0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Къде е справедливостта?
« -: Юли 13, 2006, 12:46:16 pm »
Здравейте момичета, толкова много ми се плаче, а нямаше къде да намеря такова местенце затова отново ще поплача на вашите "рамена". Сутринта ми звъни една приятелка и ме моли да я свържа с моя лекар, защото била бременна и искала да направи аборт...дадох координатите му, дори я заведох...а през цялото време една раздираща болка ще разкъса сърцето ми. Къде е справедливостта на този свят? Защо Господ дава деца на тези които не ги искат, а тези като нас, които биха дали всичко за едно слънчице и се молят и борят всеки ден за това, няма кой да чуе молитвите ни.... :balk_146: ЗАЩО? Три години и половина се боря за дете, а хората с лека ръка слагат край на един живот. Зная, че нямам правото да я съдя, защото всеки решава за себе си и не съм го и направила. Затова сега седя и плача пред вас, защото пред нея цяла сутрин бях силна. Уморих се вече...не искам да бъда все силната и да понасям удар след удар от живота.Уморих се...
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #1 -: Юли 13, 2006, 13:24:40 pm »
Натали, мила,

напълно те разбирам, не веднъж и на мен са ми минавали подобни мисли през главата, задавала съм хиляди въпроси - "защо" и така до никъде не съм стигнала. Да, несправедливо е в нашите очи и какво от това, можем ли да променим нещата - не е по силите ни, какво се оказва, че всички негативни последици са си пак за наша сметка - нерви, негативни емоции, сълзи, депресия, потиснатост - а решението на проблема, просто не зависи от нас. Така лека полека стигнах до извода, че не си заслужава да се замислям по такива въпроси, опитвам се да не го правя, много е трудно, понякога успявам, друг път не - но определено е по-добре като полагаш усилия да гониш такъв тип мисли - търсене на отговор, който не можем да открием. Да - и сега се случва да негодувам с/у Господ/съдбата - както искаш го наречи, а после си казвам "всеки със съдбата си, тя (жената по чийто адрес са мислите ми) сигурно има други проблеми, които аз нямам" и така слагам край на потока от мисловни въпроси.

А иначе - струва ни се несправедливо - но не е сигурно каква е действителната роля на това, което ни се случва - може да е за добро. Опитвам се да вярвам в това, иначе досега да съм полудяла
Бъди силна и това ще отмине :balk_21: :balk_21:
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #2 -: Юли 13, 2006, 13:29:11 pm »
Натали , :balk_134:поплачи си,мила!
Няма справедливост!
Колкото и да е тежко,такава ни е орисията!
А ние сме за това да имаш рамо,
което да напоиш със сълзите си!
Аз ти давам моето винаги!
Ще поплачеш,ще станеш и ще продължиш!
Така сме ние СИЛНИТЕ и СМЕЛИТЕ духом!
Не се отказваме да се борим за щастието си!
 :balk_21:Ще стане ЧУДОТО и ще си прекрасна МАЙКА!
                                         :grouphug2:
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 13:37:03 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #3 -: Юли 13, 2006, 13:40:48 pm »
Здравей,
Много добре те разбирам и за съжълание това св случва всеки ден и ще се случва :cry: През месец януари и моята приятелка ми се обади с такава новина, че е бременна. Тя си има две дечица, дъщеря на 9 години и син на 5. Да са и живи и здрави!!! :) Обади ми се, за да ми каже, че иска да отида с нея на лекар, защото има положителен тест за бременност. Мъжът и току що се беше върнал в България и още същата вечер най-вероятно тя е забременяла. Поговориха си двамата за това какво да правят, но решиха, че е най-разумно за тях тя да абортира. Аз и казах, че ще отида с нея на лекар, но със сълзи на очи. Дори и казах: "Моля те, роди го, аз ще го взема!" Знаех, че това е невъзможно, но го казах съвсем спонтанно. На прегледа с УЗИ и казаха:"Много хубава бременност, всичко е идеално" Няма да забравя думите на лекаря. И след 5 минути и насрочиха ден за аборта. Бях и тогава с нея, ей така за подкрепа. Когато аз забременях преди месец, когато отивах на първи преглед се молих и аз да чуя тези думи"Много хубава бременност" Но......и тогава и на вторият преглед за съжаление не ги чух и после получих спонтанен аборт. Така, че мила Натали.......какво да ти кажа?! Да, уморена си.....и аз съм и много други момичета са. Но ние сме силни, дори и повече отколкото предполагаме. Трябва да сме силни, защото си струва!!! Не е честно това, което става, но трябва да продължаваме въпреки това! Аз си мисля за онзи ден, дай боже да е по-скоро и това ме крепи. Само мисълта, че ще държа в ръцете си едно малко бебе и ще е мое и ще го обичам с цялото с сърце, ме кара да съм силна!!! Пожелавам ти цялата сила и търпение и едно малко същество, което ще те кара да се усмихваш, което ще те кара да продължаваш!!! :bighug:
*
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #4 -: Юли 13, 2006, 17:12:06 pm »
Натали, не е нужно да си непрекъснато силна! Да, не е честно, но живота не е справедлив, за жалост това  е факт! Аз имам аборт по желание- бях на 18, в един момент се оказах сама, бременна и крайно неподготвена да ставам майка...  Сега мисля, че плащам за този аборт. Тежи ми! И въпреки, че знам, че съм постъпила правилно и не съм имала избор тогава,  не минава и ден, без да съм съжалила, че не родих детето си.

