0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #320 -: Октомври 01, 2018, 15:30:04 pm »
Пак се изпокрихте значи, а тук вали и ми е скучно.Тери какво измисли за къщата?
Тери,аз съм тук и на мен ми е скучно.
Говорих с докторката,тя каза в деня на очаквания цикъл да си направя тест и не зависимо от резултата да отида за микробиология. Иначе изрази съмнения за бременност,като и казах за температурата,болките в гърдите и гъбичките.  :D
Та ще видим,довечера пия последното хапче на дуфастона и ще чакам цикъл,ако не бременост .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #321 -: Октомври 01, 2018, 15:38:31 pm »
О, Вени, блазя ти. И аз все пипам нещо няма ли да ме заболи, ама нищо. И този месец ще е бил само за удоволствие при мен :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #322 -: Октомври 01, 2018, 15:43:24 pm »
И удоволствие е нужно,че после 9м ще е пости. :P
Тези гъбички моите мн ме съмняват,мога да си заложа главата даже  :D,но е рано за тест.
Тери,бъди сигурна,че когато най малко го очакваш,тогава ще се случи. Сигурна съм.
А аз снощи сънувах баба си,която почина отдавна. Обикновено не вярвам на сънищата си,рядко излизат,но бях изумена от прочетеното.. пише ,че семейството ви ще се увеличи. :D Много ми станаха съвпаденията.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #323 -: Октомври 01, 2018, 16:10:45 pm »
Здравейте на всички настоящи мами. Опитваме от една година за бебче, като този месец следя базалната температура и ми изписаха да пия Фемара от утре за 5 дни ина 10 ден да отида на ултразвуков преглед, като от 10 ден да правя и тестове за овулация. Стискам палци на всички за две чертички, някоя от вас има ли мнение за въпросният препарат?
Между другото преди да ми дойде и аз сънувах че прегръщам починалата си баба, а дядо беше на двора и ми помаха, вярвам че и нас ще ни споходи чудото този месец! 
« Последна редакция: Октомври 01, 2018, 16:12:45 pm от orchidea3 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #324 -: Октомври 01, 2018, 16:21:23 pm »
Orchidea, препаратът е аналог на Клостилбегит, но доста по-скъп. Предписва се при леки стимулации, НО задължително след спермограма на мъжа и проходимост на тръбите при теб. Така както описваш, ми се струва, че ги нямаш.
На мен след половин година опити един лекар ми ги предписа. Купих си ги, надъхана, че ще забременявам. Но за всяко лекаство винаги чета, уж за да се навия за успех. И така попаднах на буквално стотиците места, на които пишеше, че трябва да има спермограма и проходимост на тръби. (Спермограмата е минимум). Някак си убедих мъжа ми, че няма да пия това лекарство преди да се изследва. Защото дори на опаковките им пише, че не се пият повече от 6 месеца в живота, защото изчерпват яйчниковия резерв. Според гинеколога не беше нужно.
Е мъжа ми лъсна с лоша спермограма, изхвърлих лекарствата и си намерих репродуктивен лекар. Ще цитирам сегашната ми докторка: "Идват при мен и искат инсеминация. Но преди това са пили при кварталния гинеколог 6-7 пъти Фемара и какво да ги правя. Как да ги стимулирам за инсеминация?"
Много помагат тези лекарства, но когато има предпоставка да помогнат.

Вени, пожелавам ти, дано. Чак аз се размечтах с теб :)

Маги, нищо не сме решили. Само си мечтаем. Първо баща ми да ми препише земята. 300кв е. Ще си направим еднофамилна къщичка на два етажа. На първия 40кв хол, трапезария и кухня, тоалетна, мокро помещение. На втория 3 спални и баня с тоалетна. С една хубава веранда и двете кучета да тичат по райграса. Аз все се дърпах за такива планове, че кътам парите в бурканите, ако се наложи за Турция. Но след първото инвитро макар и неуспешно, повярвах на българските лекари и сега съм много ентусиазирана. На пролет се надяваме да имаме проект и да действаме. На Мишо баща му е строителен надзор, та ще ни свърже справилните хора.
« Последна редакция: Октомври 01, 2018, 16:25:53 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #325 -: Октомври 01, 2018, 16:30:57 pm »
Благодаря,Тери,дано сънят е пророчески  :D
Орхидея не съм ползвала препарата,но съм използвала Клостил и в двата случея,послушай Тери за нужните изследвания.
Само искам да споделя,че на мен Клостила ми го изписаха без да проверят проходимост и спермограма,но ми обясноха какви са рисковете и аз рискувах,забременях от раз,имам момченце на 4г вече.
Аз обаче имах три раждания преди това и доктора каза,че ветоятноста за запушени тръби е минимален,за това и рискувах.
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #326 -: Октомври 01, 2018, 16:35:15 pm »
Правени са разбира се в боница Селена сме-цветна проходими са, спермограмата на моя е нормозооспермия, при положение че пи антибиотик по това време!  В болничната аптека го намерих 10 таблетки, т.е. един блистер за 17,50 някъде, добра цена. Само не знам защо пише че лекува рак, подтиска естрогена от там после сигурно като се спре има скок на хормоните и се развиват фоликули, така си го обяснявам аз. А дали ще повлияе на графиката ми, знам че има ли спад и после рязък скок на температурата овулацията е минала. Все пак и тя ще ме следи и ще я таймираме, след което ще пия Дуфастон заради нисък прогестерон, такава схема каза лекарката.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #327 -: Октомври 01, 2018, 16:44:48 pm »
Правени са разбира се в боница Селена сме-цветна проходими са, спермограмата на моя е нормозооспермия, при положение че пи антибиотик по това време!  В болничната аптека го намерих 10 таблетки, т.е. един блистер за 17,50 някъде, добра цена. Само не знам защо пише че лекува рак, подтиска естрогена от там после сигурно като се спре има скок на хормоните и се развиват фоликули, така си го обяснявам аз. А дали ще повлияе на графиката ми, знам че има ли спад и после рязък скок на температурата овулацията е минала. Все пак и тя ще ме следи и ще я таймираме, след което ще пия Дуфастон заради нисък прогестерон, такава схема каза лекарката.

