0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #20 -: Септември 10, 2005, 17:08:32 pm »
Цитат на: Anonymous
Здравейте
днес сутринта ми правиха хидротубацията, която беше много болезнена и дори все още ме боли от нея. Пиша ви защото резултата беше голяма изненада за мене и същия описан с горното мнение !!!
цитирам го защотo явно става въпрос за същия лекар доктор Владимиров и аз го правих при него! Той каза , че това вероятно се дължи на спазъм на тръбите и че трзбва да повторя теста при следващия цикъл ....
Чудя се само дали и на мене са ми наред тръбите и трябва да направя теста при друг лекар, много съм объркана ....
 :roll:


понеже преди 3 дни си направих повторна хидротубация при д-р Владимиров, държа да подчертая, че нито при първата, нито при втората изпитах някаква болка!
нито по време на манипулацията, нито след това!
така че, госпожи, всичко е индивидуално и си зависи от вашия организъм!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denis

въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #21 -: Септември 11, 2005, 17:06:52 pm »
От доста години посещавам  и познавам Д-р Владимиров.Мога да кажа само хубави неща за него.За първи път когато го посетих бях притеснена и плаха.Говорихме дълго.Това беше единственият лекар,който не бързаше да ме отпрати ,обесняваше ми и отговаряше на всичките ми въпроси.А моите въпроси край нямат.Правила съм хидротубазия при него и то скоро.Боля ме.Дори извиках (когато вкарваше катетъра в матката).Изчака да ми мине и продължи.През цялото време гледах на монитъра и коментирахме двамата.
Моето мнение е че те е било доста страх и си получила спазъм.А манипулацията не е чак такава че да изисква по сериозна анестезия.
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #22 -: Септември 13, 2005, 10:14:00 am »
Цитат на: Anonymous

Здравейте
днес сутринта ми правиха хидротубацията, която беше много болезнена и дори все още ме боли от нея. Пиша ви защото резултата беше голяма изненада за мене и същия описан с горното мнение !!!
цитирам го защотo явно става въпрос за същия лекар доктор Владимиров и аз го правих при него! Той каза , че това вероятно се дължи на спазъм на тръбите и че трзбва да повторя теста при следващия цикъл ....
Чудя се само дали и на мене са ми наред тръбите и трябва да направя теста при друг лекар, много съм объркана ....
 :roll:


И при мен се получи точно така, с тая разлика, че не ме боля. Нещо се омърля теста (вече съм разказвала подробно - хем се видя течност в кухината, хем д-р Владимиров написа, че тръбите не пропуснали, вероятно поради спазъм) - два месеца след това при лапароскопия се оказа, че всичко е повече от добре - тръбите си пропускат, със запазен фимбриален апарат.

Пожелавам ти и на теб успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #23 -: Септември 14, 2005, 10:40:38 am »
А освен тест за хламидии и СУЕ нещо друго иска ли се преди хидротубацията? Питам, защото смятам да я правя в Бургас и нямам друга алтернатива освен д-р Калчева, а това са нейните изисквания.
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #24 -: Септември 14, 2005, 10:55:21 am »
Алия, може да се презастраховаш с една микробиология на влагалищен секрет, ако не си правила скоро, особено ако имаш някакви оплаквания (течение). Идеята е, че ако има някаква инфекция, може да се вкара с процедурата нагоре.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #25 -: Септември 14, 2005, 13:17:00 pm »
и пълна кръвна картина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Anonymous

въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #26 -: Септември 14, 2005, 17:08:28 pm »
Цитат на: Alya
А освен тест за хламидии и СУЕ нещо друго иска ли се преди хидротубацията? Питам, защото смятам да я правя в Бургас и нямам друга алтернатива освен д-р Калчева, а това са нейните изисквания.

Alya, къде ги прави Калчева хидротубациите? Супер, не знаех :)
*
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #27 -: Септември 14, 2005, 17:38:58 pm »
Ами в кабинета си, то не се изисква кой знае какво оборудване.
*
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #28 -: Декември 10, 2005, 12:19:32 pm »
Момичета, малко се притесних от това ,което чета.Не е заради болката.Четох доста за процедурата - хидротубация.Всъщност, болката при слагането на катетъра може да идва заради положението на самата шийка на матката...и т.н.
Притеснява ме това, че на мен ми казаха да пусна само една урина преди процедурата.Самата хидротубация да се прави между 6-10 ден от цикъла...
Решила съм да я правя при д-р Тимева / клиника Щерев/.