п.п. по това време единствения човек, на когото се доверих да разкажа и който ме заведе при своя лекар и ме подкрепяше непрекъснато, беше моята любима сестра, бореща се за дете в продължение на 4 години! Колко ли я боляло тогава нея.....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #5 -: Юли 13, 2006, 22:39:56 pm »
Натали , :balk_134:поплачи си,мила!
Няма справедливост!
Колкото и да е тежко,такава ни е орисията!
А ние сме за това да имаш рамо,
което да напоиш със сълзите си!
Аз ти давам моето винаги!
Ще поплачеш,ще станеш и ще продължиш!
Така сме ние СИЛНИТЕ и СМЕЛИТЕ духом!
Не се отказваме да се борим за щастието си!
 :balk_21:Ще стане ЧУДОТО и ще си прекрасна МАЙКА!
                                         :grouphug2:
Напълно подкрепям думите на mishanta!!!!!!!!!!Натали ...миличка всеки си носи своя кърст......нашия е много тежък .......но всички си имат своя ...включително и твоята приятелка!!!!Няма човек който всичко да му е наред!!!!Едни купнеят за рожба........други за здраве .......за още някоя годинка живот.......трети да прогледнат............и така нататък!
Много е трудно нашето положение но ние все пак имаме шанс да сбъднем мечтата си!!!!!!!И ние ще я сбъднем!!!!!!!!!Всички ние рано или късно ще си имаме рожбичка!!!!!Аз се боря от 5 години но не се предавам а вярвам че ще успея!!!!Вярата прави чудеса! :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #6 -: Юли 14, 2006, 13:13:36 pm »
Благодаря ви толкова сте мили момичета както винаги. Знаех, че тук ще срещна разбиране и подкрепа и затова си позволих да ви разкажа колко много ме болеше...Днес с нови сили се изправям и тръгвам напред и дано този път Господ се смили над всички нас. Благодаря ви още веднъж. Прегръщам ви.
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #7 -: Юли 14, 2006, 14:09:11 pm »
Натали, това, същото, го преживях преди две години. Даже ревах и тук. Моята приятелка беше бременна с близнаци.

Не се натъжавай, и ние ще станем мами. При това ще бъдем най-добрите мами!

 :balk_21:
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #8 -: Юли 15, 2006, 08:52:44 am »
Мила,ти си силно момиче!Познавам те и знам че можеш да се бориш!Ти знаеш какво ми беше положението,а ето виж че стана!Така ще бьде и с теб и с всички останали момичета!!!Рано или кьсно "Изгрява сльнце и на нашата улица"!
Прегрьщам те силно и ти давам от вярата си :bighug:


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #9 -: Юли 15, 2006, 09:44:11 am »
Мила,ти си силно момиче!Познавам те и знам че можеш да се бориш!Ти знаеш какво ми беше положението,а ето виж че стана!Така ще бьде и с теб и с всички останали момичета!!!Рано или кьсно "Изгрява сльнце и на нашата улица"!
Прегрьщам те силно и ти давам от вярата си :bighug:
Не съм се предала миличка, просто от време на време имам такива сривове...но важното е след тях да се изправиш и да продължиш.
Благодаря ви отново на всички. Прегръщам ви. :balk_21:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #10 -: Юли 15, 2006, 10:31:08 am »
Знам че това което ще напиша е грешно и егоистично, но.....каква е тази ПРИЯТЕЛКА която те мъкне със себе си на лекар за да прави аборт? ( ако разбира се знае че ти се бориш за бебче ).
Натали мила,поплачи си, но недей да бъдеш тъжна. И ти ще бъдеш мама някой ден, вярвай във това и продължавай напред.
Tiana, да тя знае за моите проблеми, но нали затова са приятелите да бъдат заедно и в добро и в лошо. Не мога да и се сърдя затова, че потърси помощ от мен. По-скоро съм сърдита на Съдбата, че дава деца на хора които не ги желаят...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #11 -: Юли 15, 2006, 11:07:08 am »
Справедливост няма. Всеки с проблемите си. Едни искат и не могат или не става. При други се получава без да искат. И после правят аборти. Но всеки има право на избор. За съжаление аз съм от първите. Но не съм изгубила надежда, че и при нас ще се получи. Натали, не губи вяра и ти!!!  :bighug:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #12 -: Юли 16, 2006, 13:07:06 pm »
Знам че това което ще напиша е грешно и егоистично, но.....каква е тази ПРИЯТЕЛКА която те мъкне със себе си на лекар за да прави аборт?
Съгласна съм с Тиана  :x След като много добре и е ясно каква болка ти причинява... Тая жена сърце няма ли?? Много гадно ми стана. Натали, вярно е, че приятелите са за да се подкрепят в тежки моменти, но не е ли за теб ужасно тежък момент да присъстваш на решението им за аборт. Хората си преценяват, може би правилно, че не искат трето дете, но защо въвличат и теб и ти причиняват тази болка??? Възмутена съм! Едва ли си единствения човек, с който могат да споделят проблема си и в никакъв случай най-подходящият! Все едно на току що забременелите си познати и приятелки да им сервирам истории за спонтанни аборти и за проблемно забременяване.
Бъди силна, миличка, защото и ние ще гушкаме нашите бебенца и ще бъдем най-щастливите мами на света :) Цунки и гушки от мене :bighug:


