0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помощ за изследвания
« -: Април 17, 2018, 19:12:53 pm »
Здравейте, лекарката ми е отпуск, а резултатите от микробиологията ми се струват притеснителни, ако някой може да помогне да пише.

Пап 2 гр.
Микроскопски препарат: епителни клетки, оскъдно локтобацили, масово левкоцити. Аеробна посяква без растеж.

Много благодаря  😊
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #1 -: Май 05, 2019, 10:43:51 am »
Здравейте, може ли помощ за изследванията
Правени са на 5 ти ден от цикъла
*
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #2 -: Май 05, 2019, 12:19:32 pm »
Според мен са добре. Само видях, че си пускала инсулин и глюкоза. За репродуктивната система е нужно да се отхвърли наличие на инсулинова резистентност, което се прави с трикратно обременява и проследяване на глюкозата и инсулина
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #3 -: Май 05, 2019, 16:16:15 pm »
Според мен са добре. Само видях, че си пускала инсулин и глюкоза. За репродуктивната система е нужно да се отхвърли наличие на инсулинова резистентност, което се прави с трикратно обременява и проследяване на глюкозата и инсулина



Инсулина и захарта аз си ги следя, имам ИР и Хашимото. Приемам метформин и еуритокс.
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #4 -: Януари 15, 2021, 12:48:48 pm »
Добър ден моля ви помогнете
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #5 -: Януари 15, 2021, 12:57:20 pm »
Направени са 15 дена след първия цикъл
*
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #6 -: Януари 15, 2021, 12:59:56 pm »
Здрасти, хормоните ЛХ и ФСХ се взимат 3ти-5ти ден от цикъл (докато има още кървене). Изследванията не са взети в коректно време. С напредване на цикъла е нормално да се повиши ЛХ, за да стимулира овулация. По принцип ЛХ:ФСХ трябва да са горе-долу със съотношение 1:1
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Помощ за изследвания
« Отговор #7 -: Януари 15, 2021, 13:01:17 pm »
Благодаря