0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #540 -: Октомври 11, 2018, 15:40:16 pm »
Кукапетал за мъжки фактор ти трябват:
2 спермограми от 2 различни репродуктивни клиники с поне 1 месец разлика между тях, като последната не трябва да е правена повече от 1 година преди подването на документите.
Искайте си спермограмата от днешната инсеминация.
След това още една направете, ако нямате правена в друга клиника.
След това становище от уролог с препоръка за инвитро
И АМХ >= 1 при теб
Документите могат да се подават в клиниката (ако го предложат) или да ги попълниш и пратиш по курирер/или да внесеш сама.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #541 -: Октомври 11, 2018, 16:04:22 pm »
Много кофти, Кукапетал. Поне не си със стимулация. Вие пак си правете секс, а знае ли човек. Първата ни инсеминация имаше 4 милиона и малко само след обработка и пак имаше бременност. Без стимулация наистина е нямало смисъл, но не се отчайвай. :)
АМХ при ендометриоза е по- ниско. Ако е млада жена, то има реален шанс въпреки ниските стойности. Витамините също трябва да се проверят.
Менопаузата не е от Я, те реални никога не свършват. Хормоните, които ги карат да нарастват и да има О, те са тези, които спират си вършат работата. Затова има период на запазване на цикъл, ужасно високи стойности на ФСХ и ЛХ, но реално си е менопауза или предменупауза. Не съм наясно кое как се нарича. Ранна менопауза на е на 40г, а на 30 и по- рано. Моята кръстница е без МЦ и с реална менопауза от 32-33 годишна. Това е рано.
Вени, съжалявам. Опитайте пък кой знае, със следене и дебнене може да хванете някоя Я. Помисли и за рисковете, защото имаш и други деца. Пожелавам ти много късмет и здраве!

Стиснати палци на всички, които сега започват. По Коледа ще има много бременни май :)
Късмет и всички останали!
« Последна редакция: Октомври 11, 2018, 16:16:51 pm от Pav-la »
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #542 -: Октомври 11, 2018, 17:02:40 pm »
Искам да питам когато има цервикална слуз, когато пресъхне значи е овулацията нали. Вчера имаше три фоликула един 16.8 15.8 и 14.8 на 13 ще бият Прегнил да не я изпуснем каза до утре никакъв секс  само на 13,14,15
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #543 -: Октомври 11, 2018, 17:23:35 pm »
Кукапетал съжалявам за провала,но няма да се отказваш да вярваш. Нещата ще се алучат,вие си правете опитите.

На мен ми казах същото днес на прегледа,въпреки лошите резултати от изследванията,това е организъм и никой доктор или учен не може да предвиди какво ще се случи,за това да си се обичаме и да не спираме с опитите.
Ще започна стимулация другия месец,сега ще пия дуфастон от 11ия ден общо 14дни и на третия ден от следващия цикъл ще отида да ме проследят. Аз вярвам все още!
На всички борещи се,пожелавам вяра и успех,дано някоя ни изненада,още този месец.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #544 -: Октомври 11, 2018, 18:00:10 pm »
Орхидея,дано табличката ти е от полза!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #545 -: Октомври 11, 2018, 18:26:06 pm »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #546 -: Октомври 11, 2018, 20:40:40 pm »
Кукапетал, много съжалявам за проваления опит. Но не се отчайвай - заповедите по фонда сега излизат бързо. А за годините ... бях малко след 37, когато направих първия си опит и родих на другия ден след като навърших 38. Та стават чудеса. Моето сега ми къса нервите като не иска да ляга.
Всички ще стигнете до това, вярвам го.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #547 -: Октомври 11, 2018, 23:00:53 pm »
На мен най-голямата ми утеха е,че фонда наистина одобрява бързо.И след 4 инсеминации ако не стане,ще подадем документи.Планирахме да ги правим с възможно най-малки паузи.Ако може всеки месец дори.Обаче мъжа ми какво се е запънал с момиче не знам.Чак ме нервира.Каза"ще бъде,трябва да е момиче".Сякаш се прави с ръце бебето.Абе то да забременея и да родя,пък дреме ми момиче ли,момче ли.
Вени,ще вярваш разбира се,дори и малкия шанс е шанс.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #548 -: Октомври 11, 2018, 23:59:17 pm »
Слънчицето, до женско тогава :) Инсеминации може всеки месец. Аз със стимулация имам в поредни месеци. За инвитро може през 4 месеца май. Поне така ми каза лекарката ми.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #549 -: Октомври 12, 2018, 09:05:12 am »
Слънчице, яко си го впрегнала твоя мъж, браво :)
Май Маги днес каза, че пътува за София. Стискам палци всичко да е наред.
Този уикенд нашите щели да казват на брат ми какво били решили за земите и имотите. Аз смятам да се изнеса и да ида да пия коктейли с приятели. Каквото са решили това, не ми се участва в спорове, след като знам вече, че земи и къщи са нищо, когато са празни. Та ще гледам да избегна излишния стрес преди трансфер и ще пия едно-две-три чаши Мохито без захар.
Пешек, още 4-5 години и ще се учудиш как тийнейджърите нямат никаква нужда от сън. Липсват ми тези години, ако бях оползотворила тогава тези сомнамбулски нощи в нещо полезно, а не в чатове с гаджета...
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #550 -: Октомври 12, 2018, 10:28:10 am »
Привет от София :) чакам метрото и отивам на лекар.