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #13 -: Юли 16, 2006, 22:35:39 pm »
Знам че това което ще напиша е грешно и егоистично, но.....каква е тази ПРИЯТЕЛКА която те мъкне със себе си на лекар за да прави аборт? ( ако разбира се знае че ти се бориш за бебче ).
Натали мила,поплачи си, но недей да бъдеш тъжна. И ти ще бъдеш мама някой ден, вярвай във това и продължавай напред.
Tiana, да тя знае за моите проблеми, но нали затова са приятелите да бъдат заедно и в добро и в лошо. Не мога да и се сърдя затова, че потърси помощ от мен. По-скоро съм сърдита на Съдбата, че дава деца на хора които не ги желаят...
Натали и на мен моята приятелка преди няколко месеца ми спомена че ще прави аборт защото си има едно детенце на 1 годинка и за сега неиска второ!
От една страна и мен много ме беше яд на съдбата (поплаках си...е доста)..но от друга страна се радвах че сподели с мен и не ме съжелява как то правят някои...!Приятелите наистина си помагат в добро и зло!Съжелението ме подлудява!подлудява!В първия момент се разстроих малко ..но после погледнах от друга страна на нещата! :D
*
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #14 -: Юли 17, 2006, 02:27:54 am »
Nataly, много си преживяла. Просто не знам как си била толкова силна да заведеш приятелката си при твоя лекар за да и направи аборт. Боже мой, тя сърце няма ли, да те принуждава да изживееш това? Не мога да разбера що за приятелка е да те кара да страдаш. Няма справедливост на този свят. Всеки ден се убеждавам в това! 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #15 -: Юли 17, 2006, 11:26:43 am »
Знам че това което ще напиша е грешно и егоистично, но.....каква е тази ПРИЯТЕЛКА която те мъкне със себе си на лекар за да прави аборт? ( ако разбира се знае че ти се бориш за бебче ).
Натали мила,поплачи си, но недей да бъдеш тъжна. И ти ще бъдеш мама някой ден, вярвай във това и продължавай напред.
Tiana, да тя знае за моите проблеми, но нали затова са приятелите да бъдат заедно и в добро и в лошо. Не мога да и се сърдя затова, че потърси помощ от мен. По-скоро съм сърдита на Съдбата, че дава деца на хора които не ги желаят...
Натали и на мен моята приятелка преди няколко месеца ми спомена че ще прави аборт защото си има едно детенце на 1 годинка и за сега неиска второ!
От една страна и мен много ме беше яд на съдбата (поплаках си...е доста)..но от друга страна се радвах че сподели с мен и не ме съжелява как то правят някои...!Приятелите наистина си помагат в добро и зло!Съжелението ме подлудява!подлудява!В първия момент се разстроих малко ..но после погледнах от друга страна на нещата! :D

