0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

50% скъсяване на маточната шийка
« -: Февруари 13, 2018, 11:41:58 am »
Здравейте момичета! След 3 спонтанни аборта съм бременна за 4ти път. Тъкмо започвам 30та г.с. Още от началото на бременността имам проблеми: кървене в началото, начално скъсяване на шийката и съм на легло през цялото време. Тъкмо се успокойх малко и вчера бях на преглед и се установи, че скъсяването вече е 50%, шийката пропуска пръст и бебенцето е слязло надолу. Днес съм настанена в болница за неопределено време. Искам да ви помоля да споделите дали някой е минал по този път и как са се развили нещата... След всичко което преживяхме си мечтаем за здраво и доносено бебе ама след вчера какво да си мисля не знам. Самото бебче върви с 2 седмици напред. Какъв ли е шанса ако се роди сега?
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2018, 15:01:01 pm »
Бъди спокойна, лежи си и следвай лекарските препоръки и мисли позитивно :) аз родих в   34 г.с. юнака е на 3 г. замразен, размразен :lol: пу-пу да не му е уроки.. стискам палци да сте още две в едно поне до 36 г.с. :wink:
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2018, 15:08:47 pm »
Kookie,стискам палци да издържиш възможно най-дълго.Щом си в болница си в сигурни ръце.Аз лично не съм стигнала до там,но бях с ТАС(абдоминален серклаж)от 9г.с заради конизация.Изчела съм много за евентуално преждевременно раждане,защото ми даваха шанс да издържа до 28-29г.с(родих в 39).Предполагам,че ще ти направят кортикостероидна терапия.Различните доктори практикуват по различен начин.Някой слагат еднократно други 2 пъти.На мен ми беше приложена веднъж в 29г.с.Според мен имате много големи шансове всичко да е наред.За да подейства трябва от слагането до раждането да са минали 48ч.,вярвам,че ще имате много повече.
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2018, 15:14:36 pm »
 Благодаря за куража! Кортикостероидна терапия ми направиха в 27ма г.с. 3 дни по 1 инжекция. Сега съм на кормагнезин. Утре щели да ми правят натоварване с глюкоза...
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2018, 15:19:47 pm »
Може би искат да проверят за гестационна диабет заради по-големите размери на бебче.Сигурно ти е много трудно да се успокоиш,но се постарай колкото е възможно и ги слушаи.Стискам палци.
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2018, 15:26:25 pm »
Да така казаха, че заради това, че върви с 2 седмици напред, а аз съм качила 15 кг. и сега съм 63 кг. Казаха, че бебчето сега е някъде 1,700 - 1,800 кг. Уф дано поне това да е наред. Забелязвам, че тука това, което им описвам като състояние не го приемат като някаква трагедия или нещо страшно, което донякъде ме успокоява малко. 
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2018, 16:08:42 pm »
30 г.с е много добра седмица.Още по- добре е след 36г.с,но ако говорим за рано е перфектно.Ти в коя болница си?
Re: 50% скъсяване на маточната шийка
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2018, 16:50:07 pm »
Аз съм в УМБАЛ Св. Георги Пловдив