Кукапетел, ще стане, аз съм ти казала!

Тери, кога си пак на лекар?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #551 -: Октомври 12, 2018, 10:28:56 am »
Аз съм на 18ти на преглед пак. На 11 ден от цикъл. Дотогава съм на 3х1 Естрофем и гоним лигавица над 8мм.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #552 -: Октомври 12, 2018, 11:31:16 am »
Благодаря ви, искам дс пипитам вече два дни от както пия добавката Q10 след като я взема задно с витамините Прегнскеър се чувствам много зле, гади ми се и чувствам топли вълни. Дали да я спра и преди си пиех Прегнакеър и нищо ми е нямало
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #553 -: Октомври 12, 2018, 12:45:41 pm »
Благодаря на всички за топлите думи, помогнахте ми!
Павла, правихме секс, пък както казваш, знае ли човек... :)
Pesheck, правиха ми астрологическа прогноза и на мен така ми излиза на 38 г да имам дете, не гледам сериозно на тези неща, но на там отиват нещата. Твоите думи ми вдъхнаха вяра! Благодаря ти! Вярвам на сънища обаче и знам, че на 23.02 или на двадесет и някой февруари ще имам добра вест за бебе. Някак ми е далечно, но така като гледам, може и да се сбъдне съня.
Тери, становището от андролог за инвитро, ако е преди 1 година, важи ли за фонда и АМХ ми е отдавна?
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #554 -: Октомври 12, 2018, 13:03:45 pm »
Кукапетал значи всичко се нарежда,къде от към астрология,къде от сънища 😁 все има нещо вярно в тези неща.
И аз сънувам едни сънища тези дни,баба си ( починала ), бившия си съпруг ( хич не искам да ми се явява,ама ..😂) и се оказва,че значението за починала баба и бивш съпруг е,увеличаване на семейството,нов член !🤔  Та сега чакам да се сбъдне,те лекарите нека казват ,че шановите клонят към 0. Ние пък ще си вярваме в чудесата 😁
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #555 -: Октомври 12, 2018, 13:22:46 pm »
Стискам палци, Вени! И аз вярвам в чудесата, дано се случат скоро на всички ни тук! Аз приемам децата като чудеса, като ги виждам и си мисля - колко много чудеса има около нас, дано скоро и нашето озари къщата ни!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #556 -: Октомври 12, 2018, 14:20:26 pm »
И аз като Тери съм на естроферм от днес! На преглед съм на 19- ти. Съвсем ръка за ръка ще го караме.

Кукапетел, много е възможно февруари да е твоя месец. Подавай документи. Мисля че АМХ трябва да е на макс 6 месеца,становището също.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #557 -: Октомври 12, 2018, 16:29:22 pm »
И аз знам, че за АМХ е 6 месеца. За консултацията с андролог си мисля, че трябва да е актуална, тоест по-малко от една година. Но не съм сигурна. Питай за това в клиниката. Направи си изрядно документите, че е много неприятно след 4 месеца вместо да те одобрят, да те върнат за преразглеждане. Не е задължително да е андролог, всеки уролог може да го напише това становище. Мъжът ми намери най-близкия уролог до офиса му и отиде със спермограмите.

Маги, нападам те с въпроси. Кажи сега ти като човек с инвитро с имплантация: пика ли в подлогата или не. Много ми е мъка тази подлога. Отсега я мисля. Аз трябва да лежа 1 час, казаха ми, че не трябва да има спазми на матката от пикочния мехур. Как да разбере има ли спазми няма ли... Знам, че нищо работа не е, че на всеки в болница му се случва. Ама като съм здрава и права в момента и не мога да си представя как ще пикая в това нещо и то пред други хора.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #558 -: Октомври 12, 2018, 16:37:20 pm »
Тери, аз не съм пишкала нито след пункцията, нито след трансфера, а след пункцията лежах 4 часа, но не пих вода и после като се изправих направо до тоалетната отидох. Стискам ви мнооогооо силно палците  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #559 -: Октомври 12, 2018, 16:51:48 pm »
Благодаря, Мише :* То след пункция няма значение, аз даже не съм имала забрана да ставам, ако искам. След трансфер карат да се лежи, а точно преди трансфер нали трябва да е пълен пикочния мехур и тогава се налага подлогата.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света