А иначе, на мен лично ми обясниха ,че при хидротубацията не се вижда конкретния проблем.Идеята на процедурата е да се види дали течността се излива в коремната кухина, от което може да се направи извод за проходимостта на тръбите.Ако течността не се излее там, тогава се пристъпва към цветна снимка или лапаро, от които ще се конкретизира проблема.Та идеята е жената да не се подлага на по- инвазивни процедури ,ако няма нужда.

Толкова от мен.Изворите от вас
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #29 -: Декември 10, 2005, 16:32:01 pm »
Здрасти и от мен!На мен са ми правили и цветна снимка и хидротубация.Цветната снимка беше в Тина Киркова,а хидротубацията в клиниката на Щерев.И на двете места лекарите бяха супер,много готини непрекъснато те успокояват да не се шашкаш,абе много мили.Като усещане беше абсолютно едно и също боля ме по време на процедурата беше неприятно,въпреки че ми казаха че при хидротубацията не боли-да ама си болеше,така че явбо при всеки е различно.Не знам какво да ти кажа...възможно е да си направила спазъм и това да е дало лъжлив резултат.Или пробвай пак при Владимиров или ходи на друго място.Въпроса е да си спокойна и да не се притесняваш.Просто си повтаряй, че всичко ще е наред(и то ще бъде!!!) :wink:
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #30 -: Декември 10, 2005, 21:13:27 pm »
:) Привет,момичета.
 
 Само да ви кажа,че някои лекари дават предварително лекарства, за да се избегне евентуален спазъм и погрешна диагноза.Това важи и за цветната снимка и за хидротубацията.Поне при мен беше така. :)
 Босколизин ли беше или нещо друго не помня, но каквото ми казаха на цветната снимка, това се видя и на операцията по-късно.
 Успехи на всички пожелавам :)
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #31 -: Февруари 22, 2006, 11:50:42 am »
Здравейте,момичета!
 :D На мен също ми престои хидротубация при д-р Калчева в Бургас.Ще те моля Alya като мине твоята да пишеш как стоят нещата и колко струва процедурата.На мен лично освен хламидии , които скоро правих ми пусна и СУЕ.Било важно да се види има ли инфекция в организма преди хидротубацията.
Успех на всички!
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #32 -: Февруари 22, 2006, 12:30:42 pm »
Госте, и при мен протекоха нещата така с хидротубацията, правена при Владимиров. Той казва - вероятен спазъм на тръбите. При мен с лапароскопия се установи, че всичко е ОК.
Моят съвет е да направиш цветна снимка или ако има нужда да се погледне и друго, направо лапароскопия.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #33 -: Февруари 22, 2006, 13:55:38 pm »
Малко инфо и от мен - правих хидротубация лятото, бях се стегнала като за световно, боля ме. Бях пила един Аулин преди процедурата, след нея 1 аналгин ми реши проблема. Резултатът, според видяната течност в коремната кухина беше "вероятна проходимост на тръбите".

Преди две седмици при операция за отстраняване на миомни възли, ми провериха и тръбите - резултатът е дясна запушена, лява - трудно пропусклива (е, пропуска под налягане, но...) . Ето нагледен пример за това, че методът не е много точен :(
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2006, 15:01:38 pm »
Цитат на: cambozola
Малко инфо и от мен - правих хидротубация лятото, бях се стегнала като за световно, боля ме. Бях пила един Аулин преди процедурата, след нея 1 аналгин ми реши проблема. Резултатът, според видяната течност в коремната кухина беше "вероятна проходимост на тръбите".

Преди две седмици при операция за отстраняване на миомни възли, ми провериха и тръбите - резултатът е дясна запушена, лява - трудно пропусклива (е, пропуска под налягане, но...) . Ето нагледен пример за това, че методът не е много точен :(


Нямаш против да коментирам, нали?

1. При болка е възможен спазъм на тръбите, който да доведе до това неясно заключение. Затова е добре да се прави на фона на обезболяване.
2. "Вероятна проходимост" и ""лява пропуска под налягане" е почти едно и също като заключение.
3. При този вид тестове е необходимо да се включи и доплера, за да се следи движението на течността по тръбите, а не само да се отчете наличието на течност в Дъгласовото пространство.

