един лекар веднъж годишно и той гори с лазер папиломите,във Варна много го хвалят и той му казал бенка прокърви ли ,веднага на дерматолог ,да не те психирам сега,това знам.Иначе аз съм светла и руса и с много бенки и един акушер -онколог ми каза много да внимавам с тях,при поява на нови,уголемени и изменения с тях да ходя при него.Според мен отиди.Оф,аман,като ти дойде едно след друго и направо....нямам думи!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #294 -: Януари 11, 2019, 23:32:24 pm »
Слънце, първо за виното. Ще ме върнат в България ако не предлагам вино напред и назад, задължително е.
Иначе е хубаво, не е тъжно. Сега, след всичко, един малък, съвършен човек гризе ехото на едно коте, носи чорапки с панделки, а след някой друг месец ще яде с червено- розови прибори.
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #295 -: Януари 12, 2019, 09:37:43 am »
Слънчицето, аз мисля, че няма как да не си бременна кукувица след всичко преживяно. Аз с първата ми бременност хич не съм мислила за прокървяване, мисед, спонтанен аборт и т.н. Просто всичко си ми вървеше много леко и не се налагаше да чета форуми, а около мен нямаше никоя приятелка с подобни проблеми. Родих си живо и здраво момиченце.

Само че сега е съвсем друга работа и след трите ми неуспешни бременности, направо съм на ръба на нервна криза. Даже не съм казала на никого, освен на вас (и мъжа ми разбира се). Не искам никой да знае, за да не трябва после да обяснявам на никого как и този път се е случило същото..
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #296 -: Януари 12, 2019, 09:45:05 am »
Тери аз имам бенка,точно на бикини линията и е голям кошмар ,всеки път щом се епилирам. Редовно я разкървявам,но не ми е създавала проблеми,но за по сигурно отиди на дерматолог!
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #297 -: Януари 12, 2019, 11:17:49 am »
Тери, и аз съм за посещение на дерматог. Имам 2 бенки като брадавички от двете страни на врата, пък знаеш как се подстригвам и се е случвало да ми закачи фризьорката някоя от тях с машинката. Отделно имам още няколко и съм ходила поне 2 пъти, да ги разглежда дерматоложката. Та отиди и ти.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #298 -: Януари 12, 2019, 11:33:55 am »
В понеделник ще ида. То не знам какво ще види се, тя цялата падна и сега имам просто рана, която не се е уголемила засега. Предполагам, че няма да е нищо притеснително. Тя ми е от 20 години.
Е вече няма да не е срам да си вдигам бретона назад 😁
Иначе сега отивам при ходжата. И тъкмо говорих с една приятелка. Нейното семейство също било ходило там. Познал даже на коя дата ще починел дядо й. Казал след 5 дена и така и станало. Ще ви разправям после.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 19
« Отговор #299 -: Януари 12, 2019, 11:36:17 am »
Тери,може пък да ти е на късмет,падането на бенката. Чакам с нетърпение да споделиш,какво е казал ходжата 😏🤓