Пожелавам ти успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #328 -: Октомври 01, 2018, 16:47:36 pm »
На мен в месеци със стимулация ми казаха БТ да не меря. При стимулация ще те следят и докторите ще ти потвърдят овулацията. Може и да ти дадат да си биеш инжекция за таймиране. Много хубаво, че имаш изследванията. Ако няма наистина проблем при вас, ви увеличава наистина шанса. Много жени съм чела да са забременели с това лекарство. На повечето места не го продават на бройка. Около Пълмед го имало също на блистери. Успех ти пожелавам. Първия месец ще е леко стреляне в тъмното и ще те започнат с минимални дози. Аз веднъж го пих и от минимална доза направих само 1 фоликул и нямаше много смисъл. Но после втори-трети месец (дано не се налага) контролират дозите и се целят 2-3 фоликула. И близначета стават така :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #329 -: Октомври 01, 2018, 17:11:06 pm »
Извинявай, но какво значи голяма доза, тя каза 2*1 ,това малка доза ли е. Извинявам се за невежеството но не знам. Пих два пъти клостил февруари и март, образуваха се по един фоликул в двата яйчника, но до бременност не се стигна.Средата на Април си казахме че ще починем малко от лекарства и действахме на посоки, началото на май ме пропусна, но го отдадох от стрес и смяна на времето, тогава отидохме на за 2-3 дена почивка на джакузи и вечерта получих розово зацапване една две капки и след полов контакт минимално, болеше ме едно тъпо ниско долу, викам си ще ми дойде, но спря и на другия ден ей така пуснах в Пловдив бета чхг и щях да припадна 6,60 голяма радост въпреки че стойността беше нищожна, никога не бях виждала нещо различно от 0 на кръвния, но за съжаление след три дни ми дойде менструацията, общо взето биохимична, по незнайни причини, продължаваме напред е и това е.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #330 -: Октомври 01, 2018, 17:44:28 pm »
Вероятно си имала или имплантационно кървене или нисък прогестерон. Мисля, че по-горе спомена , че си с нисък прогестерон. Прогестеронът може да си е причината за биохимичната. Следи го сега при тази стимулация. Аз имам едно неуспешно инвитро, по време на инвитрото ми предписаха Утрогестан, но вагинално, защото по-бърза навлиза в кръвообращението, отколкот през устата.
На мен Фемара/Клостилбегит  (писаха ми на рецептата, което намеря) ми бяха предсписали по 1 на ден за 5 дена. Ти си направила 2 фоликула, което си е доста добре.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #331 -: Октомври 02, 2018, 08:42:38 am »
Дозата е относителна, всеки организъм реагира различно.Но наистина е хубаво да следиш прогестерона при този опит.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #332 -: Октомври 02, 2018, 08:47:00 am »
Как сте днес, булки?
Аз съм ви подкарала под ред и ви сънувам. Сънувах Helianthus (даже си нямам на идея как изглежда), Маги сънувахм magi mei тази нощ на фолклорен събор. Нещо сме неактивни тези дни и си наваксвам нощем :D Мъжа ми къщи сънува, аз вас. Вчера го питам: "Не се ли измори да четеш за къщи", а той: "Ти не се ли измори да четеш в Зачатие и за стерилитет". Както разбирате, ме тушира добре :D
Аз нещо не се харесвам последните дни. Пак съм на Дуфастон и ми е едно такова минорно на моменти. И се усещам, че съм станала завистлива. Гледам хората из парка с децата и хем им се радвам, хем усещам завист. Знам, че е нещо нормално, но гледам сега да избягвам парка. Уж много не вярвам на уроки и подобни неща, ама за всеки случай да не взема да хвърля на някой лоши очи. Че бивши мои гаджета два пъти са ми казвали, че съм ги урочасвала, единия даже каза да му простя и да му разваля уроките.  :D :D :D Това защото той ми лепна ЧПВ, пък аз страдах от него само. Казах му: "Иска ми се и ти да имаше симптоми" иии на другия ден пропищя. Затова моите приятелки се шегуват с мен, че ще ме ползвали срещу новите гаджета на бившите им, да ги урочасвам с ЧПВ :D