Или, с други думи, не методът е неточен, а начинът, по който е проведен при тебе. И още нещо - не е изключено през лятото тръбите ти да са били пропускливи, или поне едната, а в следващите месеци да е напреднал процеса на сраствания и сега да са непропускливи или частично пропускливи. За 6 месеца състоянието на тръбите може критично да се промени.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2006, 15:09:30 pm »
Цитат на: Meli


1. При болка е възможен спазъм на тръбите, който да доведе до това неясно заключение. Затова е добре да се прави на фона на обезболяване.
..
3. При този вид тестове е необходимо да се включи и доплера, за да се следи движението на течността по тръбите, а не само да се отчете наличието на течност в Дъгласовото пространство.



Мели, при мен пък нямаше болка, пък явно стана спазъм. Лекарят включи и доплера, но нищо не видя. Само в крайна сметка течност до единия яйчник (а другия не го бил гледал 8O )
Благодаря ти, Бени!







въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2006, 15:16:14 pm »
Благодаря за включването, Мели.

Умишлено уточних, че се бях стегнала - не знам колко силно обезболяващо е аулинът, но може и аз да съм "подпомогнала" малко болката с шубето, което ме тресеше.

По отношение на "вероятна проходимост" докторката ми обясни, че при този вид изследване 100%-ва сигурност няма и поради тази причина заключението е такова. Лявата пропуска под налягане е това, което каза след операцията, пропуснах да уточня.

Не се бях замисляла за това, че 6 месеца са си много време и проблемът може да се е разраснал - някак приех, че е съществувал от началото  :roll:

(и явно сме спестили доплера, де... да...)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2006, 22:11:11 pm »
Здравейте!
Описах своята история с цветната снимка и в друга тема, но ще споделя и тук своя опит.
Аз бях категорично против цветната снимка и бях за хидротубацията, но докторът успя да ме убеди в предимствата и не дотам вредното облъчване при цв.снимка.
Вечерта преди процедурата, както и сутринта преди да изляза /а снимката беше на обяд/ си поставих в д-то по 1 свещичка Тилкотил. Предполагам че от нея усещанията ми бяха много притъпени, дори и емоциите ми. Лично аз бях уверена, че тръбите ми не пропускат /тъй като години наред се биря с хламидии и др.възпаления/ и подходих към снимката без особени емоции, чаках с нетърпение час по-скоро да науча резултата. За моя голяма радост тръбите се оказаха проходими, а болката бе минимална. Тъй като бях останала с впечатление, че процедурата е доста болезнена, аз през цялото време треперех не от болка, а от очакването на голямата болка. Веднага след снимката тръгнах за лекции и целия ден бях в движение. Вечерта почувсвтах по-силна болка, която отшумя с приема на течен аналгин.
Благодаря на всички момичета, които с мненията си ми помогнаха да преодолея страха си и да реагирам адекватно, дано помогна и аз на някого с моя разказ.
И пожелавам на всички хубави резултати!!!
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #38 -: Февруари 23, 2006, 09:48:02 am »
Момичета,искам само да ви попитам има ли точно време от цикъла , когато се прави хидротубация - т.е. преди,след ову и т.н.?И вземането предварително на аналгетик дали възпрепядствна изследването?Този въпрос май е глупав - виждам ,че доста от вас са пили обезболяващо средство.А лекарства против спазми сами ли си назначаване или ако лекарят прецени?Виждам , че сте писали за много грешни заключения вследствие на появили се спазни.Моля,кажете какво лекарство сте пили за въпросните спазми и колко време преди процедурата се взима.Предполагам , че ако лекаря не ми го назначи ве пак е по - добре аз да го пия,нали?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
въпрос за хидротубацията с ултарзвуков контрол
« Отговор #39 -: Февруари 23, 2006, 10:07:06 am »
Хидротубация или цветна снимка се правят в началото на цикъла, след един-два чисти дни, но не по-късно от 12-я ден.
Когато се получи спазъм на тръбите заключенията не са грешни, а не може да се твърди със сигурност.
Аз пих но-шпа. Не е необходимо да ти го изписва лекар.
Може да вземеш тилкотил или аулин. Не е необходимо да ти го изписва лекар.