Натали, дълго се чудих дали да ти пиша и какво точно да пиша. Ади, също и за теб. Много харесвам една мисъл - Не е приятел този, който ти трие сълзите, а този, който не те кара да плачеш. Вярно е, не искаме да ни съжаляват, но и не искаме да ни карат да страдаме. Не е правилно. Вярно, че те не усещат нашата болка така, както ние я усещаме, но... Боже мой, може ли да знаеш какъв проблем има прятелката ти и какво й преминава всеки месец през главата и да я заведеш да умъртвите твоето бебе, за което тя душата си дава??? Не го разбирам така приятелството. Едно е да не те съжаляват, но друго е да те разпъват на кръст. Съжалявам, но не мисля, че е правилно... По-скоро е мазохистично. Колкото и да сме силни. Сигурна съм, че вие ще бъдете най-страхотните майки на света и ще обичате ужасно много децата си! Целувам ви и ви го желая от сърце!!!  :babyflips: :balk_21:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #16 -: Юли 17, 2006, 11:53:28 am »
Натали, дълго се чудих дали да ти пиша и какво точно да пиша. Ади, също и за теб. Много харесвам една мисъл - Не е приятел този, който ти трие сълзите, а този, който не те кара да плачеш. Вярно е, не искаме да ни съжаляват, но и не искаме да ни карат да страдаме. Не е правилно. Вярно, че те не усещат нашата болка така, както ние я усещаме, но... Боже мой, може ли да знаеш какъв проблем има прятелката ти и какво й преминава всеки месец през главата и да я заведеш да умъртвите твоето бебе, за което тя душата си дава??? Не го разбирам така приятелството. Едно е да не те съжаляват, но друго е да те разпъват на кръст. Съжалявам, но не мисля, че е правилно... По-скоро е мазохистично. Колкото и да сме силни. Сигурна съм, че вие ще бъдете най-страхотните майки на света и ще обичате ужасно много децата си! Целувам ви и ви го желая от сърце!!!  :babyflips: :balk_21:
Абсолютно съм съгласна!  :good_post:
Истинските приятели трябва да са тактични.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #17 -: Юли 18, 2006, 12:14:07 pm »
Така е Ганка, съгласна съм с теб, че истинските приятели не те карат да плачеш. Можех да и го обясня доста троснато и да разбере колко много ме е наранила, но защо? От това нямаше да се почувствам по-добре, напротив щеше да ми стане мъчно, че вместо да и помогна аз се "нахвърлям" върху нея. Оставила съм Господ да съди всеки за грешките му.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #18 -: Юли 18, 2006, 13:56:42 pm »
Така е Ганка, съгласна съм с теб, че истинските приятели не те карат да плачеш. Можех да и го обясня доста троснато и да разбере колко много ме е наранила, но защо? От това нямаше да се почувствам по-добре, напротив щеше да ми стане мъчно, че вместо да и помогна аз се "нахвърлям" върху нея. Оставила съм Господ да съди всеки за грешките му.

Натали, мила, не си ти човек, които трябва да се срамува от положението. Нито да се чувства неудобно, че "бърка в раната". Ако тя знае какъв е проблема и какво изживяваш - не е правилно това, което е направила. Не знам, аз бих и помогнала, но после не бих я потърсила повече. Хубаво е да не те изолира от живота си, ама има и предпазни средства като не искаш дете. Постъпва безотговорно и после ти трябва да я спасиш.  :? А теб??? Кой ще спаси теб?  :balk_149: От това да не мокриш възглавницата, да не се чувстваш като в капан, да не страдаш?  :balk_146: Не е честно мила!  :( Никак даже. Вярно, че живота никога не е честен, ама чак пък толкова...  :balk_91: Колкото до съденето... знам ли, за тея неща май няма съд...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Къде е справедливостта?
« Отговор #19 -: Юли 18, 2006, 14:14:30 pm »
Така е Ганка, съгласна съм с теб, че истинските приятели не те карат да плачеш. Можех да и го обясня доста троснато и да разбере колко много ме е наранила, но защо? От това нямаше да се почувствам по-добре, напротив щеше да ми стане мъчно, че вместо да и помогна аз се "нахвърлям" върху нея. Оставила съм Господ да съди всеки за грешките му.

Натали, мила, не си ти човек, които трябва да се срамува от положението. Нито да се чувства неудобно, че "бърка в раната". Ако тя знае какъв е проблема и какво изживяваш - не е правилно това, което е направила. Не знам, аз бих и помогнала, но после не бих я потърсила повече. Хубаво е да не те изолира от живота си, ама има и предпазни средства като не искаш дете. Постъпва безотговорно и после ти трябва да я спасиш.  :? А теб??? Кой ще спаси теб?  :balk_149: От това да не мокриш възглавницата, да не се чувстваш като в капан, да не страдаш?  :balk_146: Не е честно мила!  :( Никак даже. Вярно, че живота никога не е честен, ама чак пък толкова...  :balk_91: Колкото до съденето... знам ли, за тея неща май няма съд...
Както бях писала по-долу тя знае за моя проблем, знае за извънматочната ми, знае за диагносточната лапароскопия, знае и за последвалото забременяване и после спонтанният ми аборт. За всичко знае...Кой ще спаси мен? Това незная...опитвам се да бъда силна, да се изправя отново на крака, но и винаги се опитвам да бъда добра с хората, да помагам с каквото мога дори това после да ми коства безсънни нощи и "мокри възглавници". И надеждата само тя ме крепи, надеждата, че някой ден и аз ще стана майка.