Междудругото знаете ли какво съм решила. Мишо одобри. Когато имаме две деца, ако имаме останали ембриони (тоест, ако забременея например с близнаци), останалите ембриони да обсъдя с докторката и да ги даря. Все някоя двойка ще има, за която генетиката вече няма значение. Дали от този опит инвитро, дали ако ми се наложи друг, правя добра бройка яйцеклетки (пу-пу) и е грехота да се хвърлят.
« Последна редакция: Октомври 02, 2018, 08:54:50 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #333 -: Октомври 02, 2018, 09:32:50 am »
И аз съм си мислела преди това за дарението преди.
взех първото хапче Фемара, за сега нямям особени оплаквания.
Тери и аз понякога завиждам на бременните и хората с колички  признавам си го и като ги погледнеш все едно че си им изяла закуската.
Ще следя Прогестерона след овулацията, освен Дуфастон, мисля да слагам и утрогестан вагинално, но като се разтвори вътре дали няма да попречи на имплантацията или на ембриона ?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #334 -: Октомври 02, 2018, 09:39:25 am »
Лекар трябва да ти го предпише по принцип. Може сама да поискаш утреогестан, не Дуфастон.
Не пречи по никакъв начин на имплантацията. След всяко инвитро го изписват. Ще ти изпишат Поргестерон след евентуалното оплождане при теб, така че не се притеснявай. На ембриона само би помогнал.
Но внимавай да не вземаш едновременно орално и вагинално Утрогестан. Аз направих тази грешка. Отидох на доктор, питах може ли да го правя (даже не знам защо питах, бях сигурна, че може). И докторката ми каза, че през уста и вагинално давало много странно отражение. Не е токсично, но после се чувстваш много зле като пиян. Значи сутринта бях сложила вагинално, наобед през устата и следобяда щях да припадна буквално в офиса. Обяснавах им на всички, че не ми трябва лекар, че е заради лекарство, но им изкарах акъла. Та не знам Дуфастон през устата и Утрогестан вагинално да не даде същия ефект.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #335 -: Октомври 02, 2018, 09:46:53 am »
Как сте днес, булки?
Междудругото знаете ли какво съм решила. Мишо одобри. Когато имаме две деца, ако имаме останали ембриони (тоест, ако забременея например с близнаци), останалите ембриони да обсъдя с докторката и да ги даря. Все някоя двойка ще има, за която генетиката вече няма значение.
За съжаление\или не, това закона не го позволява.

Когато се е налагало да взимам и само Утрогестан през устата  съм се чуствала зле.  Дуфастона не ми е бил проблем. Дори и в комбинация, стига  Утрогестана да е вагинално. Освен това, през  устата ефекта му се губи поне на 1/2..
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #336 -: Октомври 02, 2018, 09:54:28 am »
Интересно, бях останала с друго впечатление. Но си права. В някои страни само било позволено. Дано успеем, че да останат. Пък тогава ще питам има ли вариант за дарение извън БГ.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #337 -: Октомври 02, 2018, 10:15:15 am »
Аз пия също и Прегнакеър зачеване и Масло от вечерна иглика. Дано се получи при всички момичета.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #338 -: Октомври 02, 2018, 12:33:37 pm »
Добро утро ( при вас може да не е утро, но тук все още е)

Тери, може да не знаеш как изглеждам, но ако си ме сънувала на фолклорен събор си уцелила мястото, обожавам народните танци.

Павла, дано си права и скоро да се местя в бременната тема заедно с всички останали от тук. Честно казано още ме е страх от нова бременност. Искам го страшно много, но ме е и страх.
Аз тези дни за съжаление пия антибиотик и ме е страх да не взема да се обзаведа с гъбички точно преди хистероскопията. Ще започна да си слагам пробиотици и дано се размине.
Утре съм при gp-то и днес ще правя списък с доводи защо трябва да ме прати на специалист.
Тери, това със завистта си е нормално, неприятно чувство, но какво да се прави. И аз от време на време се хващам, че го изпитвам. Хем супер много се радвам на всички дечица и бременни около мен, хем...
Много благородно за дарението на ембриончетата.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #339 -: Октомври 02, 2018, 14:47:28 pm »
Helianthus,сега се сетих,и при двете ми хистероскопии изобщо никой не ме е питал,камо ли преглеждал за гъбички,бактерии и т.н.След всяка пиех антибиотик и едно хапче да не получа гъбички.При мен обаче много скоро след единия полип се образуваха множество други.В рамките на няколко месеца стана това.И след втория път едва тръгнах да търся причината.Дано го махнеш и да не се занимаваш повече.